• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prieš savaitę žydinčius gėlynus nuklojo sniegas, o šiomis dienomis – jau per 20 laipsnių. Ar šiluma atėjo ilgam, ar tai tik laikini pavasario papokštavimai, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė klimatologas Arūnas Bukantis. 

Vos prieš savaitę žydinčius gėlynus nuklojo sniegas, o šiomis dienomis – jau per 20 laipsnių. Ar šiluma atėjo ilgam, ar tai tik laikini pavasario papokštavimai, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė klimatologas Arūnas Bukantis. 

REKLAMA

Gal jau vasara ateina? 

Taip, galėsime džiaugtis šiluma, bet neilgai – iki penktadienio, nes penktadienį pradės temperatūra kristi. Dabar mes esame Rytuose esančio anticiklono įtakoje, jo vakariniu pakraščiu plūsta šiluma iš Pietų, o po to šis anticiklonas turėtų susijungti su Skandinavijos anticiklonu.

Tada mes pateksime į šaltesnio oro srauto įtaką ir įsivyraus jau ne rytų, bet ir Šiaurės rytų vėjai. Dėl to galima prognozuoti, kad nuo šeštadienio temperatūra bus gerokai žemesnė. Jeigu dabar turime netgi apie 25 laipsnius dienomis, tai vėliau temperatūra bus tarp 12–18 laipsnių ir toks atvėsimas bus gana ilgalaikis. 

Matome, kad Vilniuje sekmadienį net ir 11 laipsnių gali būti. O kaip bus visoje Lietuvoje?

Bus nevienoda temperatūra: pietuose bus aukštesnė temperatūra, pajūryje ypatingai nesiskirs nuo likusios teritorijos, kadangi šiaurės rytiniai oro srautai užblokuoja jūros poveikį. Jūroje temperatūra yra dar labai žema, apie 6–8 laipsnius. Bet kadangi vėjas bus iš šiaurės rytų, tai pajūryje turėtų būti malonūs orai, tokie kaip ir visoje Lietuvoje, bet naktys bus vėsesnės. 

REKLAMA
REKLAMA

O kokios bus naktys? 

Ore nėra prognozuojama neigiama temperatūra, bet ji bus gana žema, tarp 2–7 laipsnių, bet dirvos paviršiuje yra tikėtinos šalnos. Šalnų dirvos paviršiuje gali pasitaikyti šeštadienio ar sekmadienio naktimis. Tas atvėsimas yra gana ilgalaikis, praktiškai, jeigu taip sudalintume visą gegužės mėnesį po savaitę, tai 2 ir 3 gegužės mėnesio savaitės yra numatomos vėsesnės. 

REKLAMA

O kiek vėsesnės? 

Lyginant su dabartine temperatūra, tai nukris kokius 8–9 laipsnius vidutinė temperatūra. Jeigu dabar dienomis turime 23–25 laipsnius, tai tada bus 12–13, o jau nuo gegužės vidurio – 17–18 laipsnių. Bet jau nebus tokių šilumos bangų, kaip kad dabar. 

Kada galima tikėtis atšilimo, kad jau iš tiesų atšils? 

Nepamirškime, kokia yra apskritai šio pavasario orų būklė – tokie linksmieji kalneliai: tai +25, tai +5 ir taip kartojasi jau visą balandžio mėnesį. Galima sakyti, kad tokios tendencijos neišvengiamai išliks ir gegužės mėnesį.

Pirmosios dienos šiltos, po to pora savaičių vėsesnių, na, ir antroje gegužės pusėje, maždaug nuo 20 dienos, turėtų vėl pradėti temperatūra kilti ir pasiekti dienomis 20–25 laipsnius.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše interviu pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų