Tiesa, pasiūlymų išsinuomoti kambarį bute – mažėja, o ir siaubo istorijų apie iš iškamšų krentančius tarakonus bei močiutes, draudžiančias nukabinti šventus paveikslus kambaryje – retėja.
Nekilnojamojo turto ekspertai tikina, kad butus dabar nuomojasi tik darbininkai atvykę į svetimą miestą, imigrantai atvažiavę užsidirbti arba vienas kitas studentas. Močiučių nuomojančių kambarius era nyksta, nors nuomos skelbimų portaluose dar galima atrasti ir tikrų perlų.
Pavyzdžiui, sostinės Fabijoniškių rajone mediniame name nuomojamas kambarys be patogumų. Skelbime rašoma, kad mediniame name gyvena dar trys šeimos, bet nuotraukose galima pamatyti negyvenamą butą, kuris panašus lyg ir į garažą. Tiesa, kaina nėra itin maža – už kambarį prašoma 70 eurų.
Kitas butas jau kitame sostinės rajone dar brangesnis, už pereinamą kambarį Lazdynuose prašoma iki 100 eurų, arba siūloma išsinuomoti du kambarius, tą kurį galima pereiti ir kitą, dar mažesnį. Butas nemažas, jame gyvena dar daugiau žmonių, o vonia ir tualetas matę ne vieną gyventoją ir ne vieną dešimtmetį.
Na, o Žvėryno medinio namo savininkas vilioja jaunimą ir studentus, už 150 eurų siūlo išsinuomoti pereinamus kambarius mediniame name, bet geroje vietoje.
„Išnuomojami kambariai studentams, jaunimui, statybininkams. Vieno kambario nuoma vienam gyventojui 150 eurų per mėnesį. Visi komunaliniai mokesčiai įskaičiuoti, išskyrus elektrą. Kambariai pereinami“, – rašoma skelbime.
Tokių skelbimų sostinėje nėra daug, bet jų vis dar pasitaiko. Kituose miestuose tokių skelbimų dar mažiau, o jei būna, tai taikomasi konkrečiai į studentus arba darbininkus, pagrindinę kambarių nuomininkų auditoriją.
Tiesa, skelbimuose neretai nurodoma, kokių nuomininkų norėtų butų, kurių 80 proc. yra senos sovietinės statybos ir senai remonto nematę, savininkai. Norima arba vaikinų ir dirbančių vyrų, arba išskirtinai merginų, studenčių.
„Oppa“ nekilnojamojo turto agentūros brokerė Šarūnė Stapulionytė tv3.lt patvirtino, kad pagrindiniai kambarių butuose nuomininkai yra studentai arba darbininkai, bet darbininkų iš Ukrainos nuomininkai kažkodėl nenori.
„90 proc. nuomotojų yra vienišos vyresnio amžiaus moterys, pensininkės. Jos ieško žmonių, kuriems galėtų išnuomoti vieną iš kambarių savo bute. Dar pasitaiko atvejų, kai didelius butus išnuomoja kambariais, nes bendra suma išnuomojus kambarius atskirai gaunasi didesnė. Tokius butus renkasi studentai. Visgi dažniausiai būna taip, kad pats savininkas gyvena bute, prisiduria prie pensijos“, – pasakojo specialistė.
O ir studentų, pasak specialisto, jau ne vienus metus stebinčio nekilnojamojo turto rinką, mažėja, todėl poreikis pigiam kambariui taip pat pamažu nyksta.