Apie tai daugiau – Policijos departamento pranešime spaudai.
Informacijos rinkimas apie asmenis ar įmones daugeliui mūsų jau yra tapęs kasdienybe. Merginos ir vaikinai tikrina informaciją prieš pirmus pasimatymus, darbdaviai – prieš samdydami naują darbuotoją, verslo atstovai – prieš pradėdami bendradarbiauti. Lietuvos policija kviečia pasitelkti šiuos įgūdžius ir išnarplioti dingusios merginos istoriją.
„Tyrėjai yra specialistai, kurie tiria nusikaltimų faktus ir aplinkybes, nustato įtariamuosius, renka informaciją apie asmenis, įstaigas ir panašiai. Jiems reikalingi įgūdžiai yra atidumas, pastabumas detalėms, gebėjimas susieti ir analizuoti surinktus faktus. Dažnas mūsų kasdien net nesusimąstydamas tai daro naršydamas socialiniuose tinkluose. Norime pakviesti šiuos įgūdžius įdarbint ir tapti profesionaliais tyrėjais“, – sako Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis.
Lietuvos policijos sukurtas žaidimas prasideda socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje „Virtualus detektyvas“ (@virtualus__detektyvas), www.virtualusdetektyvas.lt
Dingusios merginos istorija
Detektyvo tikslas yra surasti Aureliją – dingusią merginą, paskutinį kartą pastebėtą bare, kuriame lankėsi su draugėmis. Norint išsiaiškinti, kas jai nutiko, reikia nagrinėti specialiai šiam projektui sukurtas „Instagram“ paskyras ir jose besislepiančias detales. Jas pastebėti padės įrašų komentaruose paliktos užuominos.
„Virtualaus detektyvo“ istorija ir veikėjai yra išgalvoti, veikėjų nuotraukos yra sukurtos pasitelkiant dirbtinį intelektą, todėl jokie sutapimai su realiais įvykiais ar asmenimis nėra tikri, teisės į asmenų privatumą nėra pažeidžiamos.
„Sukūrėme šį žaidimą, kad paskatintume jaunus žmones išbandyti savo jėgas narpliojant nusikaltimą. Labai panašų darbą į šį kasdien atlieka policijos tyrėjai, tad išbandžius savo įgūdžius socialiniuose tinkluose, kviečiame juos panaudoti realiame pareigūno darbe. Net jei ir kils sunkumų narpliojant šią virtualią istoriją, kviečiame pasidomėti galimybėmis prisijungti prie Lietuvos policijos pajėgų, nes nuolat ieškome pilietiškų žmonių, kurie būtų pasiryžę dirbti visuomenės labui“, – kviečia R. Matonis.
Profesionaliais policijos tyrėjais tapti galima net keliais būdais:
- baigus Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademiją (VSA);
- baigus įvadinius kursus (turint bet kokį aukštąjį išsilavinimą);
- baigus Lietuvos policijos mokyklos pirminį profesinį mokymą (po mokslų yra galimybė būti paskirtiems į pareigas);
- dirbant kitos grandies pareigūnu (laimėjus konkursą užimti tyrėjo pareigybei).
Daugiau informacijos apie tyrėjų darbą ir tapimą jais: