Šalyje atlikti 5464 molekuliniai (PGR) ir 4979 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.
Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 48,8 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 0,7 procento.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 278 tūkst. 590 žmonės.
Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 267 tūkst. 055 asmenys, statistiškai šiuo metu serga 1267 asmenys.
Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 50-59, 60-69 ir 80-89 amžiaus grupių žmonės.
Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 4375 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 8882 mirtys.
Dulkys: Vyriausybei bus siūloma nutraukti karantiną
Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija Ministrų kabinetui siūlys netęsti karantino ir palikti galioti ekstremalią situaciją, teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
„Komisija nusprendė, kad siūlys Vyriausybei keisti tą teisinį statusą iš karantino į ekstremalią situaciją, tačiau tuo pačiu bus stengiamasi laikytis įvairių suvaržymų, kurie gali būti svarbūs, pasiruošiant galimam Delta mutacijos poveikiui“, – trečiadienį po komisijos posėdžio žurnalistams sakė ministras.
Jis teigė, kad karantino klausimą Vyriausybė svarstys ateinantį pirmadienį.
„Vyriausybė artimiausiame posėdyje pirmadienį diskutuos apie tai. Tai yra mėnesio pabaiga. Mes bet kuriuo atveju turime arba pratęsti karantino statusą arba jį nutraukti, tai artimiausiu metu planuojama jau Vyriausybės lygiu apie šį klausimą diskutuoti“, – teigė A. Dulkys.
„Bet tai nėra atsipalaidavimo žinutė, tai yra tiesiog pasiektas tam tikras rezultatas ir jeigu užtenka tų priemonių, kurios nustatomos per ekstremalių situacijų teisės aktus, tai galbūt to ir turėtų užtekti, bet galutinį sprendimą artimiausiu metu priims Vyriausybė“, – pridūrė jis.
Pasak jo, po karantino nutraukimo liks galioti „protingos“ priemonės kaip kaukių dėvėjimas uždarose patalpose, žmonių srautų ribojimas.
„Kol mes nepasiekėme dar reikšmingesnės vakcinuotų žmonių dalies, kol nepaguldėme visiškai ant menčių šito viruso, tai reiškia, kad tam tikrų apribojimų: pavyzdžiui, kaukių dėvėjimas prekybos vietose turėtų būti, galbūt žmonių srautų ribojimo laikymasis ir visi kiti protingi sprendimai, kurie būtini šalia testavimo ir vakcinavimo“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.
Šiuo metu karantinas galioja iki birželio 30 dienos.
VESK: nuo liepos 1 d. siūloma pereiti prie COVID-19 valdymo ekstremaliosios situacijos režimu
Šiandien Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdyje priimtas sprendimas siūlyti Vyriausybei toliau valdant su COVID-19 susijusią padėtį atsisakyti karantino teisinio reguliavimo ir reikiamus ribojimus įgyvendinti ekstremaliosios situacijos priemonėmis.
„VESK išklausėme informaciją apie esamą gerėjančią epidemiologinę situaciją, vakcinacijos tempus ir planuojamas priemones. Nerimą kelia indiškosios atmainos atsiradimas Lietuvoje, mažėjantis besivakcinuojančių skaičius. Atsižvelgiant į tai, akivaizdu, kad dalis esamų ribojimų turi išlikti, reikia sutelkti didesnį dėmesį į atmainų valdymą, – teigia VESK pirmininkavusi Vyriausybė kanclerė Giedrė Balčytytė. – Kartu su visa visuomene nuveikėme nemažai, tačiau turime išlikti budrūs. Svarbiausias kovos su pandemija ir naujomis atmainomis ginklas išlieka vakcinacija.“
Planuojama, kad tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių bus išlaikyti ūkinės veiklos, taip pat viešųjų ir administravimo paslaugų teikimo ribojimai.
Antrą kartą karantinas Lietuvoje buvo paskelbtas lapkričio 7 d.