
Lietuvos komisija antrą vietą konkurse užėmusiai Izraelio atstovei Yuval Raphael neskyrė nė vieno balo, o reaguodamas į tai Y. Levy žiuri pavadino sovietine.
„Nuo kada Izraelis duoda nurodymus nepriklausomai valstybei Lietuvai, kaip Lietuvos piliečiai turi balsuoti Eurovizijoje, ką turi kalbėti, sakyti, kaip turi reikšti savo mintis, kad Izraelis būtų patenkintas?“, – feisbuke parašė valdančiosios „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.
„Įdomu, ar rytoj Lietuvos politikai duos nurodymą Generalinei prokuratūrai pradėti ikiteisminį tyrimą Lietuvos „Eurovizijos“ vertinimo komisijai dėl neapykantos kurstymo ir nepaklusimo Izraelio valdžiai, neskiriant balų Izraelio valstybės atstovei konkurse, kurios valstybės vadovai vykdo aktyvius nuskalstamus karinius veiksmus Gazos ruože, kurie atitinka holokausto-genocido apibrėžtį“, – teigė politikas.
Anot jo, Y. Levy veiksmai yra „tik pasaulyje besiplečiančios neapykantos Izraelio valdžiai pradžia“.
R. Žemaitaitis Konstitucinio Teismo yra pripažintas sulaužęs Seimo nario priesaiką dėl komentarų apie žydus ir šiuo metu yra teisiamas baudžiamojoje byloje dėl neapykantos kurstymo prieš šią tautą.
Raskevičius: „Lygiai tą patį darydavo ruSSai“
Neparlamentinės Laisvės partijos pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius teigė, jog buvusio Izraelio diplomato komentaras yra „tiesioginis įrodymas, kad Izraelis „Euroviziją“ mato ne kaip dainų konkursą, o kaip politinio smegenų plovimo priemonę“.
„Lygiai tą patį darydavo ruSSai, siųsdami dainas apie pasaulinę taiką. Anuos europiečiai nesumirksėję iš „Eurovizijos“ išspyrė“, – feisbuke rašė T. V. Raskevičius, turėdamas omenyje rusus.
Seimo narys konservatorius Matas Maldeikis feisbuke rašė, kad buvusio Izraelio ambasadoriaus komentaras yra „emocinė reakciją žmogaus, kuris pamiršo, kad ne diplomatų darbas yra diktuoti muzikinius skonius suverenioje valstybėje“.
„Lietuva balsavo taip, kaip nusprendė – tiek komisija, tiek žiūrovai, kurie gausiai palaikė Izrealio dainą balais. Tais metais, kai komisija Lietuvoje palaikė Izraelio dainas, iš buvusio ambasadoriaus neišgirdome pamokymu apie „politbiurus““, – sakė M. Maldeikis.
Visgi jis teigė, kad dar liūdniau stebėti, kaip „mūsų politikieriai pasinaudoja šiais žodžiais tam, kad imtųsi skleisti savo pigią, antiizraelietišką poziciją“.
Y. Levy Lietuvos, Lenkijos ir Serbijos nacionalinių žiuri, neskyrusių Izraeliui balų Eurovizijoje, narius sekmadienį feisbuke išvadino šlykščiais bailiais ir hipokritais bei pareiškė, kad jiems turėtų būti gėda.
„Nė vieno taško neskyrėte dainai, kurią namuose mylėjo milijonai. Jūs nesate teisėjai: jūs esate politiniai komisarai, šlovinantys sovietų minties Politbiurą“, – rašė Y. Levy.
„Tai taip apmaudu ir skausminga!“, – pridūrė jis.
BNS primena, kad Y. Levy Izraelio ambasadoriumi Lietuvoje dirbo 2019-2022 metais.
Balsavę Lietuvos žiūrovai Izraelio atstovei Y. Raphael, atlikusiai dainą „New Day Will Rise“ šeštadienį skyrė tris balus.
„Eurovizijos“ dainų konkursą šiemet laimėjo Austrijos atstovas JJ su daina „Wasted Love“.
Lietuvos grupė „Katarsis“ su daina „Tavo akys“ užėmė 16 vietą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!