„Mes lietuviai tikrai sau skiriame daug dėmesio ir mėgstame grožio paslaugas. Žmonės buvo įpratę nuolat tvarkytis, o dabar per karantino laikotarpį negalėjome priimti savo klientų ir susidarė žmonių „kamštis“.
Neįvardinčiau, kad tai eilės, tiesiog ši situacija susidarė dėl pandemijos. Manau, kad grožio paslaugų teikėjų Lietuvoje yra labai daug ir visi pasiskirsto tą srautą. Todėl dabar reikia protingai pasiskaičiuoti, kaip tie žmonės turėtų pasiskirstyti. Turėsime gerai apgalvoti, kaip mes dirbsime toliau.
Dabar vyksta klientų vajus, kuris bus pirmas. Manau, kad per pirmą savaitę tai turėtų išsispręsti ir susidėlioti. Tikiu, jei klientai tiek laiko išlaukė, tai dar truputį palauks ir prisitaikys prie naujų sąlygų, kaip ir mes taikomės“, – kalbėjo J. Mačiulienė.
Bijo, kad neateitų antroji banga
Pasak pašnekovės, yra jaučiama panika, nes žmonės jaudinasi, kaip bus toliau ir bijo, kad neateitų antroji koronaviruso banga.
„Jaučiama panika, nes žmonės galvoja, kaip bus toliau. Dabar sakoma, kad laukiama jau antrosios bangos, tai klientai vis galvoja, jei vėl grožio salonus ir kirpyklas uždarys. Dėl to jaučiasi panikos jausmas, kad visi nori spėti susitvarkyti.
Pasak pašnekovės, žmonės jau piktinasi viešai, kad jie nebegali laukti. Visi buvome pripratę būti gražūs, bet dabar viskas pasikeitė.
Specialistai yra pasimetę: dirbti gali ne visi
J. Mačiulienė teigimu, grožio paslaugas teikiančios įmonės šiai dienai yra tik tos, kurios yra išvardintos Vyriausybės.
Paslaugas nuo pirmadienio gali teikti kirpyklos, kur kirpėjai gali kirpti, dažyti, šukuoti. Barberiai gali kirpti barzdas, bet ne skusti. Manikiūro meistrai gali daryti manikiūrą, gelinį lakavimą ir pedikiūrą. Tai visos grožio paslaugos, kurias leidžia daryti.
„Visi kiti sektoriai ir paslaugos kaip antakių dažymas, koregavimas, blakstienų priauginimas, makiažas, vizažas, visos kosmetinės procedūros, permanentiniai makiažai, soliarumai, yra uždrausta ir neaišku, kada juos atidarys.
Kodėl uždraustos šios veiklos? Turėtų atsakyti valdžia, nes ketvirtadienį bandžiau su jais aiškintis, tai buvo atsakyta, kad buvo taip nuspręsta ir jokių paaiškinimų nebuvo“, – sakė J. Mačiulienė.
Pasak jos, grožio specialistų bendruomenė yra labai didelė ir žmonės yra pasimetę. Didmiesčio kirpėjas ar stilistas, tai ne tas pats, kaip kokiame rajone dirbantis žmogus, kuris neturi tiek laiko viską sekti, tai jiems kyla daugiausiai klausimų.
Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentės teigimu, labai svarbu, kaip žmonės jausis nuo pirmadienio ir kaip jie pradės darbus.
„Dabar visus raminu: „įkvėpkit, susitvarkykit, pasiruoškit prie įėjimo dėžes su apsaugos priemonėmis, nes viso to reikės. Mes turime išmokti dirbti kitaip – čia faktas kaip blynas.
Darbas su kaukėmis, skydeliais ir pirštinėmis tai bus dar vienas iššūkis mums, grožio specialistams.
Man atrodo, kad dabartinės higienos normos, kurios įvestos naujai, garantuoju, kad jos nesikeis, nebent gali dar labiau sugriežtėti. Jeigu šis virusų vajus nepraeis, o jis tikrai nepraeis“, – sakė J. Mačiulienė.
Griežti reikalavimai grožio paslaugų teikimui
Grožio paslaugų teikimo vietos darbuotojai įpareigojami laikytis griežtų higienos taisyklių, kad pavyktų išvengti koronaviruso plitimo.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, kuriuo numatoma, kokios apsaugos priemonės būtinos grožio paslaugų teikimo vietose.
Teikti paslaugas taip, kad lankytojui būtų skiriamas ne mažesnis nei 10 kv. m. plotas arba vienu metu paslauga būtų teikiama ne daugiau kaip vienam vartotojui.
Turi užtikrinti, kad tarp paslaugų teikėjų darbo vietų būtų ne mažesnis nei 2 metrų atstumas.
Paslaugos turi būti teikiamos su apsaugos priemonėmis – su vienkartinėmis pirštinėmis, veido kaukėmis ir akiniais arba apsauginiais skydeliais.
Visi įeinantys lankytojai turi dėvėti apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones.
Turi būti sudarytos visos galimybės tinkamai dezinfekcijai ir vėdinimui. Po kiekvieno kliento būtina keisti apsaugos priemones ir dezinfekuoti, vėdinti. Laikytis rankų higienos.
Nevykti į darbą turint karščiuojant ar turint kitų ligos požymių.
Turi pateikti informaciją prie įėjimo, kad lankytis nerekomenduojama rizikos grupės asmenims vyresniems kaip 60 metų ir sergantiems lėtinėmis ligomis. Rizikos grupės asmenys taip pat neturėtų dirbti paslaugų teikimo vietose ir kiti reikalavimai.