• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė praneša, kad Lietuvoje išlaikomos naujų atvejų skaičiaus mažėjimo tendencijos, tačiau dauguma savivaldybių dar vis yra raudonoje zonoje scenarijuje C. Išlaikius panašų neigiamą pagreitį, Lietuva geltoną zoną (scenarijų B) pasiektų kovo viduryje.

Vyriausybė praneša, kad Lietuvoje išlaikomos naujų atvejų skaičiaus mažėjimo tendencijos, tačiau dauguma savivaldybių dar vis yra raudonoje zonoje scenarijuje C. Išlaikius panašų neigiamą pagreitį, Lietuva geltoną zoną (scenarijų B) pasiektų kovo viduryje.

REKLAMA

Atvejų skaičiaus ir teigiamų tyrimų procento kritimas 2021 m. vasario 8-14 d. išliko stabilus – pandemijos pagreitis buvo -16  proc. Šiuo metu 51-oje Lietuvos savivaldybėje 7 dienų naujų atvejų vidurkis yra 10 arba mažiau atvejų.

„Šiuo metu 51-oje Lietuvos savivaldybėje 7 dienų naujų atvejų vidurkis yra 10 arba mažiau atvejų. Per keturias dienas atlikus 1859 profilaktinius tyrimus nustatytas 41 teigiamas atvejis (2,2 %)“, – rašoma Vyriausybės apžvalgoje.

Duomenų analitikas Aistis Šimaitis pateikia pagrindinių rodiklių apžvalgą.

Atvejų ir tyrimų dinamika – per parą nustatomų naujų atvejų skaičius ir teigiamų tyrimų dalis tarp visų atliktų Lietuvos mastu toliau mažėja, tačiau dauguma savivaldybių vis dar yra raudonoje zonoje. Daugėja savivaldybių, kuriose paros atvejų 7 dienų vidurkis yra 10 arba mažiau, pandemijos pagreitis išlieka stabilus.

REKLAMA
REKLAMA

„Naujų atvejų vidutiniškai per 7 dienas užfiksuota 484 (prieš savaitę – 588), teigiamų tyrimų dalis buvo 7,1 % (prieš savaitę – 7,77 %), o 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo atvejai 270 (prieš savaitę – 359)“, – rašoma Vyriausybės apžvalgoje.

REKLAMA

Lietuvos bendras naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per 14 d. ir teigiamų tyrimų procentas per 2 savaites gerokai pagerėjo ir yra pusiaukelėje tarp juodos ir geltonos zonų. Panašioje situacijoje yra ir dauguma savivaldybių.

Diagnostinių tyrimų apimtys išliko panašios kaip ir praeitą savaitę. Teigiamų tyrimų procentas aukščiausias yra tarp simptomus jaučiančių arba kontaktą su užsikrėtusiais turėjusių asmenų – šioms grupėms jis yra apie 30 %.

REKLAMA
REKLAMA

Asmenims iš židinių teigiamų tyrimų dalis šiuo metu yra apie 10 %, o profilaktinių tyrimų atliekamų medikams, globos įstaigų darbuotojams, keliautojams ir kitiems asmenims teigiamumas yra mažiau nei 5 %.

2021 m. vasario 11-14 dienomis atlikus 1859 profilaktinius tyrimus mobiliuose punktuose (neįskaitant medikų ir globos namų darbuotojų profilaktinių tyrimų) teigiamas testas buvo gautas 41 asmenims, kas sudaro 2,2 % visų tyrimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu yra 51 savivaldybė, kurioje 7 dienų naujų atvejų vidurkis yra 10 arba mažiau (prieš savaitę – 49). Taip pat gerokai padaugėjo savivaldybių, kuriose teigiamų tyrimų procentas yra 10 % ar mažiau – vasario 14 d. jų buvo 50 (prieš savaitę – 39).

„Žemiau esančiame grafike palyginome sausio viduryje skelbtus galimus naujų atvejų kritimo scenarijus su realiai stebėta dinamika. Išlaikant dabartinį pandemijos pagreitį, Lietuva 200 atvejų per diena vidurkį pasiektų kovo mėnesio antroje pusėje, tačiau kokią įtaką turės šią savaitę pradėti taikyti karantino atlaisvinimai galėsime įvertinti tik kovo pradžioje“, – rašoma apžvalgoje.

REKLAMA

Bendras lovų užimtumas nuo sausio pradžios stabiliai mažėja apie 15 % per savaitę ir 2021 m. vasario 15 d. ryto duomenimis, stacionare gydomų COVID-19 pacientų skaičius buvo 1097 (praeitą savaitę – 1282), reanimacijoje gydomų pacientų buvo 100 (prieš savaitę – 134).

Preliminariais 2021 m. vasario 15 d. ryto duomenimis, praeitą savaitę mirčių su COVID-19 kaip pagrindine mirties priežastimi* skaičius siekė 114, dar 118 asmenų mirė praėjus ne daugiau nei 28 dienoms po teigiamo testo (ne nuo išorinių mirties priežasčių).

Šiuo metu su COVID-19 susijusios mirtys sudaro apie 30 % visų mirčių. Dauguma asmenų, kurie miršta turėdami teigiamą COVID-19 diagnozę, miršta per 3-4 savaites nuo pirmo teigiamo testo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų