„Manau, kad tos diskusijos, kurios vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir regione, tie priiminėjami sprendimai, kokios būtų ir kada būtų taikomos priemonės, matyt, tą nuomonę ir koreguoja. Aš nei švelninau, nei kitus kažkokius dalykus dariau ar priemones taikiau“, – ketvirtadienio popietę žurnalistams Seime tvirtino G. Paluckas.
„Koalicijos partneriai taip pat yra sąmoningi ir atsakingi Lietuvos piliečiai ir Seimo nariai“, – akcentavo jis.
Kovo mėnesį Baltijos šalims kartu su Lenkija oficialiai pranešus apie planuojamą pasitraukimą iš Otavos konvencijos, R. Žemaitaitis tikino abejojantis šio, pasak jo, skuboto sprendimo nauda. Visgi ketvirtadienį savo poziciją politikas sušvelnino – prieš pat šiam klausimui pasiekiant Seimą, balsavime sakė planuojantis susilaikyti.
Trečiadienį Latvijos parlamentas galutiniu svarstymu priėmė įstatymo projektą dėl šalies pasitraukimo iš Otavos konvencijos.
Sausį Krašto apsaugos ministerija pateikė politinį-karinį patarimą dėl Otavos konvencijos ir pasiūlė pradėti pasitraukimo procedūras bei konsultacijas su sąjungininkais, Baltijos jūros šalimis.
Lietuva prie konvencijos, kuria siekiama eliminuoti priešpėstines minas, prisijungė 2004 metais. Sutartimi įsipareigota nenaudoti, nekurti, negaminti, neįsigyti, nekaupti, nelaikyti ir neperduoti priešpėstinių minų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!