• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauniečių Kručinskų šeima, iš kurių šiemet rudenį laikinai buvo paimti du vaikai, bet vėliau grąžinti į šeimą, planuoja atsisakyti vaikų teisių specialistų apsilankymų namuose, nes vaikai po jų būna neramūs. Kol kas prašymas nelankyti jų namuose dar nėra įteiktas, bet bus įteiktas artimiausiu metu.

71

Kauniečių Kručinskų šeima, iš kurių šiemet rudenį laikinai buvo paimti du vaikai, bet vėliau grąžinti į šeimą, planuoja atsisakyti vaikų teisių specialistų apsilankymų namuose, nes vaikai po jų būna neramūs. Kol kas prašymas nelankyti jų namuose dar nėra įteiktas, bet bus įteiktas artimiausiu metu.

REKLAMA

Dviejų vaikų mama Eglė Kručinskienė sako, kad kokie yra šeimos poreikiai – neklausiama, o šeimai esą padeda visai svetimi žmonės, ne vaiko teisių specialistai, bet kaimynai, politikai. Dėl to šeima nusprendė atsisakyti specialistų apsilankymų namuose.

E. Kručinskienė pasakojo, kad vienas politikas pasirūpino, kad jai būtų lašinamos lašelinės, nes po vaikų atėmimo moteris sako buvo nusilpusi, stokojo mineralinių medžiagų, bet priėmusi medikų pagalbą pasijuto geriau.

„Man tik pasakė (vienas politikas – tv3.lt), važiuokite į tą kliniką, jums suteiks pagalbą, aš jam net nepadėkojau, – pasakojo moteris. – Ir kiti žmonės mums padėdavo, iškepdavo pyragus, atnešdavo mums į namus, visokios kitokios pagalbos mes susilaukdavome. O iš tų, kurie sakosi, kad pagalbą teikia – jokios pagalbos, tiktai varginimas ir daugiau nieko.“

REKLAMA
REKLAMA

Dviejų vaikų mama prisiminė, kad po specialisčių apsilankymo vaikai pasikeičia.

„Berniukas tampa agresyvus, mato, kad svetimi žmonės, tėvai jaudinasi ir turi duoti tą ataskaitą. Berniukas mėto žaisliukus, šaukia į akis „išvarysiu pelę“, pelėmis vadina tas moteris. Jos klausia, kokios čia pelės, o man nesmagu pasakyti, kad vaikai ją laiko pele“, – kalbėjo E. Kručinskienė.

REKLAMA

Ji sako, kad lankantis vaikų teisių specialistėms vaikus stengiasi palikti kitame kambaryje su tėvu, kad būtų kuo mažiau nemalonumų.

„Mergaitė vyresnė, ji supranta. Sako, mama, atėjo pelė. Taip, sakau, atėjo – jie iš filmuko turi savo palyginimus. Sako, mama, kodėl tu su ja bendrauji, kodėl mes jos neišvarome. Kažkaip supranta, kad tai susiję su jų nelaime. Ir vakare man sako, prašau, atsiprašyk už tetas, kurios taip blogai padarė, neleido mums grįžti pas mamą ir tėtį ir kiekvieną vakarą aš jos atsiprašinėju, kad mama verkė, tėtis verkė, jie verkė“, – dėstė E. Kručinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pasakoja, kad vakarais vaikai prisimena, kaip gyveno atskirti nuo tėvų, kad berniukas naktį keldavosi eiti pas mamą, jos ieškojo.

„Mes norime, kad vaikai jaustųsi saugūs“, – kalbėjo E. Kručinskienė.

Moters teigimu, vaikus traumavo ir pokalbiai su psichologais, kuriuos ji vadino tardymais. Taip esą buvo supriešinti tėvai ir vaikai, nes vaikų klausiama, ar mama ar tėtis yra mušęs ją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš matau, kad mano mergaitė yra sužalota būtent psichologų tardymo, jai padaryta didelė žala, įskeltas kaip pleištas tarp tėvų ir vaikų, būtent, kai klausia: ar mama tave kada nors yra mušusi? Ar tėvelis yra tave kada per užpakaliuką mušęs? Ir vaikui išduoti savo mamą ar tėtį, kad kažkada galbūt, suprantat? Nors jinai ir meluoja, sako, kad visur ją mušė, tėtis yra įrašęs, kad ji sakė, kad 4 kartus globėja mušė. Tas vaikų tardymas yra didžiulė žala. <...> Nelabai aš pasitikiu psichologais“, - apibendrino E. Kručinskienė.

REKLAMA

Moteris pridūrė, kad šeima susirado psichologus savarankiškai, pas kuriuos lankosi.

Vaikų teisių specialistai sako, kad šeima turi teisę atsisakyti organizuojamos pagalbos ir veikiausia bus pasiūlytos kitos paslaugos šeimai, įvyks atvejo vadybos posėdis, kuriame susitiks visų susijusių tarnybų atstovai.

Teismas: grėsmė buvo kilusi

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kauno apygardos teisme gruodžio 5 d. išnagrinėta civilinė byla pagal E. Kručinskienės ir G. Kručinsko skundą dėl Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2018 m. spalio 4 d. nutarties, kuria buvo leista Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriui paimti du mažamečius vaikus iš tėvų. Teismas padarė išvadą, kad mažamečiams vaikams 2018-09-29 buvo kilusi grėsmė, todėl jie paimti iš jų atstovų pagal įstatymą.

REKLAMA

Kauno apygardos teismas, kaip apeliacinė instancija, nutarė palikti nepakeistą Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2018 m. spalio 4 d. nutartį. Primename, jog vaikai grąžinti šeimai.

Vaiko atstovai pagal įstatymą geranoriškai bendradarbiavo tiek su vaiko teisių apsaugos specialistais, tiek su atvejo vadybininku, tiek su socialiniais darbuotojais. Toks sprendimas priimtas vertinant tai, kad buvo jaučiama stipti tėvų motyvacija susigrąžinti vaikus, keisti šeimoje nusistovėjusią auklėjimo metodiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2018-10-24 vykusiame šeimos atvejo posėdyje, bendru dalyvių sutarimu, buvo nuspręsta grąžinti vaikus tėvui G. Kručinskui nuo 2018-10-25, teikiant intensyvią socialinių darbuotojų priežiūrą ir pagalbą. E. Kručinskienė bendrauja su vaikais, gyvena kartu. Šeimai teikiamos intensyvios socialinės paslaugos.

Eglė Kručinskienė buvo kaltinama fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui ir viešosios tvarkos pažeidimo. Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl šių metų rugsėjo 29 dieną Bendrajame pagalbos centre gauto pranešimo, kad Kauno Panemunės parke praeivis pastebėjo moterį, kuri sudavė mažamečiui vaikui.

REKLAMA

Kauno miesto Panemunės policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkti reikšmingi duomenys, kurie, prokuratūros vertinimu, patvirtino pradinę informaciją.

„Tyrimas baigtas nustačius visas faktines įvykio aplinkybes. Proceso dalyviams susipažinus su tyrimo medžiaga ir negavus prašymų iš proceso dalyvių, buvo surašytas kaltinamasis aktas, kuris buvo įteiktas E. K. ir byla perduota teismui“, – rašyta prokuratūros pranešime.

REKLAMA

Baudžiamas kodeksas numato, kad už viešosios tvarkos pažeidimą gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dviejų metų. Už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą mažamečiui numatyta bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki dviejų metų.

Tarnyboms nusprendus vaikus iš šeimos paimti, ši istorija sulaukė didelio visuomenės dėmesio. Vaikų teisių specialistai sako, kad mažamečiai iš šeimos paimti dėl jiems grėsusio pavojaus, šeimai nesutikus bendradarbiauti su policijos pareigūnais, vaiko teisių apsaugos darbuotojais, tačiau pripažįsta, kad reaguojant į situaciją padaryta klaidų. Kilus skandalui, vaikai grąžinti, o motinai leista bendrauti su abiem atžalomis.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų