R. Lingienė pranešė, kad šiuo metu šalyje fiksuojama apie 55 aktyvių židinių. Daugiausiai susirgimų per vakar fiksuota Vilniuje.
„Per praėjusią parą vakar registruotų atvejų apie 40 proc. registruota protrūkiuose. Taip pat turime apie 500 asmenų, su kuriais dirba NVSC epidemiologai, kurie vertina riziką ir sąlyčio pobūdį“, – informavo ji.
Vėl taikosi į vyresnius
Kartu R. Lingienė įvardijo nerimą keliančias tendencijas.
„Kalbant apie atvejų skaičių, kai nenustatoma užsikrėtimo grandinė, deja, šis procentas šiek tiek didėja ir didžiausia korekcija buvo dėl per vakar dieną nustatytų atvejų, kai per 30 proc. nebuvo atsekta infekcijos plitimo grandinė“, – atkreipė dėmesį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė.
Ji priminė, kad liepą tokių atvejų buvo 18 proc., rugpjūtį 19 proc., rugsėjį – 18,6 proc., spalį – 25 proc., bet, kaip pabrėžė specialistė, jis dar toli gražu nesibaigė.
„Lyginant statistiką nuo rugpjūčio didėja sergamumas 60-ies ir daugiau metų amžiaus bendroje susirgimų struktūroje. (...)
Taigi turime tam tikrą signalą, kad infekciją grįžta pas vyresnius asmenis, kuriems šios ligoms baigtys ir išimtys yra sudėtingesnės nei jaunų žmonių“, – įspėjo ji.
Plitimas ligoninėse
Anot R. Lingienės, didesnio epidemiologų dėmesio reikalauja protrūkiai Kauno gydymo įstaigose.
Ji priminė, kad 2 infekcijos atvejai patvirtinti Kauno klinikų Neurochirurgijos skyriuje. Vienas asmuo yra pacientas, kitas – darbuotojas. Iš viso registruoti 6 susiję atvejai, iš kurių 5 yra pacientai ir 1 darbuotojas.
Taip pat 2 COVID-19 atvejai yra siejami su protrūkiu LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyriuje. Vienas iš šių asmenų yra pacientas, kitas – antrinis atvejis. Iš viso fiksuotas 21 susijęs atvejis, iš kurių 15 yra darbuotojų, 3 pacientai ir 3 antriniai atvejai.
Be to, Kaune registruotas dar vienas protrūkis, susijęs su sanatorija „Tulpė“. Vakar infekcija patvirtinta dviem asmenims – darbuotojui ir pacientui. Iki šiol iš viso registruoti 3 susiję atvejai.
Taip pat R. Lingienė pabrėžė, kad vakar Telšių apskrityje registruotas naujas protrūkis – koronavirusas patvirtintas 4-iems Plungės savivaldybės ligoninės Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyriaus darbuotojams.
Privaloma izoliacija paskirta 12-likai darbuotojų. Visiems skyriuje gulintiems pacientams – 21 – atlikti tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti, jie yra neigiami. Iš viso su protrūkiu siejami 5 infekcijos atvejai – visi asmenys yra darbuotojai.
Ligoninėje nuolat dirba NVSC specialistai.
Bendrai ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 149 pacientai, reanimacijoje – 22, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 10 pacientų, 80-čiai – deguonies terapija.
Nerimas dėl Kelmės
NVSC atstovė kartu pabrėžė, kad situacija Raseiniuose stabilizuojasi.
Dviejų savaičių sergamumo Kelmėje rodiklis yra 208,8 ir už Lietuvos rodiklį tai yra daugiau nei tris kartus.
Ji priminė, kad fiksuoti atvejai Kelmės pieninėse, turėtas protrūkis, 10 atvejų, siejamų su Kelmės ligonine.
„Taigi infekcija išplito gana plačiai. (...) taip pat turime neramių signalų iš Kelmės rajone įsikūrusių Liolių socialinės globos namų, kur pastaruoju metu registruoti 6 COVID-19 atvejai šioje įstaigoje“, – sakė R. Lingienė.
Virusas plinta 30 ugdymo įstaigų
Nuo pandemijos pradžios buvo patvirtinti 729 atvejai sveikatos priežiūros įstaigose, 293 asmenų tebeserga, o per rugsėjo–spalio mėnesį užsikrėtė 310.
Tuo metu 179 ugdymo įstaigose registruota, 426 asmenys nustatyta infekcija, 260 vaikų, 143 ugdymo procese dalyvaujantys asmenys ir 23 darbuotojai, kurie šiame procese nedalyvauja.
Dėl vienos ar kitos priežastys izoliuotis turėjo 3272 asmenys, vidinis plitimas yra 30 ugdymo įstaigų.
Taip pat per šį laikotarpį virusas fiksuotas 93 studentams, Šiaulių universitete registruotas protrūkis viename iš kursų, keli protrūkiai fiksuoti kitų universitetų bendrabučiuose.
Naujų atvejų – 118
Per parą Lietuvoje nustatyta 118 naujų koronaviruso atvejų, bendras jų skaičius siekia 6366, trys žmonės mirė. Tebeserga 3386 asmenys, pasveikusiais laikomi 2842.
Skelbiama, jog mirusiųjų nuo koronaviruso yra 106, trimis daugiau nei ankstesnę parą.
Taip pat dešimčia, iki 32, išaugo dėl kitų priežasčių mirusių sirgusiųjų COVID-19 skaičius.
Izoliacijoje šiuo metu yra 34 tūkst. 624 asmenys. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruotas 321 įvežtinis atvejis.
3 mirtys nuo COVID-19, dar 10 mirusiųjų juo sirgo
NVSC praneša, kad praėjusią parą iš gydymo įstaigų gauta informacija apie 3 mirtis nuo koronaviruso – 2 registruotos Šiaulių apskrityje, 1 – Kauno apskrityje. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 106 gyvybes.
Mirusysis priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 2 d. Atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką, nustatyta, kad asmuo užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju.
Mirusysis priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas rugsėjo 22 d. Kaip asmuo užsikrėtė, specialistams, atlikusiems epidemiologinę diagnostiką, nustatyti nepavyko.
Trečiasis mirties nuo koronaviruso atvejis registruotas Kauno apskrityje. Asmuo priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 12 d. Asmens užsikrėtimo aplinkybių, atliekant epidemiologinį tyrimą, specialistams nustatyti nepavyko.
Taip pat praėjusią parą iš gydymo įstaigų gauta informacija apie 10 mirties atvejų, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių. Visi šie atvejai registruoti Šiaulių apskrityje.
Daugiausia – Vilniaus apskrityje
Iš per praėjusią parą patvirtintų atvejų 48 iš jų registruoti Vilniaus, 36 Kauno, 14 Šiaulių, 12 Klaipėdos, 4 Telšių, 3 Marijampolės bei 1 Panevėžio apskrityse.
Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 81 asmuo. Be to, per praėjusią parą registruoti 2 įvežtiniai atvejai – po vieną iš Baltarusijos ir Norvegijos. Tuo metu, 35 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.
48 atvejai siejami su protrūkiais, 35 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.
Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.