Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos dar keturios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 1314 asmenų.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 185 tūkst. 601 žmogus, 135 tūkst. 406 asmenys pasveiko, 44 tūkst. 957 – tebeserga.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1300 COVID-19 pacientų, 140 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 1001 ligoniui, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 80 žmonių.
Per praėjusią parą dėl COVID-19 į ligonines paguldyta 100 pacientų.
Iš viso koronavirusinei infekcijai gydyti skirta 2539 lova, 278 iš jų – reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose.
Iš 8295 gydytojų, kurių darbovietė teikia paslaugas COVID-19 liga sergantiems pacientams, šiuo metu dėl užsikrėtimo koronavirusu nedarbingas yra 61 medikas, izoliacijoje – 20.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 537 gydytojai.
Dėl COVID-19 laikinai nedarbingi 196 iš 12 tūkst. 957 slaugytojų, izoliacijoje jų yra 52.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 1028 slaugytojai.
Nuo koronaviruso šalyje mirė 2908 žmonės.
Praėjusią parą pirmąja vakcinos doze paskiepyti 1408, antrąja doze – 6295 žmonės.
Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyti 77 tūkst. 425 žmonės, abiem dozėmis – 37 tūkst. 165 žmonės.
Praėjusią parą šalyje atlikti 7623 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 965 tūkst. 801.
Atidėjo karantino švelninimą
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad dar pirmadienį svarsčiusi, kad trečiadienį galėtų priimti pirmuosius karantino atlaisvinimus, Vyriausybė šio plano atsisakė. Ministrų kabinetas trečiadienį nesiėmė svarstyti karantino klausimų.
Pirmadienį po Valstybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad artimiausiame Vyriausybės pasitarime, trečiadienį, turėtų būti sprendžiama dėl karantino atlaisvinimo daliai verslų.
Tačiau Vyriausybės šio klausimo trečiadienį į darbotvarkę neįtraukė.
„Šiandien pasitarimo darbotvarkėje neturim schemos dėl karantino etapų, todėl, kad, viena vertus, yra šiokių tokių niuansų, galbūt paaiškėjusių pastarosiomis dienomis. Tai tie niuansai, kurie susiję su judėjimu per sieną ir sprendimais, kuriuos priėmė mūsų kaimynai. Atitinkamai reikia mums modifikuoti tuos sprendimus.
Taip pat ir dėl kai kurių veiklų kilo diskusijos su ekspertais. Problema ne pati diskusija, bet kad diskusijos vyko pirmadienį ir antradienį“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.
Prie karantino švelninimo klausimų ketinama grįžti kitą savaitę.
„Kitą savaitę bandykime tą schemą patvirtinti“, – ministrams sakė I. Šimonytė.
Norėjo atlaisvinti parduotuvių ir grožio centrų darbą
Šią savaitę ministerijos Vyriausybei siūlė, kad ne maisto prekių parduotuvės ir grožio centrai, laikydamiesi būtinų saugumo reikalavimų, duris galėtų atverti dar artimiausiomis dienomis. Tiesa, galėtų veikti tik tos įstaigos, kurios turi atvirą įėjimą iš lauko, taip būtų reikalaujama riboti klientų srautą.
„Norėtume pasiūlyti Vyriausybei, kad galėtų dabar veikti ne tik maisto produktais prekiaujančios parduotuvės, bet ir kitos nebūtinųjų prekių parduotuvės, jeigu jos turi atskirą įėjimą iš lauko pusės ir gali riboti pirkėjų srautus“, – sakė A. Dulkys.
Kaip portalui tv3.lt sakė viena Ekspertų tarybos narių, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, ekspertai Vyriausybei siūlė šiuos atlaisvinimus nukelti.
„Mūsų ir liko tokia rekomendacija, kad pasiekus rodiklį 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, galėtų atsidaryti mažos parduotuvėlės, kurios aptarnautų ne daugiau nei vieną pirkėją“, – siūlė I. Ruginienė.