Jis ketina pateikti parlamentui tai numatančias dar praeitoje Seimo kadencijoje įregistruotas Išmokų vaikams įstatymo pataisas.
Projektu siūloma universalią išmoką kiekvienam gimusiam, įvaikintam ar globojamam vaikui didinti nuo dabar nustatyto 11 BSI (bazinė socialinė išmoka) iki 20 BSI.
Atkreipdamas dėmesį į mažėjantį gimstamumą, G. Paluckas sako, kad dabartinė valstybės demografinė politika reikalauja pokyčių, o esami įstatymai, kuriais formuojama pagalba šeimoms – peržiūros, kad atitiktų šiandienos realybę.
Bazinės socialinės išmokos (BSI) dydį tvirtina Vyriausybė. Tačiau pats 11 BSI koeficientas, kaip pastebi G. Paluckas, nustatytas dar 2008 m. ir nuo to laiko nesikeitė.
ELTA primena, kad G. Paluckas kadenciją baigusiame Seime siūlė didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui, tačiau palaikymo nesulaukė. Tuomet jo pateiktų Išmokų vaikams įstatymo pataisų Seimas nesiryžo atmesti, bet grąžino tobulinti.
Pagal galiojantį įstatymą, kiekvienam gimusiam, įvaikintam vaikui ar vaikui, kuriam globa nustatyta šeimoje ar šeimynoje, iki jam sukaks pusantrų metų, skiriama 11 bazinių socialinių išmokų dydžio vienkartinė išmoka. Šiuo metu tai sudaro 605 eurus. Nuo šių metų sausio 1 d. BSI yra 55 eurai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!