• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime pasigirsta siūlymai plėsti 100 eurų už skiepą nuo koronaviruso. Tiek valdančiųjų, tiek opozicijos gretose šios idėjos vertinimai skirtingi. Premjerė Ingrida Šimonytė pažymi, kad didelė dalis vyriausios amžiaus grupės gyventojų pasiskiepijo be jokių raginimų ir išmokų, tad turi nuliūdinti tuos, kurie mano, kad 100 eurų padarė proveržį vakcinacijos kampanijoje.

Seime pasigirsta siūlymai plėsti 100 eurų už skiepą nuo koronaviruso. Tiek valdančiųjų, tiek opozicijos gretose šios idėjos vertinimai skirtingi. Premjerė Ingrida Šimonytė pažymi, kad didelė dalis vyriausios amžiaus grupės gyventojų pasiskiepijo be jokių raginimų ir išmokų, tad turi nuliūdinti tuos, kurie mano, kad 100 eurų padarė proveržį vakcinacijos kampanijoje.

REKLAMA

Konservatorė Jurgita Sėjonienė ir valstietis Aurelijus Veryga palankiai vertina 100 eurų už skiepą nuo COVID-19 kampaniją ir sako matantys galimybes ją tęsti bei plėsti į kitas amžiaus grupes.

Premjerė I. Šimonytė pažymėjo, kad dalis 75 ir vyresnio amžiaus žmonių pasiskiepijo, kai net nebuvo kalbos apie jokią piniginę išmoką.

„Matyt, galima daryti prielaidą, kad didelė dalis jų buvo ir motyvuoti pasiskiepyti. Dabar tuos duomenis dar vertiname. Bet jei kažkas mano, kad didelė dalis žmonių papildomai pasirinko pasiskiepyti nustačius šitą išmoką, aš turiu nuliūdinti, kad taip neatsitiko“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Skvernelis: kol valdžia bruka savo „ekspertus“, žmonėms kyla pakankamai daug abejonių

Opozicinės demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis siūlymą dėl 100 eurų išmokos vertina neigiamai. Jo nuomone, ši idėja yra pavėluota, o išmoką suteikti daugiau žmonių reikėjo nuo pat pradžių.

REKLAMA

„Manyčiau, kad nebe tas etapas, kai tokiais būdais bandoma dar skatinti skiepijimą. Esminiai dalykai yra giluminiai. Ar žmonės dar pasitiki kuo nors. Kol valdžia bruka tuos savo „ekspertus“, kurie dažnai šneka sausai ir prieštaringai, negu šnekėjo prieš metus. Buvo visai kita plokštelė uždėta, nes kita valdžia buvo.

Žmonėms abejonių ekspertais atsiranda pakankamai daug ir reikia šiandien ne ekspertų, tam, kad paveiktų, bet reikia autoritetų, kuriais žmonės galėtų pasitikėti. Kol tokių autoritetų nerandame atskiroms grupėms, tai pinigais nupirkti... Nemanau, kad čia pavyks kažkokį proveržį padaryti“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Abejoja ir Navickienė

Idėją skeptiškai vertina ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Man atrodo, kad dar ankstyvas būtų siūlymas arba apibendrinimas. Kaip žinote, šis sprendimas turi ir tam tikrų ne visai teigiamų pasekmių, kai yra žmonės, kurie ir be jokio raginimo priima sprendimus, ateina skiepytis. Vertinčiau, kad turi praeiti daugiau laiko. Jei galvoti apie šios priemonės kokį nors pratęsimą, tai galvoti tik apie trečiojo skiepo, tos sustiprinančios dozės prasme. Ir tik tai amžiaus kategorijai, į kurią ir dabar buvo nukreipta“, – sakė M. Navickienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, anot ministrės, kadangi trečiojo skiepo dozės pasiūlymo galiojimo laikas dar nėra pasibaigęs, reikėtų palaukti, pažiūrėti, kaip atrodo bendra vakcinacijos statistika ir tada priiminėti sprendimus.

Čmilytė-Nielsen mato galimybę daugiau žmonių skirti 100 eurų už skiepą: tai yra išgelbėtos gyvybės

Kiek kitokios nuomonės nei kolegė koalicijoje yra Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Mes matome, kad 100 eurų išmoka sukėlė teigiamą efektą, ji pasiteisino. Reikia svarstyti apie jos plėtimą, nes tai yra išgelbėto gyvybės“, – sakė Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

Pasak jos, reikia svarstyti, kokioms žmonių grupėms labiausiai aktuali būtų 100 eurų išmoka už pasiskiepijimą.

„Natūralu, kad tai vyresni žmonės. Bet dėl detalių diskusija vyks. Tokia priemonė pasiteisino ir reikia apie ją svarstyti toliau“, – teigė Seimo pirmininkė.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, paskelbus apie 100 eurų priemonę, vakcinacija augo apie 30 procentų, taigi, ji davė efektą.

„Jeigu žiūrėtume nuo įstatymo priėmimo, kada Seimas priėmė įstatymą – spalio 13 dieną, tai pradėjo augti šios grupės, 75 metų ir vyresnių gyventojų skiepijimas apie 30 procentų ir per visą laikotarpį turime apie 6,5 tūkst. gyventojų, kurie naujai pasiskiepijo ir turime apie 40 su trupučiu tūkstančių gyventojų, kurie revakcinavosi. Tai tas efektas tikrai matome, kad buvo augimo linkme“, – sakė ministerijos atstovas Lukas Galkus.

REKLAMA

Ministerijos anksčiau BNS pateiktais duomenimis, vienkartinę 100 eurų išmoką kol kas turėtų gauti daugiau nei 50 tūkst. nuo COVID-19 pasiskiepijusių senjorų.

Nuo rugsėjo 1 dienos bent viena vakcinos doze pasiskiepijo kiek daugiau nei 10 tūkst. 75-erių metų ir vyresnių senjorų, 9,3 tūkst. iš jų jau gavo ir antrą skiepo dozę.

Dar 42,5 tūkst. šios amžiaus grupės žmonių gavo stiprinančią dozę. Tai, anot ministerijos, sudaro maždaug 40 proc. visų tą galinčių padaryti vyresnių nei 75-erių metų senjorų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

100 eurų vienkartinė išmoka skiriama 75-erių ir vyresniems senjorams, nuo rugsėjo iki lapkričio pabaigos pasiskiepijusiems dviem dozėmis, bei tiems, kurie iki kitų metų kovo pabaigos pasiskiepys sustiprinančia doze.

Teikti prašymų gauti 100 eurų vienkartinę išmoką nereikės, ji bus paskirta automatiškai. Vienkartinę išmoką senjorai gaus kartu su pensija ar kita „Sodros“ mokama išmoka.

Nejaugi valdžia žmogaus gyvybę įvertina tik 100 eurų ? Tai bent nuvertino mus valdžia ! Man greit 80 , bet velniui dūšios neparduosiu už tą 100 . Mano nuomonė : geriau mirti nuo susirgimo , bet nestipti kaip eksperimentinei žiurkei . Tegul valdžiažmogiai eksperimentuoja su savo artimaisiais !
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų