Apie mirties priežastį trečiadienį pranešė velionio K. Vitkaus dukra Vita Degutienė.
„Paskutinė Tėčio svajonė taip pat išsipildė... Su šypsena, šimtais suplanuotų gerų darbų ir be kančios, iškeliauti pas savo mylimiausius“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino dukra.
Mirė nuo plaučių embolijos
V. Degutienė taip pat pranešė, kokia jos tėvo K. Vitkaus mirties priežastis.
„Plaučių embolija. Kaip Jis vadino, karališka mirtis.
Jis kasdien mus mokino džiaugtis mažomis kasdienos akimirkomis ir branginti akimirką, kuri vadinasi „dabar“.
Gal tai ir yra mūsų šeimos laimė bei stiprybė. Neverkime, neliūdėkime, o prisiminkime tik gražiausias ir linksmiausias su Juo patirtas akimirkas.
Bendraukime ir džiaukimės artimaisiais šiame gyvenime“, – ragino dukra.
Atsisveikinimas su profesoriumi K. Vitkumi planuojamas kitą savaitę, balandžio 30 dieną, penktadienį.
„Daugiau žinių pranešime kai suplanuosime atsisveikinimą, kurio organizavimą reikia atlikti atsakingai atsižvelgiant į sunkią Covid-19 pandemijos situaciją“, – teigė dukra.
K. Vitkus mirė Birštono sanatorijoje
Primename, kad K. Vitkus mirė pirmadienį. Po netikėtos K. Vitkaus mirties jo dukra V. Degutienė tv3.lt papasakojo, kas nutiko jos tėvui. Moteris sakė, kad jos tėtis netikėtai sukniubo būdamas Birštono sanatorijoje.
„Mirtis visiškai netikėta“, – tv3.lt kalbėjo V. Degutienė.
V. Degutienė sakoė kad jos tėvui prieš mėnesį buvo atlikta stuburo išvaržos operacija ir jis išvyko į Birštoną reabilitacijai.
„Jam buvo stuburo išvarža, sėkmingai buvo atlikta operacija. Jis buvo dabar Birštone reabilitacijoje, viską praėjo ir rytoj turėjo jau grįžti namo. Rytoj jį jau turėjome parsivežti namo iš sanatorijos“, – tuo metu kalbėjo V. Degutienė.
Moteris teigė, kad tėvas visuomet buvo sportiškas, todėl visus labai nustebino netikėta mirtis.
„Jis visuomet buvo labai pozityvus ir sportiškas, tik turėjo bėdų su nugara ir prieš mėnesį buvo išoperuotas. Santariškių daktarai tikrai stebuklą padarė, nes ten buvo sudėtingas atvejis.
Jis kėlė valtį ir sodyboje malkas nešiojo ir gavo išvaržą. Tuomet jį skubiai operavo, operacija pavyko, bet dabar taip viskas atsitiko – mums labai visiems netikėta“ , – V. Degutienė.
Prof. Kęstutis Vitkus buvo vienas garsiausių šalies mikrochirurgų, o per savo karjera atliko tūkstančius operacijų. Jis laikomas plastinės chirurgijos pradininku Lietuvoje.
Prof. K Vitkus gimė 1952 m. Skuode. Jo tėvas taip pat buvo garsus gydytojas, mikrochirurgas Mečislovas Vitkus. 1976 m. K. Vitkus baigė medicinos studijas Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, o profesoriaus laipsnį įgijo 1990 metais.
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose prof. K. Vitkus dirbo nuo 1982 m., o 2013-2019 m. buvo šių klinikų Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos centro vadovas. 1988-1989 m. profesorius dirbo sporto medicinos gydytoju Portlande, „Trail Balizers“ komandoje, 1992-1993 periodu – JAV Pietų Ilijonaus universiteto Springfildo plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikoje.
2004 metais prof. K. Vitkus įkūrė pirmąją Lietuvoje plastinės chirurgijos kliniką „VitkusClinic“, kurioje iki šių dienų dirbo chirurgu, konsultavo, atliko operacijas.
Per savo gydytojo ir dėstytojo karjerą prof. K Vitkus stažavosi Maskvos ir Sankt Peterburgo klinikose, tobulinosi Prancūzijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Italijoje, JAV, Vokietijoje, Rusijoje, Čekijoje, Suomijoje. Profesorius nuo 1985 m. iki pat šių dienų dirbo Vilniaus universitete: dėstė studentams, vedė gydytojų tobulinimo kursus. Jis taip pat yra dėstęs Čikagos, Majamio, Portlando, Sietlo ir San Francisko klinikose.
Prof. K. Vitkus, buvo Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos įkūrėjas ir narys bei pirmasis jos prezidentas, Tarptautinės chirurgijos draugijos narys, „World Society of Reconstructive Microsurgery“ narys, Lietuvos plaštakos chirurgijos ir reabilitacijos draugijos „Manus Lituanica“, „International College of Surgeons“ narys, Lietuvos MA žurnalų „Acta Medica Lituanica“, „Lietuvos chirurgija“ ir „Medicina“ redakcinės kolegijos narys, Lietuvos Respublikos mokslų akademijos narys ekspertas.
Už savo aktyvią profesinę veiklą prof. K. Vitkus yra pelnęs daugybę apdovanojimų: Nacionalinę premiją už Rekonstrukcinės ir plastinės tarnybos sukūrimą, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto žvaigždę, Lietuvos biatlono federacijos medalį „Už nuopelnus Lietuvos biatlonui“, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės sporto garbės kryžių „Už nuopelnus Lietuvos sportui“, Vilniaus miesto savivaldybės I laipsnio apdovanojimą „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.