Pasak SAM, teisės aktų numatyta tvarka gydymo įstaigos, nepriklausomai nuo jų pavaldumo ar nuosavybės formos, privalo sukaupti mėnesiui pakankamų atsargų rezervą, o jei šių apsaugos priemonių pritrūktų dėl ribotos pasiūlos rinkoje arba kitų objektyvių priežasčių, įstaigos turėtų kreiptis į savo steigėją – savivaldybę arba SAM.
Ministerija pranešime spaudai primena, kad pačios savivaldybės turi kaupti bent dešimtadalį pavaldžių gydymo įstaigų apsaugos priemonių, kurių pakaktų mėnesiui, ir esant trūkumui aprūpinti pavaldžias įstaigas.
„Susidarius kritinei situacijai, kai išnaudojamos visos įstaigų ir savivaldybių turimos atsargos, apsaugos priemonės būtų tiekiamos iš valstybės medicininių atsargų rezervo. Šiame rezerve kaupiamų apsaugos priemonių pakaktų mėnesiui aprūpinti visas šalies gydymo įstaigas“, – pabrėžia SAM.
Trijų pakopų rezervo kaupimas įteisintas pernai, atsižvelgus į pirmosios koronaviruso pandemijos bangos patirtį, kai pasaulio rinkose susidarė apsaugos priemonių deficitas. Taip siekiama užtikrinti sveikatos sistemos nepertraukiamą.
Mėnesio asmens apsaugos priemonių rezervą privalo kaupti ir kiti ūkio subjektai, teikiantys gyvybiškai svarbias paslaugas, kurių veiklos sutrikimai galėtų sukelti pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, turtui, aplinkai ar padaryti kitą reikšmingą žalą, taip pat kurių veiklos sutrikdymas sukeltų pavojų nacionaliniam saugumui, t.y. sutriktų šalies infrastruktūros, ūkio sistemos ar svarbios ūkio šakos funkcionavimas.