• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė socialiniame tinkle „Facebook“ perspėja apie artimiausiu metu užsibūsiančius vėsesnius orus Lietuvoje. Tačiau laukia ir permainos. Pasak jos, Lietuva pasidalins į dvi dalis – dalyje Lietuvos alins kaitra, o štai, kitą dalį gaivins vėsa. Taip pat pasidalina istorija apie Liepos mėnesio paukštį. 

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė socialiniame tinkle „Facebook“ perspėja apie artimiausiu metu užsibūsiančius vėsesnius orus Lietuvoje. Tačiau laukia ir permainos. Pasak jos, Lietuva pasidalins į dvi dalis – dalyje Lietuvos alins kaitra, o štai, kitą dalį gaivins vėsa. Taip pat pasidalina istorija apie Liepos mėnesio paukštį. 

REKLAMA

Sinoptikė įspėja, kad šią ramesnę, lietuviškos vasaros dieną kol kas viskas taip ir liks.

„Ciklonų sistema, įsikūrusi virš Šiaurės Europos, gražiais moteriškais vardais pavadinta-Delia, Caprice, Betti, mūsų kol kas nepasieks, bet jų atmosferos frontų debesys su šiokiu tokiu lietučiu kartais ir per Lietuvą keliaus“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė ji. 

Vėsokas oras, prasibrovęs iš šiaurės, šiaurės vakarų irgi dar nesitrauks. Tačiau savaitgalį iš pietų, pietvakarių anticiklonas stiprės, o su juo ir šiltas ar net gerokai šiltesnis oras iš pietų mus pasieks,

REKLAMA
REKLAMA

„Padalins Lietuvą į kiek gaivesnę ir vėsesnę vakarinę ir gerokai šiltesnę, ar net kaistančią rytinę ir pietinę puses. Skirtingų oro masių sandūroje jau audringesni orai laukia ir gausesnis lietus ar liūtys su perkūnijom“, – paaiškino ji. 

REKLAMA

Štai, pirmadienis, pasak jos, turėtų dar būti gana audringas su liūtimis ir perkūnijom. Nuo antradienio orai aprims. Nors orų modeliai dėl lietaus dar nesutaria, bet panašiai prognozuoja maloniai šiltus orus.

Liepos mėnesio paukštis – griežlė

Tuo tarpu, pasiskaitymui sinoptikė pasidalina L. Gutausko pasakaite apie liepos mėnesio paukštelį  – griežlę.

„Kartą Žemė besisukdama labai pavargo, užsnūdo ir sustojo. Pakibo Saulė dangaus aukštybėj. Viskas išdegė, upės, ežerai išseko. Dingo metų laikai, stojo amžina sausringa vasara. Išsigando visi gyviai, sušaukė sueigą-svarstė, kaip Žemę vėl išjudinti. Pirmas kasti molį puolė kurmis. Tikėjosi aklys, kad grumstus atgal mesdamas, pasuks Žemę į priekį.

REKLAMA
REKLAMA

Tik nusiplūkė ir tiek. Tada avinas kad įsibėgėjo, pliekė ragais į storą ąžuolą. Bet žemelė nepajudėjo, tik avino ragai sulinko. Tik staiga kad sucyps laukų pelė:Žemė kruta, sukasi! Visi dairos , kas gi čia galėjo žemelę pajudinti?Žiūri ir savom akim netiki.

Ogi mažoji griežlė, skuta, skuba ir vis vietoj, kerta kojelėmis, net rūksta. Visi suprato, kad tai nuo didžio griežlės bėgimo pajudėjo Žemė, įsisuko ir nesustodama sukasi. Jei sustotų griežlė, matyt, ir žemelė sustotų. Bet bėgikė vis skuodžia, vis skuba, mina kojelėmis, milžinišką Žemės rutulį suka.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savaitės prognozės

Ketvirtadienį, liepos 4-osios naktį, trumpai palis daugiausia pietiniuose rajonuose, dieną vėl trumpas lietus nulis, gausiau rytiniuose rajonuose, gali ir perkūnija silpnai sudundėti. Vėjas vakarinių krypčių 3–6 m/s, dieną 5–10m/s. Naktį 9–14°C, pajūryje apie 16°C, dieną 18–23°C, vėsiausia bus pajūryje ir rytiniuose rajonuose.

Penktadienį, liepos 5 d., protarpiais palis naktį daugiausia vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose, rytą ir dieną lietaus debesys per Lietuvą keliaus į rytus, trumpai su silpna perkūnija kai kur palaistys. Naktį rytiniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose rūkai ar miglos nusidrieks. Vėjas vakarinių krypčių naktį 4–8 m/s, dieną 7–12 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Naktį 10–14°C, šilčiausia pajūryje, iki 16°C dieną 18–23°C.

REKLAMA

Šeštadienį, liepos 6- osios naktį ir dienos pradžioje, palis daugiausia vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose, dieną – be ženklesnio lietaus. Vėjas naktį pietų, pietvakarių, dieną pietvakarių, vakarų 7–12 m/s, pajūryje dieną gūsiai iki 15 m/s. Naktį 10–14°C, pajūryje 15–17°C, dieną 23–28°C, pajūryje bus 19-22°C.

Sekmadienį, liepos 7-osios naktį, be ženklesnio lietaus, dieną pradedant vakariniais rajonais lietus vietomis gausokas ir su perkūnija per Lietuvą tolyn keliaus (tik ko gero rytinių rajonų nepasieks). Vėjas naktį pietryčių, dieną pietų, pietvakarių 7–12m/s, dieną pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Naktį 16–21°C, šilčiausia vakariniuose, pietvakariniuose rajonuose, dieną 26–31°C, vakariniuose rajonuose 20–25°C.

REKLAMA

Pirmadienį, liepos 8 d., dar turėtų gausokai ir su trankia perkūnija palyti. Vėjas nepastovus 5–10 m/s. Naktį 15–18°C, vakariniuose rajonuose 10–14°C, dieną 19–24°C, rytiniuose rajonuose 25–29°C.

Antradienį, liepos 9 d., be ženklesnio lietaus. Vėjas nepastovus naktį 4–8m/s, dieną 5–10 m/s. Naktį 11–14°C, pajūryje 15-17°C, dieną 22–27°C.

Trečiadienį, liepos 10-osios naktį, be lietaus, dieną gali trumpai su perkūnija palyti. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 12–17°C, dieną 23–28°C.

Ketvirtadienį, liepos 11-osios naktį, be lietaus, dieną gali trumpai su perkūnija palyti. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 13–18°C, dieną 23–28°C.

Dabar tai jau SMOGS!!!
visų šitų Vangos įžvalgų, meteo skiltis ima erzinti , tiesiog savo buvimu, portalo pradžioje
Šiandien ketvirtadienis, o ji pasakoja koks oras bus praėjusį pirmadienį eheheeeee
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų