Kasmet vagišiai pridaro šimtus tūkstančių eurų žalos, o gyventojai, pasak policijos, vis nepasimoko – palieka turtą neapsaugotą ar slepia raktus pačiose akivaizdžiausiose vietose.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Vaizdo stebėjimo kamera užfiksavo, kaip naktį į žmogaus kiemą ramiai įsliūkino vagis, atsidarė sandėliuko duris, pasišviesdamas žibintuvėliu apžiūrėjo, kas yra viduje, čiupo reikiamą sodo įrankį ir dėjo į kojas.
Kitame vaizdo įraše užfiksuotas bebaimis vagišius su laužtuvu lupo namo lango rėmus tiesiog dienos šviesoje. Vėliau jam į pagalbą prisijungė ir bendrininkas. Tokia operacija jiems pavyko – langas išluptas, vagis nuo palangės nukraustė daiktus ir įlipo vidun.
Tokių istorijų – toli gražu ne viena. Tik užfiksuoti patį nusikaltimą pavyksta rečiau. Specialistai sako, kad ilgapirščiai ypač suaktyvėja vasaros sezono metu, mat tuomet daugelis išvyksta atostogauti, o savo turtą palieka nerūpestingai arba tiesiog neapsižiūri.
Pataria neviešinti, kad išvykstate iš namų
Vagysčių tipai net keli. Viena vertus, vagišiai mėgsta įsisukti į vasarnamius, sodybas. Iš jų ilgapirščiai išneša įvairiausius sodo įrankius, baldus, buitinę techniką. Kita vertus – kol žmonės išvykę poilsiauti, be priežiūros lieka jų nuosavi namai ir butai. O juose vagišiai randa ne ką prastesnį grobį.
„Tas turtas yra jau kitoks. Tai yra auksas, tos visos brangenybės, pinigai, brangi buitinė technika ir, svarbiausia, elektroninė įranga, televizoriai, muzikos visi prietaisai“, – vardino „Lietuvos draudimo“ atstovas Andrius Stryla.
Policijos atstovas pritaria, kad vasarą ilgapirščiai darbuojasi aktyviausiai. Tai liudija ir statistika.
„Vasaros sezono metu vagysčių padaugėja. Pernai per 3 vasaros mėnesius buvo įvykdyta 212 vagysčių. Tai jeigu per metus 700, tai iš jų 212 vasaros metu“, – teigė policijos atstovas Ramūnas Matonis.
Visgi specialistai pastebi, kad dažnu atveju žmonės savo turtą vagišiams tarsi padeda ant lėkštutės. Socialiniuose tinkluose viešai besidalindami savo kelionių planais ir įspūdžiais žmonės uždega žalią šviesą ir praneša ilgapirščiams, kada jų turtas bus paliktas be priežiūros.
„Ypač jeigu yra dedamos vos ne tiesioginės transliacijos iš kažkokios vietos, kur esi, su savo planais, kada grįši, kada, kur planuoji keliauti“, – sakė R. Matonis.
„Sakyčiau, apsiriboti socialiniuose tinkluose, kad informaciją matytų tik jūsų draugai arba tas ratas, kuriuos jūs priimat. Tikrai ne visiems“, – patarė A. Stryla.
Apiplėšia ir būnant namuose
Pernai lapkritį garsiai nuskambėjo istorija, kai žinoma nuomonės formuotoja Viktorija Siegel tuomet atostogavo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, o apie savo atostogas plačiai skelbė socialiniuose tinkluose, o jos namuose darbavosi vagišiai. Kaip tuomet skelbė pati V. Siegel, ji patyrė bent 140 tūkstančių eurų nuostolį.
Visgi, pasak specialistų, kartais net nereikia toli važiuoti. Miklūs vagišiai apšvarinti gali net ir esant namuose, vos per keletą sekundžių.
„Žmonės leidžia laiką namie, patenkama pro atviras duris ir įvyksta greita vagystė. Užtrunka ten 15-30 sekundžių, tačiau pavagiami kažkokie lengvai pasiekiami daiktai – telefonai, raktai nuo automobilių“, – aiškino A. Stryla.
Jei grįžę po atostogų norite juose rasti savo televizorių, kad galėtumėte prisėsti ir pasižiūrėti TV3 žinias, specialistai prašo – į perspėjimus nenumokite ranka ir imkitės visų įmanomų atsargos priemonių, kad apsaugotumėte savo turtą.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:









































































































































































































































