Daugiausiai mandatų spalį vykusiuose Seimo rinkimuose iškovoję socialdemokratai į VRK teikia šiuo metu komisijoje dirbančio Justo Pankausko kandidatūrą. Apie šiuo metu Vyriausybės vicekanclerio pareigas einančio J. Pankausko kandidatūrą Eltai patvirtino Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) komunikacijos skyriaus specialistas Andrius Grumadas.
Tuo metu „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis informavo, jog jo vedama politinė jėga į VRK teikia partietės Editos Karčiauskienės kandidatūrą. Pastaroji šiuo metu dirba „aušrietės“ parlamentarės Daivos Petkevičienės patarėja Seime.
Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ į VRK siūlo politinės jėgos atstovę Agnę Silickienę. Apie tai Eltą informavo politinės jėgos administracijos direktorius Liutauras Vičkačka. Teikiama kandidatė šiuo metu dirba ir Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėja.
Opozicijoje dirbančios partijos siūlo dar vienai kadencijai skirti šiuo metu VRK dirbančius atstovus.
Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovės spaudai Paulinos Levickytės, į VRK teikiama Gitanos Matiekuvienės kandidatūra.
Liberalų sąjūdžio atsakingojo sekretoriaus Luko Kornelijaus Vaičiako teigimu, partija taip pat teikia dabartinės VRK narės Jolitos Baušytės kandidatūrą.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) irgi siūlo darbus tęsti dabartinei VRK narei Olgai Kilkinovai. Apie jos kandidatūrą Eltai patvirtino „valstiečių“ vicepirmininkė Aušrinė Norkienė.
Kaip numato įstatymas, Seimas naująją VRK sudaro po eilinių ar pirmalaikių Seimo rinkimų praėjus ne mažiau kaip 140 ir ne daugiau kaip 200 dienų – tai reiškia, jog naujoji komisijos sudėtis turėtų būti patvirtinta pavasarį.
Iš viso VRK sudaro 13 narių. Po du kandidatus siūlo teisingumo ministras, Lietuvos teisininkų draugija ir prezidentas. Dėl šių kandidatūrų Seimas apsisprendžia slaptu balsavimu.
Gitanas Nausėda jau pasirašė dekretus, jog į šias pareigas siūlo istoriką Giedrių Janauską ir šiuo metu komisijoje dirbantį komunikacijos specialistą Andrių Vaišnį.
6 kandidatūras į komisiją siūlo ir mandatų daugiamandatėje apygardoje iškovojusios parlamentinės partijos, po du atstovus teikia teisingumo ministras ir Lietuvos teisininkų draugija.
Tuo metu komisijos pirmininko kandidatūrą teikia Seimo pirmininkas. Dėl jos parlamentas taip pat apsisprendžia slaptu balsavimu.
VRK narius ir pirmininką ketverių metų kadencijai skiria Seimas.