Pranešama, kad iš Prancūzijos į Plungę parvykęs vyriškis staiga pradėjo karščiuoti, todėl įtarė, kad, svečiuodamasis svetur, galėjo apsikrėsti koronavirusu.
Apie tai vyriškis pranešė savo draugui, taip pat paminėjo, kad nori nusižudyti. Vyriškio bičiulis nedelsdamas informavo medikus ir policiją.
Tiesa, išvežti vyriškio į gydymo įstaigą nepavyko, jis buvo agresyvus, todėl prireikė ir pareigūnų pagalbos.
Kaip naujienų portalą tv3.lt informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, nors iš pradžių su vyriškiu buvo bandoma susitarti gražiuoju, šis pareigūnų nurodymų nevykdė, o galiausiai juos užpuolė peiliu.
„Policija buvo informuota, kad Plungės rajono gyventojas, grįžęs iš Prancūzijos, įtarė koronaviruso susirgimą. Jam pakilo temperatūra, jis pasakė draugui, kad nori nusižudyti, o draugas iškvietė medikus ir policiją“, – kalbėjo R. Matonis.
„Pareigūnams nieko nepadarė, tačiau vyko derybos, kadangi vyriškis neatidarė durų. Tačiau susitarti nepavyko, todėl buvo nuspręsta laužti duris ir tada jis puolė su peiliu, pradėjo grasinti“,
Galiausiai vyrą išsivežė medikai, jis šiuo metu yra prižiūrimas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.
Policijos atstovas informavo, kad per šį incidentą pareigūnai nenukentėjo.
„Pareigūnams nieko nepadarė, tačiau vyko derybos, nes vyriškis neatidarė durų. Visgi, susitarti nepavyko, todėl buvo nuspręsta laužti duris ir tada jis puolė su peiliu, pradėjo grasinti“, – pridūrė R. Matonis.
Policija nuo sekmadienio ryto sulaukė 50 pranešimų apie izoliuotis privalančius, bet to nedarančius šalies gyventojus bei iš ligoninių pasišalinusius pacientus.
Sekmadienį viena moteris, atvežta į Santaros klinikas, laukdama koronaviruso testo rezultatų iš ligoninės kartu su savo vaiku pabėgo. Karantino taisykles laužo gyventojai iš visos Lietuvos. Tačiau sulaukę skambučio iš policijos, daugelis jų savo įsipareigojimą likti namuose vis dėl to pradeda vykdyti.
Tiesa, pasitaikė ir keletas tokių atvejų, kurie su karantino taisyklėmis sutiko tik po policijos vizito.
„Kontakto vengdavo pareigūnai. Pasakydavo per atstumą, turi garsiakalbius ir taip toliau, per kuriuos tą informaciją gali perduoti jau atvykus į vietą“, – pasakoja policijos atstovas Ramūnas Matonis.
Ir toliau pažeidinėjantiems saviizoliacijos taisykles gresia administracinio protokolo surašymas, bauda nuo 60 iki 140 eurų, neatsižvelgus ir pradėjus kelti grėsmę kitiems – baudžiamoji atsakomybė.
Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso
Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.
Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.
Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.
Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.
Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.
Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.
Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti.
Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.
Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.
Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.
Daugiau apie Vyriausybės veiksmus kovoje su koronavirusu žiūrėkite čia:
Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).
Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).
***
Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms: