• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva siūlo šešių punktų planą Europos Sąjungai (ES), kaip elgtis su Sakartvelo, kurio vyriausybės veiksmus Vakarai vertina kaip žmogaus teisių ir demokratijos pagrindų pažeidimus.

Lietuva siūlo šešių punktų planą Europos Sąjungai (ES), kaip elgtis su Sakartvelo, kurio vyriausybės veiksmus Vakarai vertina kaip žmogaus teisių ir demokratijos pagrindų pažeidimus.

REKLAMA

„Mes siūlome šešių punktų planą, kaip elgtis su Sakartvelu, nes humanitarinė padėtis šalyje blogėja, tad dabar puikus metas įgyvendinti šią iniciatyvą. (...) Mes pateikėme savo pasiūlymus, pirmiausia aš juos aptarsiu sus savo kolegomis. Tai apima nuo papildomos paramos pilietinei visuomenei iki vizų režimo peržiūros“, – žurnalistams prieš Briuselyje vykstantį ES Užsienio reikalų tarybos posėdį pirmadienį sakė K. Budrys.

Detaliau šio plano Lietuvos diplomatijos vadovas žurnalistams nepristatė.

Kaip skelbė BNS, Sakartvelas išgyvena politinę sumaištį nuo spalį įvykusių ginčytinų parlamento rinkimų, kurie sukėlė masinius protestus.

REKLAMA
REKLAMA

Protestuotojai kaltina vyriausybę, kad ji pereina prie autoritarizmo ir linksta prie Rusijos įtakos, tačiau valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ tai neigia.

REKLAMA

Įtampa išaugo lapkritį, kai ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė paskelbė, kad Sakartvelas stabdo derybas dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) iki 2028 metų.

Dėl Sakartvelo pasikeitusios politinės krypties Lietuva pavasarį kartvelų diplomatams grąžino vizų režimą.

Teisę peržiūrėti vizų režimą su Tbilisiu Europos Sąjungos (ES) šalims suteikė ES Tarybos sprendimas sustabdyti dalį susitarimo dėl bevizio režimo su Sakartvelu.

REKLAMA
REKLAMA

Grąžinus vizų režimą, kartvelų diplomatai taip pat nebegali pasinaudoti trumpesniu prašymų nagrinėjimo laiku, mažesniais vizos mokesčiais ir galimybe pateikti mažiau patvirtinamųjų dokumentų.

Tuo metu kartvelams, turintiems paprastus pasus ir vykstantiems į trumpalaikes keliones Bendrijos valstybėse, toliau bus taikomas bevizis režimas.

ES ir Sakartvelo susitarimas dėl vizų režimo supaprastinimo galioja nuo 2011 metų kovo.

Gegužės pabaigoje Sakartvelo premjeras Iraklis Kobachidzė pareiškė, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) iš tiesų neegzistuoja ir yra įprastas „slaptosios valdžios“ (angl. deep state) padalinys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sakartvelo premjeras taip kalbėjo po K. Budrio interviu „Laisvosios Europos radijui/Laisvės radijui“. Lietuvos diplomatijos vadovas, paklaustas apie Sakartvelą, teigė, kad ES ne kartą praleido progą pasiųsti griežtesnę žinutę šios Pietų Kaukazo šalies valdžiai apie tai, kokį kelią ji pasirinko.

Pasak ministro, Lietuva pozicija yra, kad geriausia išeitis iš susidariusios situacijos – surengti naujus parlamento rinkimus, atšaukti visus teisės aktus, kurie riboja politinės opozicijos ir nevyriausybinių organizacijų veiklą.

I. Kobachidzė nebegali atvykti į Lietuvą, nes yra įtrauktas į Baltijos šalių sankcionuojamų politikų sąrašą, kuriame yra per 100 asmenų.

Minėti asmenys sankcionuoti dėl šiurkščių ir sisteminių žmogaus teisių bei pagrindinių laisvių pažeidimų, represijų prieš Sakartvelo gyventojus.

REKLAMA
Budry, kad tave Kartvelu ministras pvadino asilu ir tai yr tiesa, slepkis po lapais ir nesmirdek, negadink oro ir nedaryk gedos Lietuvai, mulki
Šitas buratinas neturi ką veikti, tai užsiima šlykščiom iniciatyvom kištis į kitų valstybių reikalus. Mūsiškiai mulkiai, diplomatijos nerasta, tik agresija ir nedraugų dauginimas.
Priimti visus, kurie nenori ten gyventi, ir išlaikyti is mūsų pinigų, cha cha....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų