Tačiau dažnai stringančio e.sveikatos portalo prakeiksmas, panašu, persidavė programėlei – jau pirmą dieną per elektroninę bankininkystę prie jos prisijungti žmonėms nepavyko.
Viena pirmųjų programėle jau spėjo pasinaudoti ir sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė, kuri teigiamai įvertino sutaupomą laiką.
„Jau esu užsiregistravusi, man puikiai pavyko per „iPasą“ prisiregistruot, nepaprastai patogu, labai greitai, greitai susiradau vizitą užsiregistruot pas savo šeimos gydytoją <...> Programėlė leidžia matyti visą savo sveikatos istoriją, elektroninius receptus, apsilankymus pas gydytojus, atliktus tyrimus“, – TV3 žinioms sakė ministrė.
Programėlę bet kuris norintis gali nemokamai parsisiųsti į išmanųjį telefoną. Per ją galima matyti visus sveikatos duomenis, kaip ir E. sveikatos portale, tik, anot jos kūrėjų, gerokai patogiau ir aiškiau.
„Paspaudei mygtuką, tau yra langas registruotis pas gydytoją, nori užregistruoti savo vaiką, pasirinkai prie naudotojo atstovaujamų sąrašą, pasirinkai iš karto kitą dalyvį, tarsi jau jam randi. Tas greitis vaikščiojimo tarp langų ir pasirinkimo funkcijų jis keliagubai greitesnis“, – teigė Registrų centro direktorius Adrijus Jusas.
Mažės krūvis gydytojams ir poliklinikų registratūroms
Jei žmonės naudosis mobiliąja programėle, mažesnis krūvis bus gydytojams ir poliklinikų registratūroms.
„Nes pacientams nereiks skambinti, ilgai laukti, kol registratorė atsilieps, patys galės patogiu jiems laiku padaryti“, – tikino sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė.
Pacientams taip pat nereiks skambinti, ilgai laukti, kol registratorė atsilieps, patys galės patogiu jiems laiku padaryti.
Vilnietis Romas parsisiuntė išgirtąją ir 180 tūkstančių eurų kainavusią E. sveikatos programėlę, tačiau greitai susidūrė su trikdžiais.
Kai tik e. sveikatos strigimas, sulėtėjimas realiai, mes tada jau turime kankintis, laukti, kol receptai pasirašo, laukti, kol įkrenta siuntimai kokie, kartais tai būna ir po darbų, kada pacientams vaistų reikia čia ir dabar.
„Prašome bandyti vėliau. Rašo, kad valdžios vartai sutrikę“, – savo telefono ekrane gautus pranešimus prisijungus prie programėlės perskaitė vilnietis.
Romas prie programėlės galiausiai prisijungė su elektroniniu parašu, tik ne visi žmonės jį turi.

E. sveikatos strigimai – ir gydytojų kasdienybė
Stringant E. sveikatai, pacientai kartais praranda šansą užsiregistruoti pas gydytoją, pas kurį sunku patekti.
„Kai tik E. sveikatos strigimas, sulėtėjimas realiai, mes tada jau turime kankintis, laukti, kol receptai pasirašo, laukti, kol įkrenta siuntimai kokie, kartais tai būna ir po darbų, kada pacientams vaistų reikia čia ir dabar“, – skundėsi „InMedica“ klinikos šeimos gydytojas Artūras Stancelis, kuris tikisi, kad naujoji programėlė palengvins medikų darbą, nes stringant E. sveikatai, pacientai kartais praranda šansą užsiregistruoti pas gydytoją, pas kurį sunku patekti.
„Matom, kad yra vienintelė laisva vieta pas specialistą po savaitės, dviejų atsilaisvinusi, ir mes negalim pasirašyti dokumento, labai nesmagu, nes ir pacientui negali padėti“, – opią problemą įvardijo šeimos gydytojas.
Už E. sveikatą atsakingas „Registrų centras“ aiškina, kad šiandien prisijungti prie E. sveikatos nepavyksta ne dėl programėlės.
„Gavom žinutę iš ryto, kad valdžios vartai užlūžę, remontuojami, žadėjo greitai sutvarkyti“, – sakė Registrų centro direktorius A. Jusas.
Už „Elektroniniai valdžios vartai“ atsakinga Skaitmeninių sprendimų agentūra aiškina, kad vartai užstrigo, nes keliasdešimt kartų padaugėjo užklausų. Taip pat neatmetė ir kibernetinės atakos galimybės.
Parsisiuntus mobiliąją programėlę, reikia prisijungti per elektroninius valdžios vartus arba mobiliuoju parašu ir sukurti PIN kodą. Jungiantis kitą kartą pakanka jį suvesti ir atsiduri programėlėje.
Kalbinti žmonės norėtų, kad ministerija ne tik kurtų naujas programėles, bet ir taisytų E. sveikatos portalo spragas.
„Paskutinį kartą, kai registravausi, tai nebuvo tų gydytojų, pas kuriuos norėjau. Tiesiog nebuvo vardų, pavardžių, o žinojau, kad jie tikrai dirba, tai pavyko padaryt tik skambučio metu. Tai ne visa informacija įkelta, kuri reikalinga“, – pastebėjo kalbinta vilnietė.
Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad tobulins ir E. sveikatos portalą, tačiau mažiau trikdžių, anot ministrės, bus tik kitais metais.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISAS TV3 ŽINIAS ŽIŪRĖKITE ČIA:
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!