Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Gitanas Nausėda regionuose – dažnas svečias. Ketvirtadienį jis lankėsi Kaišiadoryse, pastarosiomis savaitėmis dar apsilankė Visagine, Zarasuose, Ukmergėje ir kituose miestuose. Tokie „vojažai“ jau užkliuvo jo varžovui Ignui Vėgėlei – šis apskundė G. Nausėdą Vyriausiajai rinkimų komisijai.
„Kadangi tai yra rinkimų agitacija, visa tai turėtų būti apmokama iš rinkimų sąskaitos – ir kelionė, ir salės nuoma, ir reklama šito renginio“, – teigė I. Vėgėlė.
„Esu davęs žmonėms pažadą aplankyti visas Lietuvos savivaldybes ir, jeigu tai darysiu panašiu intensyvumu, kokiu darau dabar, turėčiau suspėti tai padaryti iki šios kadencijos pabaigos“, – sakė prezidentas.
I. Vėgėlė norėtų, kad su potencialiais rinkėjais G. Nausėda bendrauti keliautų iš agitacijai skirtų lėšų – jau ne vieną mėnesį pretendentams paaukoti pinigų gali visi norintieji. Tik štai iždai pildosi neįspūdingais tempais.
G. Nausėda prieš praėjusius rinkimus buvo surinkęs arti 300 tūkstančių eurų paramos. Dabar, iki rinkimų likus vos penkioms savaitėms, jo sąskaitoje – tik virš 50 tūkstančių.
„Aš net nežinau, kiek tiksliai ten tų pinigų yra. <...> Bet kuriuo atveju, tiek, kiek bus tų pinigų, tiek jų privalo užtekti“, – kalbėjo G. Nausėda.
Ingrida Šimonytė savireklamai jau turi tris kartus daugiau – per 150 tūkstančių eurų. Beveik visą sumą skyrė konservatorių partija. I. Vėgėlės rinkimų sąskaitoje – per 130 tūkstančių eurų, jam daugiausia aukojo giminės ir eiliniai žmonės.
Verygos kandidatūrą išmainė į paramą Vėgėlei
Tačiau nė vienas kandidatas negavo tiek pinigų, kiek „valstiečiai“ buvo skyrę Aurelijui Verygai – daugiau nei 200 tūkstančių eurų. O jo kandidatūrą „valstiečiai“ galiausiai išmainė į paramą I. Vėgėlei. Tad kur keliaus tie 200 tūkstančių eurų?
„Likutis, kuris buvo neišnaudotas, grįš į partijos sąskaitą. Viskas, kaip numatyta įstatymuose“, – teigė „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
R. Karbauskis tikina, kad asmeniškai finansinės paramos I. Vėgėlei neskirs, o ar skirs kiti partijos nariai – nežino.
„Teisinių galimybių partijos remti nepriklausomus kandidatus neturi. Vienintelė priemonė, kaip nepriklausomi kandidatai gali būti remiami – fizinių asmenų aukos, bet fizinių asmenų aukos priklauso nuo fizinių asmenų noro. <...>
Aš manau, kad aš neduosiu pasidžiaugti pozicijai – konservatoriams ir taip toliau – skleidžiant žinią, bandant motyvuoti, kad kažkas kažką nupirko“, – kalbėjo „valstiečių“ pirmininkas.
„Nei su Aurelijumi Veryga, nei su LVŽS, nei su jos pirmininku apie jokią finansinę paramą mes nekalbėjome“, – tikino ir pats I. Vėgėlė.
Pralaimėjimo atveju – vieta Seime?
Apie „nupirkimą“ R. Karbauskis kalba ne be reikalo. Vos pasigirdus žiniai, kad A. Veryga traukiasi iš rinkimų, politikai ir politologai suskubo spėlioti, kokia gali būti to kaina. O ji nebūtinai finansinė.
„Ramūnas Karbauskis neinvestuos į Igną Vėgėlę šiaip sau, vien dėl to, kad Verygos ir Vėgėlės programos panašios. Manau, yra išskaičiavimai žiūrint į priekį, į svarbesnius Ramūnui Karbauskiui rinkimus – Seimo rinkimus“, – svarstė apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.
Jei I. Vėgėlė prezidentu netaps, tikėtina, kad „valstiečiai“ jį, kaip kadaise Saulių Skvernelį, kviesis kandidatu į Seimą. O sėkmės atveju jis, tikėtina, neliktų eiliniu parlamento nariu.
„Aš neatmesčiau, kad kažkokie pažadai yra, „sėkmės mokestis“ – Ignui Vėgėlei užimti Seimo pirmininko postą. Tokių kalbų yra ir jos būtų logiškos“, – kalbėjo T. Ignatavičius.
„Aš komentuoju kaip baimę tų, kurie taip komentuoja. <...> Šitam etape jokių opcijų kitų neturiu išskyrus vienintelę – prezidento pareigas. Pasakysiu, kodėl – todėl, kad, mano įsitikinimu, tai yra lengviausias ir efektyviausias būdas, kaip pasiekti mano užsibrėžtų tikslų“, – teigė pats I. Vėgėlė.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Matyt, vieno rago Ramuniukui negana, Vėgėlė įmuš dar vieną.