Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovai naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio („Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas“) 5 dalį.
Įstatyme pabrėžiama, kad tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus, yra baudžiamas laisvės atėmimu iki 8 metų.
Prokuratūra pridūrė, kad patikrinus automobilį vairavusio asmens blaivumą, jam buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis.
Vis dėlto, ši aplinkybės svarbi tik vertinant avarijos priežastis. Mat vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 3 straipsnyje išdėstytomis aplinkybėmis, ikiteisminiai yra nutraukiami, jei miršta eismo įvykio kaltininkas.
Nepaisant to, anot prokurorų, šiuo metu tyrimas yra atliekamas ir yra tikrinamos visos galimos versijos, dėl kokių priežasčių galėjo kilti minėtas eismo įvykis. Ekspertai dar tikrins ar automobilis atitiko transporto priemonėms keliamus techninius reikalavimus.
Automobilis įlėkė į griovį
Jau skelbta, kad eismo įvykis nutiko lapkričio 20-sios vakarą, apie 23.20 val., Palangoje. Griovyje buvo rastas apsivertęs automobilis „Opel Vectra“, o jame – dviejų žmonių kūnai.
Netrukus paaiškėjo, kad šiame kraupiame eismo įvykyje žuvo Klaipėdos „Nuaro“ vadovė Gintarė L. ir jos sutuoktinis.
Kaip rašė „Vakarinė Palanga“, jauna šeima gyveno name Palangos Didžiojoje gatvėje, kelyje netoli namų ir įvyko kraupi avarija. Našlaičiais liko du 3 ir 10 metų amžiaus žuvusios šeimos sūnūs.
Didžioji gatvė yra žvyruota ir labai duobėta, didžiausias saugus greitis, kokį įmanoma joje išvystyti, yra apie 30 km/val.
Apie griovyje esantį apsivertusį automobilį Bendrajam pagalbos centrui pranešė pro šalį važiavę žmonės. Atvykus pareigūnams žmonės į eismo įvykį patekusioje transporto priemonėje jau buvo be gyvybės ženklų.
Į Palangą persikėlė dėl darbo „Nuare“
Šeimą labai gerai pažinojusi palangiškė Alma „Vakarinei Palangai“ pasakojo, jog abu – ir Gintarė, ir Egidijus – kilę iš Jurbarko.
„Gintarė buvo labai visuomeniškas žmogus. Ji dalyvavo ir atidarant aikštelę keturkojams Palangoje, atstovavo tada „Nuarui“. Tai buvo labai graži jauna šeima, jie labai gražiai ir darniai gyveno“, – susijaudinusi pasakojo palangiškė.
„Tai baisi tragedija, niekaip negaliu nusiraminti. Neįsivaizduoju, kaip jaučiasi šeimos berniukai“, – virpančiu balsu kalbėjo moteris.