Pašnekovas paneigė rajone sklandančias „sąmokslo teorijas“: nė vienoje įmonėje ar įstaigoje nėra didesnio ligos židinio. Mat mieste pasklido gandai, kad „Rokiškio sūryje“ yra nemažai ligos atvejų. „Praėjusią savaitę „Rokiškio sūryje“ buvo nustatyti trys covid-19 atvejai, tiek jų ir liko. Neoficialiais duomenimis, gali būti dar vienas atvejis“, – pirmadienį, lapkričio 9-ąją, per pietus komentavo A. Burnickas.
Didžioji dalis atvejų – rajone
Pirmadienį iki pietų buvo fiksuota 33 covid-19 atvejai Rokiškio rajone. Per savaitgalį nustatyta 17 naujų atvejų. Pasak A. Burnicko, dauguma šių sergančiųjų yra mūsų rajono žmonės. Yra keli atvejai, kai sergančiųjų gyvenamoji vieta deklaruota mūsų rajone, tačiau realiai jie gyvena didmiesčiuose.
Kiek yra saviizoliuotųjų, pasak savivaldybės administracijos direktoriaus, sunku pasakyti. Be abejonės, nemažai. Neturintiesiems sąlygų saviizoliuotis, savivaldybė įrengė tam patalpas Salų dvare, tačiau norinčiųjų ten gyventi, kol praeis saviizoliacijos terminas, kol kas nėra.
Pasak pašnekovo, nėra nė vienos įmonės ar įstaigos, kurioje būtų didesnis ligos židinys. Jis kategoriškai paneigė mieste sklandančius gandus apie susirgimus „Rokiškio Sūryje“. „Pakartosiu, nėra nė vienos įstaigos ar įmonės, kuri išsiskirtų susirgimų gausa. Trys atvejai yra minėtoje įmonėje. Yra užsikrėtusių švietimo įstaigų personalo darbuotojų. Yra susirgimų ir kitose įmonėse, įstaigose“, – kalbėjo A. Burnickas.
Savivaldybės darbuotojų tarpe, pasak pašnekovo, sergančiųjų nėra. Tiesa, keli darbuotojai saviizoliuojasi dėl sergančių artimųjų ir dirba nuotoliniu būdu.
Daug diskusijų visuomenėje sukėlė klausimas, kodėl neuždaromi vaikų darželiai. „Aišku, epidemiologiniu požiūriu optimaliausias sprendimas būtų uždaryti viską. Tik kaip tada gyventi?“ – retoriškai klausė A. Burnickas. Jis dar kartą paaiškino, kas ir taip visiems aišku. Uždaryti darželius, reiškia, kad mažylių tėvai negalės dirbti (bent vienas turės imti nedarbingumo lapelį vaikui ar vaikams prižiūrėti). Įmonės, įstaigos ir taip išgyvena ne pačius lengviausius laikus. Ką reiškia, pavyzdžiui, dalies darbuotojų netekti ligoninėms? Kuo juos pakeisti? „Apie vaikų darželių uždarymą kalbos nėra“, – pažymėjo pašnekovas.
O štai dėl atskirų pradinukus ugdančių įstaigų uždarymo jau svarstoma. Tačiau tam reikia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijų. Kol kas jų nėra, ir ar jos bus, paaiškės, ko gero, tik pirmadienį į darbo dienos pabaigą.
Rajono savivaldybės administracijos direktorius paaiškino, kad karantino laikotarpiui uždaryti atskiras ugdymo įstaigas jis galėtų ir be rekomendacijų, savo įsakymu. Tačiau tai reikštų, kad tėvai, kurie liktų namuose prižiūrėti vaikų, negautų nedarbingumo pažymėjimų, o tuo pačiu ir išmokų. Taigi, administracijos direktoriaus įsakymas dėl atskirų ugdymo įstaigų perėjimo prie nuotolinio mokymo bus tik tuo atveju, jei bus minėtosios rekomendacijos.
Apie sienų uždarymą nesvarstoma
Kokie galimi sprendimai dėl Lietuvos-Latvijos sienos uždarymo? „Pagal epidemiologinę situaciją, latviai turėtų uždaryti sieną nuo mūsų. Tačiau artimiausiu metu to nebus, nesvarstoma net tokia galimybė“, – paaiškino pašnekovas.
Problemos dėl sienos būtų susijusios su keblumais dėl prekių judėjimo, kas atsilieptų ir taip sudėtingus laikus išgyvenančioms valstybių ekonomikoms.
Eglutės įžiebimas – be šventės
Penktadienį buvo sprendžiama ir dėl artėjančio Kalėdinio laikotarpio renginių. Artimiausias, žinoma, būtų eglutės įžiebimas. Adventas prasidės lapkričio paskutinįjį sekmadienį. Taigi, jau bus galima planuoti eglutės įžiebimo ceremoniją. Pasak A. Burnicko, eglutė mieste bus, ji bus įžiebta gruodžio 4-ąją. Tačiau jos šventinio įžiebimo ceremonija bus be žiūrovų, masinių susibūrimų. „Kol kas svarstome, kaip tą ceremoniją surengti nuotoliniu būdu“, – sakė pašnekovas.
Šaltinio: „Rokiškio sirena“