„Šiuo atžvilgiu jau turbūt labai rimtai galvočiau – kartu su Vyriausybe – apie valstybinio komercinio banko steigimą. Situacija tapo tokia, kad ir šita alternatyva nebeturėtų būti tabu“ – interviu portalui delfi.lt sakė G. Nausėda.
„Manau, galime pradėti diskutuoti apie tai, kokiu pagrindu Lietuvoje galėtų būti sukurtas valstybinis komercinis bankas“, – sakė jis.
G. Nausėda mano, kad siūlomas bankų aktyvų mokestis gali būti perkeltas į paskolų palūkanas.
„Tokioje konkurencinėje aplinkoje, kokia šiuo metu yra mūsų bankuose, bijau, kad mokesčius bus mėginama perkelti į palūkanas. Todėl mums reikėtų labai susirūpinti savo bankų konkurencine aplinka“, – teigė prezidentas.
Valdantieji siūlo nuo kitų metų įvesti bankų aktyvų mokestį – Jei Seimas jam pritars, 0,03 proc. mėnesio tarifu būtų apmokestintas didesnis kaip 300 mln. eurų vertės bankų, unijų bei kitų paskolų bendrovių turtas.
Mokesčio pajamos jau yra įtrauktos į kitų metų valstybės biudžetą. Jų per metus tikimasi surinkti apie 50-60 mln. eurų.
Lietuvos bankų asociacija teigia, kad mokestis gali prieštarauti Konstitucijai, be to, jis esą pabrangintų bankų paslaugas.
Lietuvoje šią savaitę viešėjęs Lenkijos, kuri bankų mokestį įsivedė 2016-aisiais, ekspertas Mariuszas Zygierewiczius (Mariušas Zygerevičius) Lietuvą ragino neimti pavyzdžio iš Lenkijos, kur dėl bankų mokesčių esą nukentėjo klientai, visas sektorius ir šalies ekonomika.