• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Itin skaudi nelaimė Joniškyje – šuo apkandžioje vos 1 metų ir 8 mėnesių mergaitę. Jis šiuo metu yra gydoma intensyvios terapijos skyriuje.

Itin skaudi nelaimė Joniškyje – šuo apkandžioje vos 1 metų ir 8 mėnesių mergaitę. Jis šiuo metu yra gydoma intensyvios terapijos skyriuje.

REKLAMA

Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienio vakarą, apie 19.17 val. į Šiaulių ligoninę iš namų Joniškyje buvo pristatyta pernai gimusi mergytė.

Mažylė paguldyta gydymui. Pasak policijos, vaikui galimai žaidžiant su šunimi, ir nugriuvus, šuo įkando jam į veidą.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gailutė Smagriūnienė pasakojo, kad šiuo metu yra pradėta administracinė teisena dėl tėvų valdžios nepanaudojimo:

„Mažametė mergaitė buvo kartu su savo tėvu namuose, ji žaidė ir šįkart kambaryje buvo jų augintinis, kuris įprastai būna atskiroje erdvėje. Bet šįkart šuo buvo kambaryje.

Tuo metu augintinis apkandžiojo mažametę. Jai sužalota galva ir veido sritis. Minimo šuns veislė – belgų aviganis.“

REKLAMA
REKLAMA

Anot policijos atstovės, mergaitė, kiek žinoma, yra intensyviosios terapijos skyriuje: „Šiuo metu ji ten yra gydoma, ji buvo stipriai apkandžiota. Tėvas iškart paskambino medikams ir išvažiavo į gydymo įstaigą. O mama tuo metu buvo išvykusi į kitą miestą.“

REKLAMA

Šeima nebuvo žinoma

Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Žakaris naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad šiuo metu nukentėjęs mažametis vaikas yra medikų priežiūroje, tad dabar svarbiausia yra jo sveikata bei pagalba atsigaunant po patirto įvykio:

„Vaiko teisių gynėjai jau lankėsi šeimoje, toliau aiškindamiesi įvykio aplinkybes, vertinsime situaciją šeimoje, o esant poreikiui, inicijuosime pagalbą. Anksčiau šiai šeimai vaiko teisių gynėjų pagalbos nebuvo prireikę.

REKLAMA
REKLAMA

Priminsime, kad reaguojame į kiekvieną pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą. Nagrinėdami vaiko teisių pažeidimą, vykstame į šeimą ir bendraujame su vaiku bei kitais šeimos nariais, vertiname vaiko situaciją. Esame visada pasiruošę padėti: pakonsultuoti, nukreipti pas kitus specialistus – psichologus, medikus, socialinius darbuotojus ir kt.“

Anot specialisto, reaguojant į šį skaudų įvykį, svarbu priminti, kad kai šalia mūsų yra mažametis vaikas, turime būti itin dėmesingi, nes net minutei prarastas budrumas gali baigtis skaudžia nelaime:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visada įvertinkime, ar aplinkoje nėra vaikui pasiekiamų aštrių daiktų, ar vaikas ne per arti karštos viryklės, nepalikime ant stalo vaistų ir pan. Ne mažiau dėmesio pareikalauja ir mažamečio vaiko buvimas toje pačioje patalpoje su augintiniu –  pavyzdžiui, didesnis šuo gali net žaisdamas netyčia užgauti arba net sužeisti gindamasis, jeigu vaikas žaisdamas timptels už ausies ar uodegos.

Svarbu atminti, kad augintinis – ne tik dažno vaiko svajonė, bet ir didelė atsakomybė visai šeimai. Todėl prieš įsigyjant gyvūną labai svarbu atsakingai įvertinti, ar pakaks galimybių ir  tinkamai juo rūpintis. O svarbiausia – ar nekils dėl gyvūno veislės, amžiaus, charakterio ypatumų bent mažiausia grėsme  vaikui.“

REKLAMA

Pasak D. Žakario, svarbu atminti, kad vaikas  ne visada gebės įvertinti gyvūno psichologiją ir supras, kaip saugiai su juo elgtis:

„Tad jei namie auginama net ir mažas šunelis, svarbu būti atidiems ir stebėti, kaip vaikas su juo elgiasi. Visi jausimės saugesni, jeigu su vaiku aptarsime bendravimo su augintiniu taisykles. Pavyzdžiui, negalima šuns tampyti, mušti ar kitaip skriausti, erzinti, atiminėti maistą ir pan. Svarbu vaikui suprantama kalba paaiškinti, kad gindamasis šuo – kanda.

REKLAMA

Tinkamai pasirengę gyvūno atėjimui į jūsų šeimą, nelaimių tikrai išvengsime. O tiek šunelio, tiek katino ar kito gyvūno atsiradimas jūsų namuose, augančiam vaikui labai reikalingas. Šilti vaiko jausmai augintiniui formuoja empatiją. Manoma, kad augintinį turintis vaikas rečiau patiria vienišumo jausmą, jis dažniau būna geros nuotaikos, nes žino, kad turi ištikimą bičiulį, kuris jį besąlygiškai myli ir palaiko. Be to, pastebima, kad bendravimas su naminiais gyvūnais gerina vaiko kalbos raidą, padeda vystytis komunikaciniams įgūdžiams.“

Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112. 

tv3.lt

dalyvaut tokioj istorijoj-gyvenu su 4metu vokieciu avigane.vaiku ji nebuvo maciusi.bet ,taip atsitiko,kad teko but pakankamai mazame kieme kartu su kale ir kokiu 3m. berniuku ir jo mama.mano kale ta berniuka pieme labai draugiskai,motiniskai..berniukas pradzioj su ja elgesi irgi pagarbiai,bet isidrasines eme kastuveliu ja must per nugara.....kale,supratusi,kad nieko gero nebus,pradejo berniuko salintis..tai tas ja gaude ir pradejo spardyt kojomis..berniuko mama stebejo tai su sypsena..kale ivaryta i kampa ir spardoma-atsisuko ir parode iltis..berniukas issigando...motina susirupino..ir apreke kale,kad si negera......koks moralas? as manau,kad tevai turi aukleti vaikus kaip bendraut su gyvunais.nepalikt ju vienu-nes tiek gyvunas tiek vaikas-vieno proto.o,vaikai ziaurus.jie nesupranta,kad ir pats geriausias gyvunas spardomas ginsis.
Kol vaikui nera 9m negali buti jokiu šunu....vaika reikia gyvenimo mokyt,o ne šuniui palikt auklet!
vokieciu aviganis.belgu aviganis panasus i vokieciu,savo judrumu lenkia vokieciu avigani,bet yra agresyvesnis aplinkiniams ir pokvailis....zurnalistai,kadangi irgi judrus ir pokvailiai,visada blogaja prasme nusviecia vokieciu avigani..nors butent vokieciu aviganis yra pats geriausias zmogaus draugas ir niekada nepuls vaiko.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų