Pavyzdžiui, mažoji bendrija „Skruzdėliuko kelionės" vykdė veiklą interneto tinklapiuose ryanairbilietai.com, wizzairbilietai.lt bei norwegianas.lt, kuomet buvo naudotas oficialių oro vežėjų tinklapių dizainas, pavadinimai bei oro vežėjams būdingos spalvos.
Dėl bendrovės veiklos į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT) kreipėsi pirkėjai ir buvo pradėtas tyrimas.
Bendrovė vėliau kiek papildė skelbiamą informaciją ir dabar apsilankius tinklapyje wizzaibilietai.lt yra patikslinta, kad „<...> WizzairBilietai.lt nėra oro skrydžių bendrovės „Wizzair Hungary kft.” ar kitų kompanijų atstovai Lietuvoje.
Skiriasi kainos
Dar 2018 metais buvo atliktas tyrimas, kurio metu VVTAT nustatė, kad tam tikruose „Skruzdėliuko kelionėms“ priklausančiuose interneto tinklalapiuose skelbiama skrydžio bilieto kaina rezervacijos pabaigoje padidėdavo, t. y. pasipildydavo administravimo bei transakcijos mokesčiais, kurie bilieto pirkimo pradiniame etape nurodomi nebuvo.
Pavyzdžiui, renkantis skrydžių bilietus iš Vilniaus į Londoną gegužės 20 dieną kainos svyravo nuo 27 iki 57 eurų.
Tinklalapyje wizzairbilietai.lt suvedus asmeninius duomenis, kaina sutampa su oficialaus pardavėjo nurodoma kaina. Tačiau renkantis atsiskaitymą banku pridedamas 15 eurų administracinis mokestis bei transakcijos mokestis, dar 4,45 eurų. Ir iš viso tuomet tenka mokėti apie 50 eurų, bene 20 eurų daugiau nei perkant oficialioje vežėjo svetainėje.
Taip pat galima rinktis ir kitų skrydžių kompanijų bilietus.
Nagrinėdama bylą, VVTAT komisija pažymėjo, kad „Skruzdėliuko kelionės“ privalėjo būti atidi, rūpestinga ir suteikti vartotojams teisingą ir neklaidinančią informaciją apie parduodamų bilietų kainas, o interneto tinklalapių dizainą pasirinkti itin atidžiai, kad vartotojai visuomet suprastų, kokiam subjektui priklausančiame interneto tinklalapyje lankosi ir su kuo sudaro sutartį.
VVTAT įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimo trukmę, mastą ir tai, kad bendrovė ėmėsi priemonių nustatytiems pažeidimams pašalinti, už Lietuvos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimą „Skruzdėliuko kelionėms“ skirta 566 eurų bauda.
Susisiekus su įmone, ji pateikė savo poziciją. Bendrovės atstovų nuomone, įmonės veikla yra teisėta ir žmonių neklaidino.
„Paskutinio Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atlikto tyrimo išvadose (2018 m. gruodžio mėn.) aiškiai nurodoma, kad jokių nusižengimų teisės aktams Jūsų minimame interneto puslapyje nėra aptikta. <...>
Kartu pažymime, jog įmonės taikoma kainodara sudaroma galimybė potencialiam klientui pasirinkti iš keleto mokėjimo būdų, ir tik nuo kliento pasirinkto mokėjimo būdo priklauso, ar už tai bus imamas atlygis, o jei pateikiamos sąlygos potencialiam klientui yra nepriimtinos, jis turi teisę nesinaudoti įmonės teikiamomis paslaugomis", – rašoma bendrovės atsakyme.
Naujausiais duomenimis, 2019 m. vartotojų prašymų dėl minėtos bendrovės veiksmų gauta nebuvo.
Vartotojų teisių specialistai įspėja, kad ieškant pigesnių skrydžių bilietų ir kelionių, svarbu įsitikinti, iš kokio paslaugų teikėjo yra perkamos paslaugos ir bilietai, pasitikrinti, ar sutinkate sumokėti visus priskaičiuotus mokesčius.