• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį po antrojo biudžeto svarstymo Ramūnas Karbauskis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo savo nuomone ir palygino naujojo biudžeto svarstymo procedūras su 2008 metais vykusiomis naktinėmis reformomis. 

Ketvirtadienį po antrojo biudžeto svarstymo Ramūnas Karbauskis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo savo nuomone ir palygino naujojo biudžeto svarstymo procedūras su 2008 metais vykusiomis naktinėmis reformomis. 

REKLAMA

„Jie sugrįžo, o drauge su jais ir jų brangiai Lietuvos žmonėms kainavusios „tradicijos“. Tai, ką naujoji valdžia padarė su 2021 metų biudžeto svarstymo procedūromis, atitinka 2008 metais vykusių Andriaus Kubiliaus Vyriausybės naktinių reformų „prastūmimo“ principus.

Ingridos Šimonytės, kaip Andriaus Kubiliaus mokinės, darbo metodai tokie patys – naujosios Vyriausybės patobulinti 2021 m. valstybės biudžeto ir lydinčiųjų teisės aktų projektai iki paskutinės minutės nebuvo prieinami tiek visuomenei, tiek dėl biudžeto balsuosiantiems Seimo nariams.

Dokumentai paviešinti tik vakar, prieš pat Vyriausybės posėdį, o kai kurie – likus vos kelioms minutėms iki jo. Seimą Vyriausybės išvados dėl biudžeto pasiekė tik šiąnakt, ko Lietuvos Seimai nebuvo matę nuo pat 2008 m., kai A. Kubiliaus Vyriausybė vertė visus svarstyti biudžetą trečią valandą nakties. Apie kokį Seimo narių susipažinimą su Vyriausybės padarytais pakeitimais biudžete galima kalbėti ir, galiausiai, kokia tokio biudžeto svarstymo kokybė?“ – svarsto R. Karbauskis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Visgi šią savaitę labiausiai nustebino Seimo darbotvarkėje atsiradęs pluoštinių kanapių įstatymo projektas.

Šis įstatymo projektas, inicijuotas ir remtas tuometinės Seimo opozicijos, praėjusioje kadencijoje buvo pateiktas Europos Komisijos notifikavimui. Įvertinusi projektą, Komisija atsakė: „jeigu įstatymas būtų priimtas neatsižvelgus į <...> nurodytus prieštaravimus ar kitaip pažeistų ES teisę, Komisija gali pradėti procedūras pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 258 straipsnį“.

REKLAMA

Kitaip tariant – prasidėtų ES teisės pažeidimo procedūra, gręsianti tiek Teisingumo Teismu, tiek, tolesnėje perspektyvoje – ir milžiniškomis baudomis valstybei. Nežiūrint šio aiškaus įspėjimo, žūt būt siekiama šį įstatymą priimti dar šiais metais. Matomai, už valdančių politikų nugarų stovi įtakingi verslininkai, o gal ir šešėlinio pasaulio atstovai, kad spjaunama į Europos Komisijos išvadas, situaciją dėl COVID-19 ir pluoštinių kanapių klausimas tampa prioritetiniu.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar jau žinome, kad naujoji valdžia neturėjo jokio plano kovoje su COVID-19, nes smulkaus prekybos ir aptarnavimo verslo sunaikinimas, bei bandymas riboti asmenų judėjimą, dar grasinant nepaprastąją padėtimi ir komendanto valanda, tokiu planu būti negali.

Daug kalbėję apie laisvę, dialogą su visuomene, žmogaus teises, naujoji valdžia perėjo prie grasinimų taikyti tokias policines priemones, kurios gali būti pagal įstatymą taikomos tik kilus grėsmei valstybės konstitucinei santvarkai ar neramumams, pvz. riaušėms valstybėje. Su visa pagarba naujajai valdžiai, bet jos sprendimai ir grasinimai Tautai, niekaip nedera su sveika logika ir realiu situacijos vertinimu“, – rašo R. Karbauskis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų