• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo koronaviruso namuose besigydantis 62 metų Seimo narys, buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad jau nebejaučia ligos simptomų. Iš pradžių jam maudė nugarą, kankino galvos skausmai ir teko vieną dieną nesikelti iš lovos. Politiko pirmosios mintys po diagnozės – kad parnešė bėdą į namus, dėl kurios kenčia visa šeima.

Nuo koronaviruso namuose besigydantis 62 metų Seimo narys, buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad jau nebejaučia ligos simptomų. Iš pradžių jam maudė nugarą, kankino galvos skausmai ir teko vieną dieną nesikelti iš lovos. Politiko pirmosios mintys po diagnozės – kad parnešė bėdą į namus, dėl kurios kenčia visa šeima.

REKLAMA

V. Pranckietis apgailestauja, kad Seimas tik dabar imasi nuotolinio darbo parlamente įteisinimo, nors dar pavasarį jis tai siūlė, bet Seimo nariai tokią idėją atmetė.

V. Pranckietis šiuo metu gydosi namuose ir prie kolegų prisijungia nuotoliniu būdu. Politikas stengiasi laikytis atokiau nuo šeimos narių, kuriems koronaviruso testai rodo neigiamus atsakymus.

Antradienį sužinojęs, kad ir pats užsikrėtė koronavirusu, sako pasijautęs labai blogai dėl šeimos.

„Jaučiausi parnešęs bėdą į namus. Tikrai buvau nelaimingas ir turėjau pripažinti, kad ir šeima tuo pačiu metu kenčia. Tai įvyko tik dėl mano darbo.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo tos dienos, kai sužinojome, kad mano kolega yra su teigiamu testu, iškart ir mano visa šeima izoliavosi, mes sėdime atskirai ir laikomės tų taisyklių. Visi testavosi ir niekam kitam iš šeimos nenustatė teigiamo testo“, – sakė V. Pranckietis.

REKLAMA

Antradienį jūs sužinojote, kad sergate Covid-19. Kaip jautėtės iš pradžių ir dabar?

Truputį strėnos, truputį galvą paskaudėjo ir turbūt apie pusę dienos turėjau tokių požymių, o po to lyg ir prapuolė tie požymiai. Dabar tiesiog turiu atbūti tą laiką.

Gėriau daug vandens. Vieną dieną gulėjau ištisai ir viskas – pagerėjo. Dabar mes su žmona esame tik dviese namuose – tai galime būti pakankamai atskirti.

REKLAMA
REKLAMA

Dar pavasarį kartodavau, kad mano amžius toks, jog pagal amžių esu rizikos grupėje. Tai tikrai nėra apie ką kalbėti, tiesiog reikia saugotis, bet nepavyko.

Dėl koronaviruso Seimo vadovybė atšaukia du posėdžius ir įveda papildomų ribojimų. Ką manote?

Dar pavasarį siūliau tokius dalykus daryti, kad plenariniai posėdžiai vyktų kas antrą savaitę. Kovo mėnesį kėliau siūlymą, kad vieną savaitę posėdžiaukime tankiau, kitą savaitę – neikime į plenarinių posėdžių sale, dirbkime tik komitetuose ir komisijose nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po to, pasidarę testus, iš naujo dar vienai savaitei ateikime į salę. Manau, kad toks kas antros savaitės darbas pasiteisintų tam, kad galėtų išryškėti, ar yra kokie nors užsikrėtimai.

Kodėl to nepavyko įgyvendinti pavasarį?

Turbūt reikėtų dar pridėti rinkimų faktorių. Visi norėjo pavaidinti gražesnius prieš savo rinkėjus ir bandė sakyti, kad mes turime vienytis su tauta, turime būti patriotiški.

REKLAMA

Bet mano idėja buvo paprasta – mes turime išsaugoti Seimą veiksmingą ir darbingą, o ne tai, kad ieškoti būdų, kaip jo neapsaugoti. Tai viena iš priežasčių.

Tam priešinosi valdantieji ar opozicija?

Buvo keistų pasisakymų ir iš vienos, ir iš kitos pusės. Bet nekonkretinsiu. Manau, kad dabar jie visi turės pasitraukti nuo tokių pasisakymų ir reikės, galų gale, imti ir spręsti dalykiškai.

Dabar rengiami teisės aktų projektai pereiti prie nuotolinio Seimo darbo. Kaip vertinate?

Manau, kad tai yra teisingas žingsnis tik gerokai pavėluotas. Prieš 8 mėnesius tokius projektus teikiau aš, kad būtų dirbama nuotoliniu arba mišriu būdu.

REKLAMA

Dabar kas iš to, kad per anksti buvau teisus, o dabar tą turime vis tiek padaryti. Nors tuomet buvo gerokas pasipriešinimas ir net pateikti to projekto nepavyko.

Kaip manote, kaip Seimas galėtų dirbti toliau?

Reikia nuotolinio darbo, kaip sėkmingai dirba komitetai, komisijos ir valdyba. Lygiai taip pat gali dirbti ir plenarinis posėdis. Ta galimybė būtų naudojama tais atvejais, kai nebūtų galima susirinkti fiziškai. Kai bus galima susirinkti fiziškai – tai Seimo nariai ir susirinks fiziškai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbas galėtų būti ir mišrus ir labiau nuotolinis. Bet, manau, kad jis turėtų prasmę tokio mišraus posėdžio, nes posėdį vesti, manau, turėtų žmonės iš pačios salės, susėdę retai, pagal galimybes. Bet kaip teisininkai suformuluos tą pasiūlymą, matyt, tokį ir reikės svarstyti.

Esate minėjęs Latvijos pavyzdį. Kaip darbas ten vyksta?

Dar pavasarį jų atskiros frakcijos pradėjo rinktis į atskiras frakcijų patalpas. Sako, jei viena frakcija turėtų židinį – tai kitos neturėtų kontakto. Ir mes tą patį galėjome padaryti.

REKLAMA

Po to ir balsuoti ėmė nuotoliniu būdu. Jų pirmininkė man minėjo, kad pirmasis balsavimas vyko bent 5 minutes. Buvo sudėtinga, kol suskaičiavo balsus. Po to išmoko ir pasidarė normalus balsavimas.

Seime pasigirdo parlamentarų nuogąstavimų, kad dirbant nuotoliniu būdu gali paspausti ir prabalsuoti kitas žmogus. Ką jūs manote apie tai?

Dirbant nuotoliniu būdu, visada sėdima prie savo kompiuterio ir prieš savo kamerą. Visada galima ne tik paspausti mygtuką, kad balsuoju taip, bet dar ir pasitikrinti protokoluose – ar tikrai mano balsas užskaitytas taip, kaip aš balsavau.

REKLAMA

Dėl kito žmogaus, jei prieš kamerą sėdi šitas žmogus, tai dar kažkas turėtų ateiti – tai čia jau iki kriminalo.

Ramūnas Karbauskis pranešė apie pasitraukimą iš Seimo. Antradienį VRK planuoja spręsti dėl mandato panaikinimo. Kaip vertinate tokį valstiečių lyderio žingsnį?

Lietuva pasijustų laisvesnė dėl tokio jo pasirinkimo.

Kaip manote, R. Karbauskiui pasitraukus, ar nuo to gali nukentėti Seimas ir valstiečių frakcija?

Manau, kad Seimas ims dirbti darniau. Visada būdavo vienas žmogus, kuris sudiktuoja ką nors, intriguoja ką nors.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar dėl atstumo būtų ne tokios staigios reakcijos ar veiksmai. Dabar turėtų būti pagrįsti logika, o ne tik tam, kad ką nors sugriauti.

Manau, kad valstiečiai dabar per suvažiavimą turėtų spręsti dėl savo pirmininko. Turbūt reikėtų skaičiuoti jau, kiek tų rinkimų yra „laimėta“ po garsiųjų šūkių. Kiek yra balsavimų pralaimėta.

Dabar šie rinkimai. Visą laiką viskas yra pralaimima. Manau, kad tie žmonės turėtų suprasti, kad jų traukinys labai sumažėja. Turėtų suprasti, kad tai tikrai ne jų visų veikla, o labai daug priklausė nuo vienos asmens.

R. Karbauskis teigė, kad galėtų persigalvoti, jei valdantieji jo paprašys likti ir valstiečiams skirs bent kelis vadovaujančius postus Seime. Ką rodo toks jo žingsnis?

Yra toks Napoleono sindromas – toliau nekomentuosiu.

Žiūrėkite TV3 Žinias, kaip Seimas virsta koronaviruso židiniu:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų