• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkija pradėjo vykdyti patikrinimus pasienyje su Vokietija ir Lietuva, kad sustabdytų neteisėtą migraciją. Vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius atskleidė, ką svarbu žinoti kirsiantiems sieną su Lenkija.

Lenkija pradėjo vykdyti patikrinimus pasienyje su Vokietija ir Lietuva, kad sustabdytų neteisėtą migraciją. Vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius atskleidė, ką svarbu žinoti kirsiantiems sieną su Lenkija.

REKLAMA

Visas pokalbis su vidaus reikalų ministru V. Kondratovičiumi – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“.

Lenkijos pasieniečiai pranešė apie 13 patikros vietų (pasienio punktų), kur bus vykdoma griežtesnė kontrolė. Tas ruožas su Lenkijos puse bus tikrinamas beveik visas ir net žalioji zona. Ar galite plačiau papasakoti apie tai?

Galima sakyti, kad visada mes galėjome pamatyti pasieniečius pasienio ruože, galbūt ir pagrindiniuose keliuose. Jie tikrindavo pagal savo metodiką, atrinkdavo automobilius ir pažiūrėdavo, ar viskas yra tvarkoje, ar visi turi dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA

Iš esmės procedūros išlieka tokios pačios, tik patikrų dažnumas ir kiekis tikrai išaugs. Tam yra sutelktos papildomos pajėgos prie pasienio.

REKLAMA

Yra pažymėti ruožai, kuriuose stovės patruliai ir turės savo patalpas. Jie jas turės nuolat. Per patruliavimą vienu metu jų gali ir nebūti, bet jie kažkur šalia važinės, prižiūrės pasienio ruožą.

Gyventojai, kurie sugrįžo iš Lenkijos, pasakojo, kad jau ir pastarosiomis savaitėmis teko matyti, kad lenkų pasienio pareigūnai stebi važiuojančias mašinas ir atidžiai žiūri su žiūronais. Gal galėtumėte papasakoti, ką jie stebi, ko ieško? Ar tai yra migrantų aptikimas?

REKLAMA
REKLAMA

Įvertinus rizikas, tam tikri automobiliai, asmenys, kurie dažniausiai gali būti naudojami pervežti nelegalius migrantus, yra sustabdomi. Per žiūronus iš tolo jau galima indikuoti ar yra asmenys automobilio viduje, ar gali kelti įtarimų pagal nustatytus rizikos veiksnius, kurie yra ištobulinti ir žinomi, ir yra priimamas sprendimas. 

Tokių postų, tokių patikrų bus daugiau, tokių pareigūnų, stebinčių su žiūronais žmonių bus daugiau. Tikėtina, galbūt tam tikrose vietose gali atsitikti taip, kad bus tikrinama, kaip, pavyzdžiui, per reidus Lietuvoje policija tikrina, ar vairuotojai nevartojo alkoholio. Tai galbūt kiekvienas automobilis irgi bus profilaktiškai tikrinamas. <...>

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonės, keliaujantys pro Lenkiją, ar kiti gyventojai, vykstantys apsipirkti, tikriausiai gali būti išlaipinami, patikrinami jų dokumentai. Ką reikia žinoti žmonėms?

Tokios patikros dažniausiai vykdomos nuolat. Lenkijos viduje tokių patikrų nebūna, nebent yra paskelbtas paieškos planas, tai tokių dalykų gali atsirasti.

REKLAMA

Reikia visada turėti tvarkingus dokumentus – asmens tapatybės korteles arba pasus. Ir to pakanka tam, kad keliautumėte Lenkijoje arba į kitą Europos Sąjungos (ES) šalį. 

Kur yra Šengeno zona, nereikia vizos, mes laisvai galime judėti. Tik, aišku, yra šalis, kuri pradėjo papildomą patikrą. Lenkija nėra pirmoji – tokius veiksmus jau taikė ir kitos šalys. Ypač daug nepatogumų keliaujant sukelia patikra Vokietijos sienose. 

REKLAMA

Visų ES [šalių], kiek man teko bendrauti paskutiniu metu, ar tai būtų Liuksemburgas, ar Belgija, piliečiai, kurie, pavyzdžiui, keliauja į darbą iš Vokietijos į Liuksemburgą (tokių yra labai daug), skundėsi tuo, kad reikia stovėti eilėse.

Tai eilių valdymas gali būti viena iš tokių problemų arba iššūkių, į kurį mes turėtume pažiūrėti. Jeigu žinome mūsų pasienį, statomas „Via Balticos“ kelias, [yra] papildomos eilės, tai šioje vietoje mes turėsime pamąstyti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mąstome su policija, su pasieniečiais, su „Via Lietuva“ atstovais, jeigu taip įvyktų, jeigu susidarytų kamščiai, trukdžiai ar papildomos eilės, mes turėtume suvaldyti taip, kad ir statybos vyktų normaliai, ir judėjimas būtų saugus. 

Tai gali būti, kad ne tik dėl patikrų pasienyje, bet ir dėl kelio darbų patikros gali truputį užtrukti?

Iš tikrųjų, jeigu mes važiuosime per „Via Baltica“, srautai yra dideli. Gal vasarą, liepos-rugpjūčio mėn., jie yra mažesni, bet vis tiek [transporto priemonių] yra pakankamai daug.

REKLAMA

Bet koks papildomas sustabdymas tam tikra prasme gali turėti įtakos. Tai reikia planuoti laiką važiuojant į Lenkiją arba kitas šalis, papildomai pridėti 15–20 min. prie savo kelionės tikslo.

Dėl to, kad kol viskas susidėlios, kol bus atidirbtos visos procedūros, reikės papildomo laiko praleisti pasienyje, kas iš tikrųjų yra Lenkijos ir Vokietijos pasienyje. Kiek gauname informacijos, ten susidaro [eilės]. Ten yra daug transporto mazgų, kurie jungia šalis, tai ten tikrai susidaro nemaži kamščiai.  

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.

REKLAMA
Šaunuoliai lenkai
varys menesi apie lenku pasieni, ka reikia islaipinti, ka sustabdyti.. Stebuklu salyje, konkreti betvarke stabdyytoojai... Apsitvere tvoromis nuo visu kaimynu, jie stabdo.... Sengenas, laisvai judam ir bla bla.. Bauduvos rsp..
Vilnius - niekada nebus Lenkijos, mes privalome apginti savo interesus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų