• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo gruodžio 28 d. įvedant galimybių paso galiojimo trukmę pasiskiepijusiems asmenims, keičiasi ir periodinio darbuotojų testavimo tvarka. Pagal ją, testuotis turės pilna vakcinacijos schema praėjus 7 mėnesiams turės ir pasiskiepiję asmenys, išskyrus jei jie bus gavę papildomą COVID-19 vakcinos dozę.

Nuo gruodžio 28 d. įvedant galimybių paso galiojimo trukmę pasiskiepijusiems asmenims, keičiasi ir periodinio darbuotojų testavimo tvarka. Pagal ją, testuotis turės pilna vakcinacijos schema praėjus 7 mėnesiams turės ir pasiskiepiję asmenys, išskyrus jei jie bus gavę papildomą COVID-19 vakcinos dozę.

REKLAMA

Operacijų vadovo įsakymu numatyta, kad nuo gruodžio 28 d. periodiškai testuotis turės ir tie darbuotojai, kurie nuo paskutinio gauto COVID-19 skiepo praėjus 7 mėnesiams nebus pasiskiepiję sustiprinančiąja vakcinos doze.

To nepadarius jiems teliks dvi alternatyvos. Vienas kelias – testuotis už savo lėšas kas 7–10 d., kitas – atlikti antikūnų tyrimą, kuriam esant teigiamam testuotis nereikės 60 d. Tokį tyrimą galima kartoti ir, jam esant teigiamam, vėl 2 mėnesius profilaktiškai testuotis nereikės.

Tačiau norint testą atlikti pakartotinai, už jį reikės mokėti iš savo kišenės. Tą reikės daryti ir tiems, kurie antikūnų tyrimą prieš pradedant periodiškai testuotis nori atlikti po persirgimo COVID-19 jau praėjus 210 dienų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas atliekamas asmenims, kurie vakcinuojami sustiprinančiąja vakcinos doze (po pilnos vakcinacijos pagal vakcinacijos schemą arba po persirgimo COVID-19 liga ir vakcinacijos viena vakcinos „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ doze), sudarant jiems galimybę išstirti ir priimti sprendimą dėl vakcinacijos sustiprinančiąja doze laiko. 

REKLAMA

Mobiliuosiuose punktuose, kaip ir ankščiau, nemokamai atliekami greitieji serologiniai testai, kurių rezultatai tinkami sprendžiant, ar asmeniui reikalinga izoliacija, tačiau remiantis šių testų rezultatais neišduodami galimybių pasai ir negalioja išimtys dėl privalomo testavimo“, – tikslina SAM atsiųstame atsakyme.

Tiesa, revakcinacija nepriklauso, jei pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs žmogus yra persirgęs COVID-19 ir liga jam buvo patvirtinta laboratoriškai. „Persirgimas COVID-19 liga yra prilyginamas sustiprinančiajai dozei, todėl revakcinacija neatliekama ir nemokami serologiniai tyrimai nėra atliekami“, – aiškino ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Kam testuotis nereikės? 

Nuo gruodžio 28 d. periodiškai profilaktiškai testuotis neturės vakcinuoti asmenys:

• Ribotą laiką – kai asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 vakcinų:

   - praėjus vienai savaitei, bet ne daugiau kaip 210 dienų nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;    

   - praėjus 2 savaitėms, bet ne daugiau kaip 210 dienų nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;    

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

   - praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo bei praėjus ne daugiau kaip 210 dienų po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;    

   - praėjus 2 savaitėms, bet ne daugiau kaip 210 dienų nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu;    

REKLAMA

   - praėjus vienai savaitei, bet ne daugiau kaip 210 dienų nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai. 

• Neribotą laiką – kai asmuo:

   - pasiskiepijęs sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“  COVID-19 vakcinos doze (įsigalioja iškart po sustiprinančiosios dozės);    

REKLAMA

   - pasiskiepijęs pagal pilną schemą, jei jis yra asmuo iki 18 metų (įskaitant persirgusius, jei liga patvirtinta PGR tyrimu, ir pasiskiepijusius nepilna schema asmenis);    

   - persirgęs COVID-19 liga (patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu) ir paskiepytas pagal pilną schemą. 

Periodiškai profilaktiškai testuotis neturės persirgę asmenys:

• Kai asmuo persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas). 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Periodiškai profilaktiškai testuotis neturės tyrimus atlikę asmenys:

• Kai asmuo prieš mažiau nei 60 dienų yra gavęs teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą. Asmuo gali atlikti serologinį tyrimą ir po pilnos vakcinacijos schemos.

Periodiškai tikrintis dėl COVID-19 reikia darbuotojams, kurie verčiasi:

•    asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;  

•    socialinės paslaugos ir veikla;  

•    švietimo paslaugos ir veikla;  

•    vaistinių darbuotojų veikla;  

•    krovinių tarptautinio vežimo veikla;  

•    viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;  

•    laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);  

REKLAMA

•    viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla; 

•    mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas; 

•    viešojo administravimo subjektų veikla;  

•    profesinė karo tarnyba;  

•  veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais);  

REKLAMA

•    gamybos įmonių darbuotojų veikla. 

Tikrintis būtina kas 7–10 dienų. Testas valstybės nebėra kompensuojamas, tas daroma darbuotojo arba darbdavio lėšomis.

Galimybių pasas galios 7 mėnesius

Kaip jau minėta, nuo gruodžio 28 d. keičiasi ir galimybių paso galiojimo terminas pasiskiepijusiems asmenims. Jis galios tik 7 mėnesius nuo paskutinės skiepo dozės gavimo laiko. Kitaip tariant, dar gruodžio paskutinėmis dienomis dalis žmonių gali nebepatekti į prekybos ir pramogų vietas, jei galimybių paso galiojimas bus pasibaigęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norint, kad galimybių pasas toliau galiotų, reikės pasiskiepyti sustiprinamąja skiepo doze. Galimybių pasas galioti nenustos, jei ne daugiau kaip prieš 210 d. buvo persirgta COVID-19 liga, kuri buvo oficialiai patvirtinta laboratoriniais tyrimais. Jei liga susirgo pasiskiepijęs ar anksčiau persirgęs asmuo, tai šiuo atveju veikia kaip revakcinacija.

Galimybių pasas taip pat galioja, jei prieš mažiau nei 60 dienų gautas teigiamas serologinio antikūnų tyrimo rezultatas arba ne mažiau kaip prieš 72 val. atliktas neigiamas PGR tyrimas.

Galimybių paso galiojimas po septynių mėnesių pasibaigs tik pilnamečiams asmenims, kadangi asmenys iki 18 metų dar neturi galimybės pasiskiepyti stiprinančiąja doze.

Nu ką, broliai ir sesės, patikėjusieji valdžia ir dabar apgauti. Atsigręžkit į mus, kurie iškarto pamatė valdžios klastą. Apsikabinkim, susitaikykim ir kartu nebeleiskim iš mūsų tyčiotis ir apginkim save ir savo vaikus.
pirmos 2 jau neveikia!
taip ir pasodins avinus ant adatos skubiai śaunat 3 arba gausite botago valstiećiai..
O čia prievarta jau, tai kur konstitucija? Nėra vienybės. Ir kada baigsis šita nesamomė visa.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų