Piktinasi kosminėmis kainomis
Vilnietis Saulius, gyvenantis vienas bute, už šildymą sumokėjo net 145 eurus. „Kažkoks kosmosas, šalčių nebuvo...be žodžių...“, – rašo vyras.
Vilnietis teigia, kad tokia suma jam yra nesuvokiama, dėl to jis kreipėsi į namo administratorius „Fabeta“, kad paaiškintų, kodėl jam reikėjo susimokėti tokią sumą, pasak jo, atsakymo dar nesulaukė.
Fabijoniškių gyventojas Dmitrij už 64 kvadratinių metrų butą taip pat gavo pribloškiančią sumą – 140 eurų, o jam antrina ir kitas gyventojas, už tokios pačios kvadratūros butą sumokėjęs 160 eurų.
Vilnietė Danguolė už šildymą sumokėjo 120 eurų, tačiau vilniete piktinasi ne tik pačiomis pakilusiomis kainomis, bet ir per daug intensyviu šildymu. Pasak jos, namuose neįmanomai karšta, o nuo tokio karščio vysta ir augalai.
„Namuose taip karšta, kaip nebuvo niekada, vaikštau trumpomis rankovėmis po namus, o ant palangės stovintys kavamedžiai nudžiūvo. O dar aiškina, kad yra įrengti temperatūros davikliai nuo kurių priklauso šildymo intensyvumas. Meluoja ir neraudonuoja“, – piktinasi vilnietė.
Prieš kelias dienas elektrėnų gyventojas Modestas gavo pribloškiančią sumą iš Elektrėnų komunalinio ūkio – už šildymą po vandens skaitliukų keitimo vyrui atėjo 467,60 eurų sąskaita už lapkričio mėnesį.
„Šiandien žmona važiuos aiškintis, lempinių kubų priskaičiavo“, – stebisi gyventojas.
Komentaruose žmonės neslepia pasibaisėjimo: „ O čia tai visai kosmosas...iš kur jie ima šitas kainas?“ – apstulbę piktinasi gyventojai.
Išsimokėję lapkričio sąskaitas gyventojai jau baiminasi dėl gruodžio kainų – galvoja, kad išsimokėti bus itin sunku.
„Dėl lapkričio nėra ko liūdėti, gruodžio sąskaita po visų transformacijų ir pigimų bus didesnė nei energetikos krizės metu“, – rašo internautas.
Kainų pokyčiai
Vilniaus šilumos tinklų bendrovė daugiau nei prieš mėnesį pranešė, kad lapkritį dar labiau didins šilumos kainą. Spalio mėnesį kilovatvalandė kainavusi 6 centus, lapkritį ji pabrango penktadaliu ir siekė beveik 8 centus.
„Kyla paklausa šilumos gamybos, šiek tiek ūgteli kaina. Klientai gali būti ramūs, sezoną planuojame stabilų, kainos pokytis įprastas“, – tikino M. Merkytė.
Brangesnes šildymo kainas už lapkričio mėnesį pajuto ne tik Vilniaus gyventojai, bet ir Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių ir daugybės kitų miestų.
„Augant šilumos poreikiui, tendencijos ilgametės. Prasidėjus šildymo sezonui kaina iki sausio auga, nuo sausio pradeda kristi. Dabar matome tą patį. Palyginus lapkritį su spaliu augimas matosi“, – pabrėžė Energetikos agentūros direktorė Agnė Bagočiutė.
Energetikos ministras mato situaciją kitaip
Energetikos ministras kasmėnesinio šildymo brangimo matyti nenori ir mieliau lygina šiemetines kainas su pernykštėmis.
„Kaina yra žemesnė nei praeitais metais. Biokuro – žymiai žemesnė. Su tokiu teiginiu nesutinku, kad kainos aukštesnės. Kainos žemesnės“, – kalbėjo energetikos ministras Dainius Kreivys.
Šilumininkai sako, kad kainos kyla dėl mažėjančios šilumos gamintojų konkurencijos, išaugus šilumos paklausai ir valstybinio reguliuotojo nustatytos kainų skaičiavimo metodikos.
„Įmonė turi teisę įskaičiuoti turto nusidėvėjimo sąnaudas, investicijų grąžą, kas buvo 12 mėnesių eksploatacijoje, gali būti pokyčiai dėl investicijų“, – teigė šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius.
Prognozuoti, kiek dar brangs šildymas, anot šilumininkų, sudėtinga ir jie ragina nusiteikti, kad kainos banguos – vienais mėnesiais kils, kitais leisis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!