Kaip rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame dokumente, siūloma neberiboti maitinimo įstaigų, naktinių klubų darbo laiko. Iki šiol jis ribotas nuo 7 iki 24 val.
Siūloma užtikrinti, kad brandos egzaminai bus vykdomi patalpose, kur vienam mokiniui, kai jų patalpoje yra daugiau nei 10, teks bent 10 kv. m.
Neformalųjį vaikų ugdymą siūloma leisti vykdyti kontaktiniu būdu, o vaikų stovyklose leisti vaikų skaičiau limitą didinti nuo 15 iki 30 vaikų.
Taip pat siūloma įtvirtinti, kad švelnesnės karantino priemonės gali būti taikomos asmenims, kurie persirgo COVID-19, tačiau nuo to laiko praėjo ne daugiau nei 210 dienų (dabar šis terminas – 180 dienų).
Siūloma ilginti galimybių pasui gauti reikalingą neigiamo COVID-19 testo galiojimo laiką nuo 24 iki 48 val.
Taip pat siūloma nustatyti tvarką, kad Galimybių pasą galėtų gauti asmenys, kurie jau persirgo COVID-19 ir gavo skiepą. Gauti Galimybių pasą jie galės praėjus dviem savaitėms nuo „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „COVID-19 Vaccine Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo.
Taip pat siūloma leisti užsieniečiams, kurie turi skiepijimų sertifikatą arba Europos Sąjungos skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą, taikyti tas pačias švelnesnio karantino sąlygas, kurios taikomos Galimybių pasą turintiems Lietuvos gyventojams. Toks dokumentas nebūtų reikalingas užsieniečiams iki 16 metų amžiaus.
Taip pat siūloma, kad visi iš šalių, įtrauktų į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamą COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą, į Lietuvą atvykstantys asmenys turi turėti ne anksčiau nei 72 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliktą SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliktą antigeno testą.