Šios kuopos kariai, tarnybą atliekantys savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos sutarties pagrindu, gyvens įprastą civilinį gyvenimą, dirbs įprastus darbus, o karinę uniformą apsivilks tik savaitgaliais bei aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių rengimo metu, ketvirtadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.
Pasak PJVIB vado pulkininko leitenanto Elvino Servos, toks Rezervinės inžinerijos kuopos modelis, koks kuriamas Inžinerijos batalione, kol kas yra pirmasis bataliono istorijoje.
Jo idėja kilo siekiant į krašto gynybą įtraukti kuo daugiau civilių, tobulinti kartotinių aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių mokymus ir stengiantis rasti tinkamiausią sprendimą efektyviai remti Lengvąją pėstininkų brigadą „Aukštaitija“, vykdant kovinės paramos užduotis.
Iki šiol aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių mokymui batalione būdavo sudaromas „jungtinis būrys“ – paskiriami skirtingų bataliono kuopų kariai, kurie dirbdavo su aktyviojo kariuomenės personalo rezervo kariais lygiagrečiai savo tiesioginėms pareigoms.
Pagal naują modelį RIK valdymas atiduotas į profesinės karo tarnybos karių rankas, o visos kitos pareigos skiriamos savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos ir atnaujinti įgūdžių į kartotinius aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių mokymus pašauktiems kariams.
Pagrindinis kuopos uždavinys – vykdyti inžinerines užduotis ir užtikrinti paramą remiamajam vienetui: atlikti užtvarų, vandens kliūčių, tiltų, kelių, taip pat užterštų nuo karo likusiais sprogmenimis vietų inžinerinę žvalgybą ir žymėjimą, įrengti įvairias inžinerines kliūtis, užtvaras, fortifikacinius statinius ir pan.