Ji pabrėžė 1882 atvejų šie atvejai neįeina.
1582 asmenys pasveiko, izoliacijoje 127 žmonės.
Iš vakar fiksuotų 7 atvejų 5 yra įvežtiniai. Po vieną vietinį atvejį registruota Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse, trys Vilniuje, du – Kaune.
„Klaipėdoje nustatytas įvežtinis atvejis iš Ukrainos, asmuo vėlgi yra tolimųjų reisų vairuotojas. Tad, panašu, kad tai tampa tam tikra problema, tą rodo statistiką. Jis liepos 4 d. grįžo iš Ukrainos ir liepos 12 d. pajutęs pirmuosius simptomus kreipėsi į Klaipėdos universitetinę ligoninę“, – komentavo R. Lingienė.
Pirminiais duomenimis, šiuo metu nustatyti 4 kontaktiniai didelės rizikos asmenys.
Antrasis atvejis taip pat įvežtinis, nustatytas Vilniaus apskrityje, grįžęs iš Ispanijos, jis izoliavosi, kontaktiniai asmenys nustatomi.
Dėl vieno įvežtinio atvejo informaciją dar tikslina
Trečias atvejis irgi, įtariama, kad įvežtinis, bet informacija dar tikslinama.
„Asmuo 6 dieną grįžo Lenkijos, 7 d. pajuto simptomus, šeimos nariai taip pat izoliavosi. Taip pat yra nustatyta, kad šeimoje yra mažametis, kuris lanko lopšelį-darželį „Karuselė“.
Kadangi šiame darželyje birželio 25 d. buvo nustatytas susirgęs vaikas, buvo atliktas sąlytį turėjusių asmenų tyrimas, bet tyrimai buvo neigiami. Dabar organizuojamas visų šio darželio netiesioginį sąlytį turėjusių darbuotojų ištyrimas. Tik tada paaiškės, ar vietinis plitimas, ar įvežtinis“, – sakė NVSC atstovė.
Dar vienas atvejis nustatytas Šalčininkų rajono gyventojui, jis liepos 11 d. pajuto būdingus simptomus, silpnumą, apetito stoką, buvo hospitalizuotas į Šalčininkų ligoninę ir liepos 14 d patvirtinta COVID-19 infekcija.
Nustatyta 16 didelį sąlytį turėję asmenys – 5 artimieji, 2 greitosios pagalbos medikai ir 9 Šalčininkų rajono ligoninės darbuotojai.
Kontaktą turėjusieji izoliuoti, bet užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.
Dar vienas, penktasis, atvejis – Marijampolės apskrities gyventojas, simptomus pajutęs liepos 10 d. Jis buvo pristatytas į Šakių ligoninę, kur buvo nustatyta COVID-19 liga. Kontaktinių asmenų dar nenustatyta, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.
„Gali būti, kad jų ir nebus, jei medikai laikėsi tinkamų apsaugos priemonių ir asmuo su niekuo nebendravo buityje ir socialinėje aplinkoje“, – sakė specialiostė.
Koronaviruso protrūkis Kaune
Taip pat du nauji atvejai oficialiai dviem etapais nustatyti Kaune – du transporto įmonės darbuotojai.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kaune įmonėje „Hegelmann Transporte“ antradienį registruotas koronaviruso protrūkis – infekcinė liga iš viso nustatyta 18 asmenų.
„Visi minėti asmenys atvyko iš Uzbekistano. Apie du užsikrėtusius asmenis buvo pranešta prieš porą dienų“, – teigiama pranešime.
Anot ministerijos, pirminiais duomenimis, visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje atvyko įsidarbinti į tarptautinius pervežimus vykdančią įmonę.
Kaip teigia SAM, šiuo metu visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai aiškinasi, ar užsikrėtę asmenys turėjo kontaktą su kitais asmenimis. NSVC darbuotojai taip pat atlieka kitus būtinus veiksmus ligos protrūkiui valdyti, Kauno bendrovėje ištestuoti apie 200 asmenų, galimai turėjusių kontaktą su užsikrėtusiais.
Kaip naujienų portalui kauno.diena.lt teigė NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė, įmonė laikinai stabdo veiklą.
„Ją sustabdys, kol tyrimų rezultatų sulauks. Atliekama patalpų dezinfekcija“, – sakė O. Ivanauskienė.
Kaip rašo portalas, antradienį paimti tyrimo mėginiai dar 180 žmonių. Jie visi priskiriami jau žemai rizikai, tačiau laukdami rezultatų jie taip pat turi izoliuotis.
Apie pirmąjį atvejį šioje įmonėje NVSC pranešė praėjusią savaitę – ketvirtadienį, apie antrąjį – šį pirmadienį.
Svarbiausia informacija apie koronavirusą
Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.
Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.
Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.
Pakeistas atvejo apibrėžimas
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.
Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.
Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Taip pat įtraukti papildomi simptomai, tai staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas. Mažiau specifiški simptomai – galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ar viduriavimas.
Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi asmenys, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.
Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.