Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų – 45,1.
Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyta 280 tūkst. 296 COVID-19 atvejai. Šiuo metu serga 1164 asmenys. Pasveikusiųjų – 268 tūkst. 474.
Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 4408. Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 7689. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 9004.
Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 1 mln. 324 tūkst. 591 žmonės. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 1 mln. 121 tūkst. 656 asmenų.
Ligoninėse gydomi 64 COVID-19 pacientai, 10 iš jų – reanimacijoje
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 64 COVID-19 pacientai, 10 iš jų – reanimacijoje, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.
Palyginti su ankstesne para, ligonių gydymo įstaigose kiek padaugėjo.
Deguonis papildomai tiekiamas 48 žmonėms, keturiems pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti septyni žmonės.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 280 tūkst. 296 žmonės.
Nuo šios ligos iš viso mirė 4408 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9004 mirtys.
Nuo liepos 1 d. Lietuvoje nutrauktas karantinas
Beveik aštuonis mėnesius nuo praėjusių metų trunkantis karantinas Lietuvoje nutraukiamas liepos 1 d., ketvirtadienį. Tačiau tai nereiškia, kad šalies gyventojai mėgausis gyvenimu be jokių apribojimų. Vyriausybės sprendimu, karantino režimą keičia ekstremalioji padėtis, o kartu su ja lieka dalis ribojimų.
Tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių išlaikomi ūkinės ir viešojo administravimo, paslaugų, švietimo paslaugų ir kitų veiklų ribojimai.
Apsauginės kaukės
Ministrų kabineto sprendimu, apsauginės veido kaukės, privalomas vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse, išskyrus kai sportuojama ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.
Kaukės lieka privalomos viešajame transporte, prekybos vietose, viešojo sektoriaus institucijose.
Verslas ir pramogos
Laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos ir kitos paslaugos, teikiamos kontaktiniu būdu. Tačiau būtina laikytis asmens srautų valdymo, saugaus atstumo ir higienos reikalavimų.
Tas pats galioja barams, kavinėms, naktiniams klubams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, kultūros įstaigoms, bibliotekoms, muziejams, parkams, galerijoms ir kt.
Kino teatrai, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai privalės užtikrinti bilietų platinimą elektroniniu būdu.
Dalyvių skaičius neribojamas renginiuose, vykstančiuose atviroje erdvėje. Renginiai, vykstantys be Galimybių paso, gali vykti tik dalyviams ir žiūrovams sėdint. Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose be Galimybių paso galimas 75 proc. užpildymas.
Maitinimas renginiuose organizuojamas tam skirtose vietose.
Daugiau apie tai skaitykite čia.