„Labiausiai pribloškiantis atradimas šią dieną yra tai, kad tiesioginiai saulės spinduliai, pasirodo, stipriai veikia ir pražudo virusą tiek ant paviršių, tiek ir ore. Analogišką efektą mes pastebėjimo ir (aukštos) temperatūros bei drėgmės atveju“, – MSN cituojamas ekspertas.
Jo teigimu, veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, prie 21-24 laipsnių Celsijaus temperatūros ir 80 proc. drėgmės lygio, virusas ant paviršių pradeda žūti jau po poros minučių. Ore jis nyksta jau po pusantros minutės, jeigu yra veikiamas saulės spindulių, temperatūra išlaikoma 21-24 laipsnių, o drėgmės tokiu atveju užtenka vos 20 proc.
Pristatyme dalyvavęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pažymėjo, kad dar reikės atlikti papildomų tyrimų.
Kiek anksčiau paviešinti prancūzų mokslininkų tyrimai nebuvo taip optimistiškai nuteikiantys. Jų teigimu, virusas organizme visiškai žūsta įkaitinus temperatūrą iki 92 laipsnių Celsijaus 15-ai minučių.
Maža to, saulės spindulių ir šilto oro teorija galimai sunkiai pritaikoma praktikoje, nes tokiose saulėtose šalyse kaip Brazilija ar Indonezija koronaviruso epidemijos išvengti taip pat nepavyksta.