Kilęs gaisras supleškino ir butą. Tiesa, žmonės nenukentėjo, pavyko išgelbėti ir katiną.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Palangiškių šeima liūdnai šluoja savo turto likučius. Bute kilo didžiulis gaisras, kai sprogo kambaryje krauto paspirtuko baterija.
Sprogęs paspirtukas buvo visiškai naujas. Jį atsivežė šeimos draugai, kurie tuo metu bute ir tebuvo – šeimininkai bei jų dukra buvo išvykę.
„Jis, sakė, galingas, ten kur iki 70 galima su juo važiuoti. Jis buvo tik prieš dieną nusipirkęs tą paspirtuką. Prieš vieną dieną, ar prieš dvi. Tik pasidėjo pasikrauti, kiek ten, 15–20 minučių ir... Išėjo praustis sakė, maudytis, draugė iki tualeto ir va, sprogo“, – pasakoja buto šeimininkai.
Šeima sako, kad visa laimė, jog namuose tuo metu nebuvo vaikų. Sprogimo banga buvo milžiniška.
„O vyras buvo už sienos, tam kitam kambary. Ir sakė, ta draugė ėjo iš tualeto į kitą kambarį ir ją bangos smūgis numušė atgal“, – pasakoja sudegusio buto savininkė Andžela.
Savivaldybė suteiks pagalbą
Liepsna įsiplieskė iš karto. Žmonės vis tik spėjo uždaryti duris.
„Dar Išsisaugojo šiek tiek. Virtuvė va išsisaugojo. Dar katiną bėgau gelbėt. Išgelbėjom. Su tuo termostatu ieškojo, nes jis buvo po dūmais išsigandęs, pasislėpęs kačiukas. Ieškojom po visus kambarius. Balkone buvo pasikavojęs“, – dalijasi savininkai.
Vienas kambarys sudegė visiškai, kiti aprūko, buvo supilti vandeniu ir prasmirdo dūmais. Tad šeima liko vos su keliais sveikais daiktais. Palangos meras sako, kad savivaldybė jau ėmėsi veiksmų, kaip šeimai padėti.
„Susisiekėm su vadovais, kurie administruoja viešbutį „Tenisas“. Paklausėm, ar ten yra vietų, kiek yra vietų. Keturi kambariai buvo laisvi, tai iš karto pasiūlėm žmonėms“, – komentuoja Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Gaisras ir sprogimas namo konstrukcijoms nepakenkė. Dabar valdininkai aiškinsis, kiek gali padėti šeimai finansiškai.
„Čia reikalingas Tarybos sprendimas ir, be abejo, jei visa įstatyminė bazė palanki, galėsim panaudoti lėšas, fonde lėšų turime tiems dalykams ir, matyt, galėsim kompensuoti ir tą kažkokį gal net dalinį remontą“, – teigia Palangos meras.
Židinį reikia gesinti vandeniu
Ugniagesiai sako, kad tokio pobūdžio gaisrai nėra retenybė.
„Elektros prietaisų gedimai yra viena pagrindinių priežasčių. Kalbant apie paspirtukus, tai pasitaiko gana dažnai ir dažniausiai tai yra arba elektros instaliacijos, arba kraunamos ličio baterijos avarinis darbo režimas“, – sako Klaipėdos apskrities ugniagesių atstovė Aurelija Maslauskienė.
Tad ugniagesiai įspėja žmones – nepalikite jokių įjungtų elektros prietaisų be priežiūros, ypač turinčių ličio jonų baterijas. O užsidegus tokiam elementui, gaisro židinį gesinti vandeniu, nes ličio baterijas reikia šaldyti.
Išskyrus tuos atvejus, jeigu įrenginys užsidega įkrovimo metu. Tuomet jo gesinti vandeniu negalima, tik gesintuvu, nebent prieš pradedant gesinti prietaisas išjungiamas iš elektros tinklo.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.