Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Seimo narius, o tiksliau dalį jų, ėmė gąsdinti į Lietuvą atvykstantys migrantai iš Centrinės Azijos valstybių, kurie plūsta tūkstančiais ir netrukus esą mūsų šalyje gali sukelti daug problemų.
„Yra nacionalinio saugumo grėsmės. Nors mes turime įsivaizdavimą, kad iš buvusių postsovietinių žmonės yra gan sekuliarūs, kad ir musulmonai, bet tai vis tiek yra musulmoniškos kultūros žmonės ir ten ta radikalizacijos grėsmė ir teroristinių veiksmų grėsmė kažkokia yra“, – teigė Seimo narys Vytautas Sinica.
Dievagojasi, kad grėsmių nesukels
Parlamentaras V. Sinica net subūrė iniciatyvinę grupę pavadinimu „Prieš masinę imigraciją“, kurios tikslas – imigracijos apribojimas.
„Naikinti paskatas darbdaviams ir atvykstantiems užsieniečiams, nes šiandien valstybė moka už tai, kad užsienietis atvyktų dirbti į Lietuvą, nes mes visur girdime argumentą, kad yra didelis ir objektyvus jų poreikis. Šitie dalykai niekaip nesueina ir taip būti negali“, – įsitikinęs V. Sinica.
Į Lietuvą atvykę imigrantai mušasi į krūtinę, kad nepriimti jų į Lietuvą yra negražu, nes jie – žmonės, kaip ir visi kiti. Nori dirbti, užsidirbti ir gerai gyventi, taip, kaip mes lietuviai.
„Grėsmės, tai čia visai... kas taip galvoja, tai net nežinau, tai ne pagal tautybes reikia žiūrėti, tai priklauso nuo pačių žmonių, patys lietuviai gali būti pavojingi“, – tvirtino imigrantas iš Tadžikijos Muchamedas.
„Reikia stengtis, reikia dirbti, tada bus pinigų, o jei tu nesistengsi, vaikščiosi, tai tau niekas už tai pinigų neduos“, – kalbėjo imigrantas iš Tadžikijos Suleimunas.
Jau 10 metų čia gyvenantis tadžikas Suleimunas neprašo nei pašalpų, nei darbo, vyras pats yra susikūręs savo verslą – turi maisto prekių parduotuvę. Todėl vyras siekius riboti imigrantų skaičių vadina nelogišku.
„Lietuviai – labai draugiška tauta, iš mūsų pusės, niekada nebus jokių grėsmių lietuviams“, – žadėjo Suleimunas.
Tačiau V. Sinica beda pirštu į Švediją, kuri daugelį metų itin liberaliai vykdė imigracijos politiką ir šiandien turi didžiulių problemų. Iš 11 milijonų Švedijos gyventojų daugiau kaip 4 milijonai – migrantai.
Ragina pasimokyti
Švedija per pastaruosius kelis dešimtmečius priėmė labai daug migrantų iš karo ir konfliktų alintų šalių: Jugoslavijos, Sirijos, Afganistano, Somalio, Irano ir Irako. Tačiau šiandien siūlo net po 34 tūkst. dolerių tiems migrantams, kurie savanoriškai sutiktų išvažiuoti iš Švedijos atgal į savo tėvynes.
„Švedijoje buvo įvesta kariuomenė viešajam saugumui palaikyti, nes policija nebesusitvarko, yra taip vadinamos „no go“ zonos, kur tarnybos nedrįsta įžengti, yra gaujų karų reiškinys, žmonės žūsta nuo granatų, kas išvis yra neįsivaizduojama“, – vardijo V. Sinica.
Atvykėliai miestuose pradeda taip vadinamą „buitinį terorą“ – po savęs palieka šiukšles, smarvę, vykdo gatvės chuliganizmą. Neapsikentę švedai pusvelčiui parduoda savo butus ir keliasi gyventi kuo toliau nuo imigrantų. Tuo būdu imigrantai užvaldo kvartalą ir įveda savo tvarką.
„Tai, kokia Švedija buvo saugi ir koks buvo aukštas pasitikėjimas žmonių vieni kitais ten, su tuo, kas dabar ten atvyko ir buvo atnešta „įvairovės praturtinimui“, tai kontrastas yra labai didžiulis ir tai šaliai buvo ypatingai sunku prisitaikyti prie pokyčių. Bet tai yra mums yra pamoka ir turime progą pasimokyti iš svetimos klaidos“, – pabrėžė Seimo narys.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė tikino, kad Lietuvai Švedijos scenarijus kol kas negresia, nes nuo šių metų įsigalioja taip vadinama migrantų kvota, reiškianti, kad Lietuvos darbdaviai iš trečiųjų šalių galės įdarbinti ribotą skaičių imigrantų.
„Šiems metams ji nustatyta 25 tūkstančiai, tai jau turime tam tikrus skaičius, aišku, tam tikruose sektoriuose, jeigu pritrūksta, tai mes skatiname darbdavius ir profesines sąjungas sėsti prie derybų stalo ir susitarti dėl kito skaičiaus, kurį galėtume palaiminti“, – teigė I. Ruginienė.
Ministrė atkreipė dėmesį, kad ne visi į Lietuvą atvykę darbo dirbti imigrantai būna įdarbinami, pasitaiko dažnų atvejų, kai čia laimės ir darbo ieškoti atvykę kitataučiai neturi nei darbo, nei iš ko gyventi. Todėl tokią praktiką reikia keisti.
„Negali būt tokia sistema, kad žmogus atvažiuoja pagal darbo sutartį pas vieną darbdavį, tada jis yra išmetamas iš darbo ir pasilieka kažkur neapibrėžtoje erdvėje be atlyginimo, be gyvenamosios vietos ir toliau nukeliauja į „Bolt“, „Wolt“ ir kitokias platformas bandydamas išgyventi mūsų šalyje“, – kalbėjo I. Ruginienė.
Migracijos departamento duomenimis, šių metų sausio 1 dieną Lietuvoje iš viso buvo registruota kiek daugiau ne 29 tūkst. atvykėlių iš Centrinės Azijos valstybių. Dauguma atvykėlių Lietuvoje dirba taip vadinamus nekvalifikuotus darbus – statybose, pavėžėjimo sektoriuje.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Šitie migrantai sunaikino Vilniaus eismą. Priekabiauna prie moterų ir dukrų.
Karo atveju jie bus peilis į nugarą. Žudys Lietuvius, užiminės strateginius objektus, tieks priešui koordinates apie mūsų kariuomenės buvimo vietą.
Kur yra migrantai visur sprogdinimai, žudymai, prievartavimai ir vagystės.