Antradienį paskelbta, kad liepos 25 d. 11.15 val. Generalinė prokuratūra rengia spaudos konferenciją, kurios metu bus pristatyti esminiai 2022 m. rudenį pradėto rezonansinio ikiteisminio tyrimo dėl prieš nepilnamečius įvykdytų seksualinio pobūdžio nusikalstamų veikų rezultatai. Konferencijoje dalyvaus generalinė prokurorė Nida Grunskienė.
Metų pradžioje į viešumą iškilusi skandalinga istorija buvo kiek priblėsusi, tačiau darbai daugiausia vyko „pogrindyje“. Netrukus prokurorai turėtų surašyti kaltinamąjį aktą ir byla bus perduota teismui.
Šių metų kovo pabaigoje N. Grunskienė tikėjosi, kad šis skandalingas tyrimas finišo tiesiąją pasieks gegužės arba birželio mėnesį. Bet birželį ji dar tvirtino, kad laukiama ekspertų išvadų, o galutinius procesinius sprendimus byloje tikimasi priimti liepą.
Prokuratūra K. Bartoševičiui vasario 1 dieną pateikė įtarimus dėl galimo nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prieš keturis asmenis, nusikaltimai, kaip įtariama, įvykdyti jam esant Seimo nariu.
Gresia iki 13 metų už grotų
K. Bartoševičiaus aukomis galėjo tapti mažiausiai keturi vaikai. K. Bartoševičius pareikšti įtarimai pagal 150 Baudžiamojo kodekso straipsnį.
Tas, kas seksualiai prievartavo nepilnametį asmenį, Lietuvoje gali būti baudžiamas įkalinimo bausme nuo 2 iki 10 metų.
O tas, kad tokius pačius nusikalstamus veiksmus atliko mažamečiui asmeniui, už grotų gali sėsti nuo 3 iki 13 metų.
N. Grunskienės pasisakymą žiūrėkite čia:
Lietuvą sudrebino pedofilijos skandalas
Sausio 23 dieną, pirmadienį, pasiekė žinia, kad K. Bartoševičius nebeturės Seimo nario mandato. K. Bartoševičius žiniasklaidai patvirtino atsistatydinantis dėl asmeninių priežasčių, tačiau paskelbus šią žinią į Seimą su prašymu panaikinti jo teisinę neliečiamybę tyrime dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų prieš vaikus kreipėsi generalinė prokurorė N. Grunskienė.
Prokuratūra K. Bartoševičiui vasario 1 dieną pateikė įtarimus dėl galimo nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prieš keturis asmenis, nusikaltimai, kaip įtariama, įvykdyti jam esant Seimo nariu.
Į Generalinę prokuratūrą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo informacijos nutekinimo K. Bartoševičiui, kreipėsi opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija.
Opozicija iškėlė versiją, kad informacija apie jo atžvilgiu atliekamą tyrimą dėl galimo vaikų seksualinio prievartavimo ir tvirkinimo K. Bartoševičiui nutekinta, kad šis skubiai trauktųsi iš Seimo ir jo pavardė neiškiltų į viešumą.
Seime opozicijos politikai sušaukė neeilinę vienos dienos sesiją, per kurią siūlė sukurti laikinąją tyrimo komisiją situacijai aiškintis, bet valdančiųjų balsais iniciatyva atmesta.
Atsakydamos į parlamentarų klausimus apie jų susitikimą sausio 20 dieną, kai generalinė prokurorė Nida Grunskienė informavo Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen apie ketinimus prašyti panaikinti Seimo nario imunitetą, tiek Seimo pirmininkė, tiek generalinė prokurorė tvirtino, jog K. Bartoševičiaus pavardė per tą susitikimą nebuvo įvardyta.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė žurnalistams yra patvirtinusi tą pačią dieną apie 14 val. paskambinusi K. Bartoševičiui, nes gavo jo žinutę apie sprendimą palikti Seimą, bet teigė apie kolegos atžvilgiu pradėtą tyrimą nežinojusi ir jo perspėti negalėjusi.
Vėliau, sausio 20 dienos vakare, komandiruotėje Čilėje buvęs K. Bartoševičius elektroniniu būdu Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė prašymą panaikinti jo mandatą.