„Nepagrįstos insinuacijos, kurios buvo keliamos kalbant apie įmonę – VMI šioje istorijoje padėjo tašką. Patikrinimas baigtas, pažeidimo nebuvo ir nėra. Tai yra konkreti išvada ir konkretus faktas“, – Eltai teigė J. Argustas.
„Džiaugiamės, kad kai kurių asmenų ir opozicijos skleistos abejonės, kad kažkokia įmonės veikla yra negera – išsklaidytos. Girdime institucijos sprendimą, o spekuliacijas, jeigu jos tęsis, galime palikti tiems, kam jos reikalingos“, – akcentavo jis.
Tiesa, tyrimą šiuo klausimu vis dar atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Savo ruožtu J. Argustas sako, kad premjeras yra įsitikinęs, jog FNTT pažeidimų taip pat nenustatys.
„Viskas iš eilės. Iš pradžių auditas buvo atliekamas ILTE, paskelbti rezultatai – pažeidimo nėra. Dabar tyrimą baigė VMI – pažeidimų nėra. Šiek tiek luktelėkime, FNTT irgi paskelbs savo sprendimą. Neabejojame, kad jis bus teigiamas, nes įmonės, kurių akcininkas yra premjeras, niekam nepadarė jokios žalos, nepadarė pažeidimų ir veikė įstatymų nustatyta tvarka. Ponas Paluckas tuo yra absoliučiai įsitikinęs“, – kalbėjo premjero patarėjas.
„Neabejojame, kad greitai visi taškai bus sudėti ant „i“ ir subliūkš nepagrįstai pūsti burbulai, baigsis tuščias vandens pilstymas lygioje vietoje“, – patikino jis.
Anot J. Argusto, VMI išvada nekeičia Vyriausybės vadovo sprendimo atsisakyti jam priklausančių įmonių akcijų.
„Premjero planų tai nekeičia. Premjeras yra apsisprendęs akcijas perleisti teisininkams ir apie savo sprendimą paskelbs visiems vienu metu. Šis sprendimas jau yra padarytas“, – tikino jis.
ELTA primena, kad VMI trečiadienį pranešė nenustačiusi pažeidimų premjero G.Palucko iš dalies valdomos įmonės „Garnis“ gautos nacionalinio plėtros banko ILTE paskolos lėšų panaudojime.
Patikrinimas pradėtas po pirmosios tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ ir „Laisvės TV“ tyrimo apie Vyriausybės vadovo verslus dalies.
Žurnalistiniame tyrime skelbta, kad premjero kartu su partneriu Mindaugu Milašausku valdoma įmonė „Garnis“ lengvatinę ILTE paskolą gavo G. Paluckui jau einant Vyriausybės vadovo pareigas.
G. Paluckas ir M. Milašauskas kontroliuoja ir kitą įmonę „Emus“, kuri, pagal nustatytą tvarką, nebūtų atitikusi reikalavimų gauti lengvatinę paskolą iš ILTE.
Vėliau vienas tyrimo autorių Andrius Tapinas skelbė, kad „Garniui“ suteiktos paskolos lėšos galėjo būti panaudotos „Emus“ įsigytų prekių išlaidoms padengti, šią situaciją ir aiškinosi VMI.
VMI neradus pažeidimų, ikiteisminį tyrimą tęsia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) taip pat vykdo tyrimą dėl galimo G. Palucko interesų konflikto. Savo ruožtu ILTE atliko vidinį patikrinimą, kurio metu tvarkų pažeidimų nenustatyta.
Pats G. Paluckas žurnalistams jau aiškinosi, jog paskolą gavusios įmonės „Garnis“ veikloje nedalyvauja ir pagrindo nusišalinti nuo Vyriausybės sprendimų, susijusių su ILTE, nematė.
Registrų centro duomenimis, G. Paluckui priklauso 49 proc. akcijų baterijų sistemas gaminančioje įmonėje „Garnis“. Tuo metu ličio chemijos akumuliatorius, programinę įrangą, bei sistemas gaminančioje įmonėje „Emus“ premjeras valdo 51 proc. akcijų. Likusios akcijos abiejose įmonėse priklauso M. Milašauskui. Jis šiuo metu yra ir „Emus“ direktorius.
Praėjusią savaitę „Laisvės TV“ ir „Siena“ žurnalistai antroje žurnalistinio tyrimo apie premjero verslus dalyje iškėlė klausimus dėl Vyriausybės vadovo iki 2018-ųjų valdytos ežerų dugnų topografijos aplikaciją vysčiusios įmonės „Sagerta“ ir jos gautų šimtatūkstantinių paskolų iš verslininko Darijaus Vilčinsko atstovautos bendrovės „Uni Trading“.
Šios informacijos aplinkybių patikslinimą Generalinės prokuratūros nurodymu taip pat atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!