„Mūsų žiniomis, informaciją, kurią mums pavyko surinkti nuo vakar vakaro, yra, kad ponia Sobčiak sieną kirto parodydama galiojantį, jai priklausantį Izraelio pasą, kuris reiškia, kad ji turi Izraelio pilietybę. Tokie asmenys turi teisę kirsti Europos Sąjungos sieną, turi teisę <...> kirsti ir Lietuvos sieną, turi teisę būti Europos Sąjungos teritorijoje iki 90 dienų.
Tvarkos ji nepažeidė, sienos apsauga vykdė viską taip, kaip tvarka veikia. Noriu pabrėžti, kad tai nėra pirmas atvejis, kai iš Rusijos ar Baltarusijos Izraelio piliečiai per Lietuvą patenka į Europos Sąjungos teritoriją, parodydami pilietybę patvirtinantį dokumentą“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė G. Landsbergis.
Jis teigė, kad ministerija neturi informacijos, ar K. Sobčiak vis dar yra Lietuvoje.
„Palaikome ryšį su institucijomis“, – kalbėjo G. Landsbergis.
Jis pakartojo Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Dariaus Jauniškio mintį, kad grėsmės nacionaliniam saugumui K. Sobčiak atvykimas į Lietuvą nedaro.
„Jei tokia iškiltų, vertinimai būtų daromi iš naujo“, – sakė ministras.
G. Landsbergis tvirtino, kad K. Sobčiak nėra įtraukta nei į Europos Sąjungos, nei į Jungtinės Karalystės, nei į JAV sankcijų sąrašus. Visgi, anot jo, kol kas prielaidų įtraukti K. Sobčiak į sankcijų sąrašus nebuvo, tačiau tokioms prielaidoms atsiradus, ši Rusijos įžymybė gali būti įtraukta į sankcijas, net ir po sienos kirtimo fakto.
„Jeigu matytume, kad asmuo kelia grėsmę savo buvimu šalies nacionaliniam saugumui. Tie sprendimai priimami VSD rekomendacija“, – sakė G. Landsbergis.
Apie K. Sobčiak atvykimą į Lietuvą per Baltarusiją, remdamiesi šaltiniais, trečiadienį Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS.
Rusijos žiniasklaida pranešė, kad K. Sobčiak namuose trečiadienį buvo atlikta krata. Tai vyko vykdant ikiteisminį tyrimą dėl galimo turto prievartavimo.
Taip pat pranešama, kad išvakarėse buvo sulaikytas jos bendražygis Kirilas Suchanovas. K. Suchanovas yra K. Sobčiak holdingo „Ostorozhno.Media“ komercijos direktorius.
Pareigūnai teigia, kad K. Sobčiak šiame tyrime neturi jokio procesinio statuso.
Ji savo bendražygio sulaikymą pavadino „dar vienu spaudimo žiniasklaidai pavyzdžiu“ Rusijoje.
2018 metais K. Sobčiak dalyvavo prezidento rinkimuose Rusijoje ir užėmė ketvirtą vietą, bet opozicija aršiai kritikavo jos sprendimą kandidatuoti.
Jų teigimu, K. Sobčiak kandidatavimas buvo „Kremliaus projektas“, kuriuo siekta suskaldyti liberaliojo sparno elektoratą.