Vykdamas iš Pekino, kelioms žiniasklaidos priemonėms duotame interviu E. Macronas pareiškė, jog Europa turėtų vengti būti „įvelta į konfliktus, kurie nėra mūsų“.
Tarpparlamentinis Aljansas dėl Kinijos bendrame pareiškime, kurį pasirašė ir Ž. Pavilionis, nurodė, kad pasisakymą laiko aiškia nuoroda į Taivaną.
„Kinijai rengiant karines pratybas Pietų Kinijos jūroje ir nuosekliai remiant Rusijos agresiją Ukrainoje, siųsti abejingumo signalą dėl Taivano dabar yra pats blogiausias įmanomas metas“, – teigiama pareškime.
„Prezidento Macrono neapgalvoti komentarai ne tik nepaiso gyvybiškai svarbaus Taivano vaidmens globalioje ekonomikoje, bet ir kenkia dešimtmečių senumo tarptautinės bendrumenės įsipareigojimams saugoti taiką Taivano sąsiauryje“, – rašoma jame.
„Mesjė prezidente, nekalbėkite Europos vardu“, – nurodė parlamentarai.
Ž. Pavilionis feisbuke nurodė, kad pareiškimą pasirašė kartu su parlamentare socialdemokrate Dovile Šakaliene.
Pekinas savarankišką ir demokratinį Taivaną laiko savo teritorija ir žada kada nors ją susigrąžinti, jei prireiks – jėga.
Pastaruoju metu aplink salą vėl kilo įtampa.
Pekinas, supykęs dėl praėjusią savaitę įvykusio Taivano prezidentės Tsai Ing-wen susitikimo su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Kevinu McCarthy, iškart po E. Macrono išvykimo į Prancūziją įvykdė masines karines pratybas aplink salą, imitavo Taivano blokadą, smūgius jo teritorijoje.