• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vien per praėjusią parą Lietuvos policija sulaukė beveik 200 pranešimų apie galimus karantino režimo pažeidimus arba privalomos saviizoliacijos nesilaikymo atvejus.

Vien per praėjusią parą Lietuvos policija sulaukė beveik 200 pranešimų apie galimus karantino režimo pažeidimus arba privalomos saviizoliacijos nesilaikymo atvejus.

REKLAMA

Per savaitę tokių pranešimų iš viso užregistruota net 2 tūkstančiai. Karantinas Lietuvoje įvestas prieš savaitę, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, bet, akivaizdu, kad numatytų taisyklių paiso toli gražu ne visi.

Apie žmonių daromus pažeidimus dažniausia praneša kaimynai. Skundų įvairovė yra itin didelė. Plačiau apie juos naujienų portalui tv3.lt papasakojo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Žino net smulkmenas

Vien Vilniaus apskrityje praėjusią parą sulaukta 56 pranešimų dėl saviizoliazijos ir karantino sąlygų nesilaikymo.

REKLAMA
REKLAMA

„Darbo dienomis pranešimų buvo daugiau, savaitgalį jų kažkiek sumažėjo. Žmonės skambina tiek iš Vilniaus, tiek iš apskrities. Dalį pranešimų bandoma tikrinti nuotoliniu būdu. Kartais problemą tenka spręsti nuvykus į vietą“, – pabrėžė J. Samorokovskaja.

REKLAMA

Kokio pobūdžio pranešimų sulaukia policija? Pradėkime nuo pavyzdžio, kai skambinęs vyras teigė, kad nežino kaip elgtis, nes jo buvusi žmona nesilaiko karantino taisyklių. Ji bendrauja su kitais žmonėmis. Pranešėjas bijo atiduoti jai vaiką, dėl jo saugumo, o moteris atsisako gražiuoju susitarti.

Kaimynai praneša, kad žino, jog asmenys grįžo iš Italijos, Ispanijos ar Egipto, tačiau nesėdi namuose, eina į parduotuves, lankosi viešose vietose.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat gautas pranešimas, kad vienos įmonės vadovas vaikšto į darbą, nors jo namuose yra koronavirusu sergantis vaikas.

Šio pirmadienio rytą gautas skundas, kad yra atidarytas baras, o jo viduje žmonės vartoja alkoholį. Panašus pranešimas gautas ir dėl kieme, vaikų aikštelėje, susirinkusių 5 asmenų, kurie rengiasi vartoti alkoholinius gėrimus.

Šįryt taip pat pranešta, kad vieno kaimo gyventojos sūnus, kuris dirba tolimųjų reisų vairuotoju, važinėja ir vaikšto gyvenvietės teritorijoje, nors pats esą šiuo metu gyvena Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar viena moteris skambino ir pranešė, kad jos kaimynė, kuriai yra apie 60 metų, išėjo į banketą, švęsti savo marčios gimtadienio. Esą bankete dalyvaus kažkur 22 žmonės.

Skambinta ir dėl Vilniuje, po Žvėryno tiltu, susibūrusios grupės asmenų, kurie rūko, glėbesčiuojasi ir nesilaiko karantino taisyklių. Taip pat sulaukta pranešimų dėl krepšinį lauke žaidžiančių asmenų.

REKLAMA

Kitam pranešėjui nepatiko, kad iš užsienio grįžęs asmuo naudojasi bendru daugiabučio liftu. Policija sulaukė pranešimo ir dėl 6 asmenų, kurie prie namo kepa šašlykus. Pranešta ir apie 5 skirtingų šeimų vaikus, kurie tuo pačiu metu laksto bendrame kieme.

Izoliuos privalomai

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad per karantiną uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.

REKLAMA

Žmonėms rekomenduojama eiti iš namų tik būtiniausiais atvejais, lauke nesibūriuoti daugiau nei penkiese, vaikų žaidimų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui. 

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai. 

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį paskelbė, kad dalis grįžusiųjų, nepaisant šio įpareigojimo, lietuvių artimiausiu metu bus privalomai izoliuojami savivaldybių numatytose patalpose.

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso  

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.   

REKLAMA

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.

REKLAMA

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

REKLAMA

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų