• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

VILNIUS TECH universiteto koridoriuose, pačiame Vilniaus senamiestyje, istoriniuose Tiškevičių  rūmuose ugdoma drąsi, kūrybiška ir technologiškai išprususi ateities kūrėjų karta, kuri laužo stereotipus ir pramogų sektorių paverčia inovatyviu. Apie VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakultetą, jo išskirtinumą, čia rengiamus aukščiausio lygio specialistus bei jų karjeros perspektyvas, pasirinkus vieną iš trijų bakalauro studijų programų – kūrybinių industrijų, pramogų prodiusavimo ir renginių inžinerijos, – kalbamės su fakulteto dekane, doc. dr. Vaida Asakavičiūte, universiteto alumnu Eimantu Rimkumi bei Kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ direktoriumi Mantu Tamulioniu.

7

VILNIUS TECH universiteto koridoriuose, pačiame Vilniaus senamiestyje, istoriniuose Tiškevičių  rūmuose ugdoma drąsi, kūrybiška ir technologiškai išprususi ateities kūrėjų karta, kuri laužo stereotipus ir pramogų sektorių paverčia inovatyviu. Apie VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakultetą, jo išskirtinumą, čia rengiamus aukščiausio lygio specialistus bei jų karjeros perspektyvas, pasirinkus vieną iš trijų bakalauro studijų programų – kūrybinių industrijų, pramogų prodiusavimo ir renginių inžinerijos, – kalbamės su fakulteto dekane, doc. dr. Vaida Asakavičiūte, universiteto alumnu Eimantu Rimkumi bei Kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ direktoriumi Mantu Tamulioniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Augant pasaulinei ekonomikai, plečiasi ir pramogų sektorius

Pramogų sektoriaus augimas pastaraisiais metais – akivaizdus: atsiranda naujos inovatyvios pramogų formos, taip pat plečiasi tradicinės. Sparčiai besivystant technologijoms, didėja įvairaus skaitmeninio turinio poreikis, plečiasi virtuali kino rinka, o interneto ir skaitmeninių transformacijų dėka pramogos įgyja vis naujas formas.

REKLAMA

„Šiandien pramogų prodiuseriai kuria vaizdo įrašus, komunikacijos turinį, veda tinklalaides, tiesiogines transliacijas, greta šio – skaitmeninio – turinio auga ir masinių pramogų, festivalių ir kultūrinių renginių populiarumas, taigi didėja ir lanksčių, prie laikmečio rinkos prisitaikančių specialistų poreikis“, – sako Kūrybinių industrijų fakulteto dekanė doc. dr. Vaida Asakavičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Pramogų prodiuserio darbas –  dinamiškas ir kūrybiškas

Anot doc. dr. V. Asakavičiūtės, formuojasi pramogų visuomenė, kuri skatina vis didėjantį poreikį įvairesnėms pramogoms. Dėl to sparčiai auga pramogų verslas, kuriamos įmonės, teikiančios poilsio, pramogų ir laisvalaikio paslaugas. Vis daugiau atsiranda renginių organizavimo įmonių ir pramogų startuolių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Stiprėja noras išsiskirti iš konkurentų, taip pat interaktyvaus turinio ir pramogų poreikis, taigi čia į pagalbą ateina technologijos, komunikacija ir kūrybiškumas, o visa tai valdo profesionaliai paruošti pramogų prodiusavimo specialistai, – akcentuoja doc. dr. V. Asakavičiūtė. – Pramogų industrija nuolat vystosi, todėl pramogų prodiuseriai turi nuolat mokytis naujų įgūdžių, sekti tendencijas ir technologines naujoves. Šiuolaikinis pramogų kūrėjo darbas yra dinamiškas ir itin kūrybiškas, kartu jis reikalauja techninių žinių, vadybos ir strateginio komunikacijos mąstymo bei gebėjimo prisitaikyti prie nuolat kintančios rinkos sąlygų.

REKLAMA

„Būtent studijuodami Kūrybinių industrijų fakultete studentai turi galimybę studijų metu organizuoti savo renginius, kūrybines iniciatyvas mieste, rašyti scenarijus ar kurti filmus, suprasti tikslinės auditorijos poreikius, atlikti rinkodaros ir medijų auditorijų tyrimus. Studijų metu didelį dėmesį skiriame tam, kad išmokytume studentus dirbti su informacinėmis technologijomis, taigi būsimieji specialistai geba pritaikyti šias technologijas ir medijų galimybes kurdami skaitmeninį komunikacijos turinį“, – pabrėžia dekanė

REKLAMA

Trys specialybės, kurios apima visą pramogų rinką, ir specialistų stygius kino sektoriuje

Pramogų prodiusavimo studijų programa siūlo tris specializacijas: pramogų komunikacija, kino komunikacija ir sporto komunikacija, kurios apima visą pramogų rinką. Pramogų prodiusavimo specialistai geba ne tik kurti įvairaus turinio ir formato pramogas, bet ir įgyvendinti visą renginio komunikacijos projektą nuo kūrybiško scenarijaus iki komandos subūrimo ir koordinavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pramogų prodiuseris  – tai puikus pramogų rinkos analitikas, kuris išmano net tik ką pasiūlyti pramogų vartotojui, bet ir kaip, kokiais kanalais tą pramogą komunikuoti, geba pritaikyti informacinių technologijų ir medijų galimybes kurdamas ir viešindamas pramogines veiklas ar produktus“, – studijų programos privalumus vardija doc. dr. V. Asakavičiūtė ir priduria, kad Kūrybinių industrijų fakultete siūloma pramogų prodiusavimo studijų programa suteikia ateities specialistui visas būtinas kompetencijas, žinias ir praktinius įgūdžius sklandžiai integruotis į dinamišką pramogų industrijų rinką.

REKLAMA

„Akivaizdu, kad renginių industrija po pandemijos sparčiai atsigavo, o gyvi renginiai, tokie kaip koncertai, spektakliai, festivaliai ar sporto varžybos, negali vykti be techninių scenos specialistų – renginių inžinierių“, – pastebi dekanė.

„Įsivaizduokite muzikinius koncertus, kurie šiandien buria pilnas arenas žiūrovų, stebina vaizdo, garso, šviesos specialiaisiais efektais ir  teatrališkais šou pasirodymais, – sako doc. dr. V. Asakavičiūtė. – Būtent čia galime matyti pramogų prodiuserių ir renginių inžinierių specialistų komandinį darbą. Jeigu pramogų prodiuseris dirba ant scenos, tai renginių inžinerijos specialistai dirba užkulisiuose: rūpinasi scenos pastatymu ir konstrukcijomis, yra atsakingi už apšvietimo ir garso technologinius sprendimus bei meno instaliacijas. Renginių inžinierius vienu metu sujungia inžineriją, technologijas ir kūrybiškumą.“

REKLAMA

Anot dekanės, būtina paminėti ir Lietuvoje augantį kino industrijos specialistų poreikį, todėl fakultete siūloma kino komunikacijos specializacija tampa itin aktuali.

„Studijų metu studentai įsitraukia į praktines kino industrijos veiklas, kuria šiuolaikinį kino komunikacijos turinį bei įgyvendina įvairius projektus kino aikštelėse. Jiems paskaitas veda kino industrijų profesionalai, žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Taip pat paminėtina, kad studentai studijų metu didelę laiko dalį praleidžia VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“, kur yra įsikūrusi „Faux Real Studio“ – virtuali Holivudo lygmens kino studija. Čia studentai mokomi dirbti su naujausiomis filmavimo ir vaizdo kūrimo technologijomis“, – kino komunikacijos specializacijos privalumus akcentuoja dekanė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ direktoriaus Manto Tamulionio, „LinkMenų fabrike“ gerokai prasiplečia VILNIUS TECH studentų karjeros galimybės, profesiniai įgūdžiai tobulinami išties aukščiausio lygio technika, o prototipų ir medijų laboratorijose išbandomos visos technikos galimybės.

VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakulteto studentai „LinkMenų fabrike“ turi puikias galimybes tobulėti ir realizuoti savo kūrybinius projektus. Čia jie randa visas reikalingas erdves ir įrankius – nuo 3D spausdintuvų iki modernių foto ir audiostudijų. Įvadiniai instruktažai suteikia studentams reikalingų žinių ir įgūdžių, leidžiančių jiems savarankiškai naudotis visu inventoriumi. Be to, „LinkMenų fabrike“ visada šalia yra profesionalūs specialistai, pasiruošę padėti ir patarti, taip užtikrinant, kad studentai galėtų maksimaliai išnaudoti turimas galimybes. Tokiu būdu studentai ne tik įgyja praktinių įgūdžių, bet ir praturtina savo kūrybinę patirtį, bendradarbiaudami su ekspertais bei kitais talentingais kūrėjais.

REKLAMA

„LinkMenų fabrike“ studentai gali įgyti įvairiausios – 3D modeliavimo, garso įrašymo ir montažo, fotografijos techninių ir meninių įgūdžių bei filmavimo ir apšvietimo įrangos valdymo – patirties. Svarbu pastebėti, kad vykdydami verslo partnerių užsakymus mes visada įtraukiame ir studentus – siūlome atlikti praktiką, po kurios, susipažinę su verslo užsakovais, studentai neretai sulaukia darbo pasiūlymų – pastebi Mantas Tamulionis.“

REKLAMA

„Tiesa, „LinkMenų fabrikas“ žinomas ne tik dėl profesionalios įrangos ir galimybių maksimaliai ugdyti įvairius profesinius įgūdžius, bet ir dėl išskirtinių projektų, pavyzdžiui, vienas tokių – „pOrtalas“, – akcentuoja inovacijų centro direktorius M. Tamulionis. – Ši Benedikto Gylio paramos fondo idėja – puikus „LinkMenų fabriko“ bendradarbiavimo su išorės partneriais pavyzdys, 2021 metais sujungęs Vilnių su Liublinu. Taip pat paminėtinas LinkMenų fabrike net kelias dienas trukęs projektas - BBC laidos „BBC Global Questions“ filmavimas“į laidos filmavimo aikštelę buvo pakviesti ir Kūrybinių industrijų fakulteto studentai, kurie gavo nuo pagrindinio BBC Global laidos režisieriaus Chris Nelson‘o individualias užduotis. Studentai kelias dienas praleido dirbdami su BBC komanda,  galėjo patirti laidos  filmavimo užkuliusius bei įgyti unikalios patirties kaip dirba tarptautinio lygio studija.

REKLAMA
REKLAMA

Universiteto absolventas rinkosi praktinį mokymą ir inovacijas: „Darbas mane susirado pats“

E. Rimkus, VILNIUS TECH absolventas, paklaustas, kuo sužavėjo studijos ir kodėl rinkosi studijuoti būtent Kūrybinių industrijų fakultete, atskleidžia, kad pirmiausia sudomino išskirtinė pramogų prodiusavimo studijų programa, tačiau jam ypač svarbu buvo, kad studijos būtų orientuotos ir į praktinį mokymąsi ir inovacijas. „Tikėjausi, kad studijos padės man įgyti tvirtą teorinį pagrindą bei praktinius įgūdžius, kurie bus naudingi karjeroje, ir mano lūkesčiai pasiteisino – įgytos žinios ir praktinė patirtis leido lengvai prisitaikyti darbo rinkoje“, – sako šiandien sėkmingai pagal profesiją dirbantis VILNIUS TECH alumnas.

„Dėl fakulteto turimų įvairių socialinių partnerių. Prieš 5 metus atsidūriau didžiausiuose šalies muzikos apdovanojimuose M.A.M.A., kur dirbu ir šiandien, – šypsodamasis sako E. Rimkus. – Savanoriavau ten, o po to sulaukiau ir darbo pasiūlymo. Įsilieti nebuvo sunku, juk jei jau dirbi šioje rinkoje, tikrai sugalvosi, kaip užmegzti pokalbį ar save pristatyti, o ir žmonės čia šilti ir bendraujantys.“ Šiandien vyras drąsiai rekomenduoja studijas visiems, kurie jaučia aistrą kūrybai ir yra drąsūs išbandyti naujus dalykus.

REKLAMA

Kūrybinių industrijų, pramogų prodiusavimo ir renginių inžinerijos specialistų karjeros galimybės – užtikrintos

Doc. dr. Vaida Asakavičiūtė akcentuoja, kad pramogų industrijos yra viena sparčiausiai augančių sričių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. „Statista“ prognozuoja, kad iki 2027 m. pasaulyje pramogų industrijos kasmet augs po 6,65 proc., ir 2027 metais ši rinka pasieks apie 40 milijardų Eur. „Toks spartus pramogų industrijų augimas sukuria milžinišką šios srities specialistų poreikį, kurie galėtų dirbti ir individuliai kurdami savo kūrybinį verslą, ir didelėse organizacijose“, – pabrėžia dekanė.

„Kūrybinių industrijų programos aktualumas šalies ir tarptautiniu mastu taip pat auga, – sako doc. dr. Vaida Asakavičiūtė. – Augimo tendencijos Lietuvoje ypač pastebimos filmų ir vaizdo įrašų, taip pat leidybos pramonėje, muzikos, skaitmeninės reklamos versle. Kultūros ir kūrybos sektorius yra reikšmingas darbo vietų ir pajamų šaltinis, jis sukuria reikšmingą  poveikį visai ekonomikai, yra inovacijų varomoji jėga, kūrybinių įgūdžių šaltinis.

Anot doc. dr. Vaidos Asakavičiūtės, dabartiniu metu galime stebėti, kiek daug uždarų ir atvirų renginių vyksta Lietuvoje, taigi ir specialistai, turintys techninių ir inžinerinių scenos, garso, apšvietimo žinių, yra itin laukiami. VILNIUS TECH – pirmasis ir  vienintelis Lietuvoje siūlo universitetinę renginių inžinerijos studijų programą, kurią baigę profesionalūs specialistai turi integruotus inžinerijos, komunikacijos ir organizavimo įgūdžius.

REKLAMA

Kūrybinių industrijų fakulteto dekanė akcentuoja, kad specialistų poreikis juntamas ir iš fakulteto socialinių partnerių, kurie aktyviai siūlo praktikos vietas fakulteto studentams, dažnai jau turėdami didelį poreikį studentus ir įsidarbinti. Būtent taip nutiko ir universiteto absolventui E. Rimkui: VILNIUS TECH iniciatyva kaip savanoris atsidūręs didžiausiuose šalies muzikos apdovanojimuose M.A.M.A., čia jis pasiliko dirbti. „Apskritai svarbu paminėti, kad net apie 90 proc. baigusių studijas VILNIUS TECH absolventų dirba pagal įgytą specialybę“, – sako doc. dr. Vaida Asakavičiūtė.

Anot jos, iš esmės šių specialistų poreikis yra susijęs ir su technologijų pažanga bei socialinių tinklų ir interneto platformų populiarumu, kadangi nuolat auga kokybiško turinio ir reklamos poreikis. Tai reiškia, kad pramogų prodiusavimo bei kūrybinių industrijų ir renginių inžinerijos specialistai turi itin plačias ir užtikrintas karjeros galimybes.

Kūrybinių industrijų fakultetas – ateities kūrėjams profesionalams

„Kūrybinių industrijų fakulteto studijų programos, pabrėžia fakulteto dekanė, – skirtos ateityje siekiantiems lyderiauti specialistams, kurie yra kūrybingi, technologiškai išprusę ir geba greitai prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių tendencijų ir auditorijos poreikių.“ Čia rengiami kūrėjai, kurie turi tvirtus komunikacinius įgūdžius, geba generuoti idėjas, rasti netradicinius sprendimus, kurti inovatyvų ir patrauklų turinį, naudotis naujausiomis technologijomis ir programine įranga. Kartu studentai įgyja tokius profesijai svarbius gebėjimus kaip dirbti komandoje ir jai vadovauti, megzti ir palaikyti bendradarbiavimo ryšius su klientais ir partneriais, reaguoti į iššūkius.

„Kūrybinės industrijos, pramogų ir renginių inžinerijos industrijos yra dinamiškos ir nuolat keičiasi, todėl gebėjimas mokytis, tobulėti, įvaldyti naujas technologijas, greitai prisitaikyti prie naujų sąlygų ir tendencijų – taip pat tie svarbūs įgūdžiai ir kompetencijos, kuriuos laviname studijų metu“, – svarbiausius studijų programų akcentus sudeda doc. dr. Vaida Asakavičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų