Didelio dėmesio sulaukė į akciją atėjęs Seimo narys Petras Gražulis. Kai kurie protestuotojai su juo pageidavo nusifotografuoti.
Naujienų portalui tv3.lt P. Gražulis teigė, kad rengiamas mitingas yra prieš Partnerystės įstatymo įgyvendinimą, Stambulo konvenciją, o taip pat ir narkotikų dekriminalizavimą.
„Kad būtų gerbiama tradicinė šeima. Pagrindinis tikslas – apginti tradicinę, normalią šeimą. <...> Kažkoks marazmas, baisiau nei leninizmas. Būsiu visas tris dienas, smagu“, – sakė P. Gražulis.
Proteste apsilankė ir politikas M. Maldeikis
Protesto akcijos metu didžiąją dalį laiko muzikantai grojo muziką ir dainavo: „Išeik, išeik, Maldeiki, išeik.“
Kiek vėliau į susirinkusiųjų minią įžengė ir pats politikas Matas Maldeikis. Visgi susirinkusieji iškart, išvydę politiką, pradėjo jį plūsti necenzūriniais žodžiais, o vienas iš protesto organizatorių politikui teigė, kad „jūsų dienos suskaičiuotos“.
M. Maldeikis stengėsi kalbėti konstruktyviai ir išdėstyti savo mintis, tačiau žmonės šūkavo, kad politikas „pardavė valstybę“.
Pirminiais duomenimis, parlamento automobilių stovėjimo aikštelėje būriuojasi iki pusės tūkstančio žmonių. Jie stovi būreliais maždaug po 15 žmonių, nes Vilniaus miesto savivaldybė leidimo surengti mitingą nedavė. Akcijai iki 15 žmonių leidimo nereikia.
Protestuotojai pasipuošę tautine atributika, rankose laiko valstybės vėliavas ir baltus balionus.
Per garsiakalbius muzikantai groja liaudišką muziką ir dainuoja: „Bailiai, bailiai, seimūnai bailiai“.
Akcijos dalyviai teigia keliantys tuos pačius reikalavimus kaip ir prieš mėnesį vykusiame „Didžiajame šeimų gynimo marše“.
„Tai yra tęstinumas to, ko reikalavome per „Šeimų gynimo maršą“. Jie neįvykdė realiai nė vieno, tai tęsime tol, kol įvykdys“, – BNS sakė vienas iš akcijos organizatorių Linas Preikšaitis.
Tuomet reikalauta Seime nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, neteikti svarstymui Partnerystės įstatymo projekto, nesvarstyti disponavimo mažu kiekiu narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, „nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“.
Taip pat reikalauta, kad premjerė Ingrida Šimonytė iki birželio 1 dienos atšauktų iš Vyriausybės teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kt.
Pasak L. Preikšaičio, protesto akcija prie Seimo turėtų vykti tris dienas.
„Asmeniškai aš 15 žmonių pakviečiau į protesto akciją prieš visas tas betvarkes, kurios vyksta Seime, o jų labai daug. (...) Tai legalus būdas protestuoti, kai paminamos konstitucinės teisės tą daryti teisiniu būdu“, – teigė jis.
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis antradienį BNS sakė, kad pareigūnai vertina akcijos dalyvių elgesį.
„Ten yra daug grupių po 15 žmonių, (...) jiems leidimo kaip ir nereikia būti po 15 žmonių. (...) Jie tik informuoja savivaldybę“, – teigė jis.
„Mes viską užfiksuosime ir įvertinsime. Dabar pasakyti, ar ten yra pažeidimas, ar ne – sunku. Bet kuriuo atveju viskas bus užfiksuota ir įvertinta“, – tvirtino R. Matonis.
„Didysis šeimos gynimo maršas“ vyko gegužės 15 dieną, kai iš įvairių šalies kampelių į Vingio parką sostinėje susirinko apie 10 tūkst. žmonių, siekiančių išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.
Reaguojant į šį renginį, sostinėje panašiu metu rengtos ir kelios akcijos, nukreiptos prieš šį maršą.
Maršo organizatoriai netrukus pranešė apie ketinimus lygiai po mėnesio organizuoti dar vieną mitingą prie Seimo ir Vyriausybės.