Taip pat toliau daugėja „žaliųjų“ savivaldybių, kur sergamumas per paskutines 14 dienų siekia iki 25 atvejų. Ketvirtadienį prie Neringos, Birštono, Pakruojo, Rietavo ir Biržų savivaldybės prisijungė ir Telšiai bei Jurbarkas.
Jurbarko rajone minimas rodiklis siekia lygiai 25, Telšių – 23. Situacija Birštone kiek pasikeitė – prieš tai naujų atvejų skaičius buvęs 0 šiandien „šovė“ iki 25.
Lietuvoje lieka vos 2 „tamsiai raudonos“ zonos – Molėtų ir Ukmergės rajonai.
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 104 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 4 žmonės, ketvirtadienį skelbia Statistikos departamentas.
Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyta 278 tūkst. 177 COVID-19 atvejai. Šiuo metu serga 3 tūkst. 321 asmenų. Pasveikusiųjų – 264 tūkst. 719.
Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 4357 . Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 7571. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 8831.
Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 1 mln. 190 tūkst. 680 žmonės. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 794 tūkst. 438 asmenų.
Birželis greičiausiai bus paskutinis karantino mėnuo
Kartu A. Dulkys teigė, kad apie kažkokius verslo suvaržymus vasarą nereikėtų kalbėti.
„Kaip minėjo premjerė, jei viskas judės taip, kaip dabar, tikėkimės, kad birželis bus paskutinis mėnuo, kai turėsime oficialų žodį „karantinas“. Tačiau ekstremali situacija – ji niekur nesideda, ji tęsiasi, tai kažkokių taisyklių turėsime turėti, bet ne suvaržymų“, – sakė ministras.
Paklaustas, kokių būtų galima laukti scenarijų rudeniui, ar pavyks, kad per ateinantį šaltąjį sezoną pavyks išvengti uždarymo, SAM vadovas neslėpė, kad niekada nežinai, kokį siurprizą virusas gali iškrėsti
„Taip, tokia galimybė yra, bet gamta yra toks dalykas, kuris mėgsta ciklus. Mokslininkai žino, kad virusai mėgsta gyventi pagal tam tikrus ciklus. Ir nebūsime naivūs, suprasime, kad tiek rudenį, tiek žiemą mūsų gali laukti kažkokių naujų siurprizų ir jiems turime pasiruošti. (...) Tai politikos formuotojai, ministerijos, Vyriausybė turi būti paruošę visiems sąlygas, visos institucijos turi turėti tinkamas priemones, jei kalbėtume apie testus ir kitus dalykus. O visuomenė, tikimės, aktyviai tęs vakcinavimąsi, kas mums taip pat yra labai svarbu“, – sakė A. Dulkys.