Avarija įvyko pirmadienio rytą, apie 7 val. 22 min, kelyje Paraseinys–Alėjai–Lioliai–Kelmė, pranešė policija.
Automobilio „Ford Mondeo“ 46 metų vairuotojas mėgino išvengti susidūrimo su staiga į kelio važiuojamąją dalį išbėgusiu gyvūnu. Tačiau vyras nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir susižeidė.
Tos pačios dienos rytą, po 4 val., Lazdijų rajone, Kuklių kaime, „Renault Clio“ 50-metė vairuotoja, pastebėjusi į važiuojamąją kelio dalį išbėgusius laukinius žvėris, bandė išvengti susidūrimo, pasuko į dešinę, nuvažiavo nuo kelio, apvirto ir susižeidė.
Pirmadienį, pirminiais duomenimis, šalies keliuose įvyko 52 eismo įvykiai, įvyko 11 transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais.
Policija sako, kad rizika automobiliams susidurti su gyvūnais ypač išauga rudenį ir pavasarį, kai žvėrys rengiasi „vestuvėms“, ar migruoja iš vienų ganyklų į kitas.
Gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, juos pastebėti dažnai dar trukdo ir rūkas ar dargana, be to prognozuoti automobilio šviesų apakintų gyvūnų elgesį – itin sunku. Daugiausiai susidūrimų su gyvūnais įvyksta į kelią iššokus stirnai, lengvajam automobiliui susidūrus su briedžiu pasekmės gali būti itin tragiškos. Registruojama susidūrimų ir su šernais, lapėmis, ar kiškiais.
Policijos pareigūnai vairuotojus ragina naudoti ir papildomas, atbaidyti gyvūnusgalinčias priemones – pavyzdžiui ultragarso švilpukus. Tai nedidelis prie automobilio priekinio bamperio, arba šoninio veidrodėlio lengvai pritvirtinamas įrenginys, kuris, į jį patenkant oro srovei, pradeda skleisti ultragarsą, kurio žmogus negirdi, o netoli kelio esančius gyvūnus verčia suklusti ir nesiartinti.
Ultragarsą prietaisas pradeda skleisti automobiliui pasiekus 30 – 40 kilometrų per valandą greitį.
Pareigūnai primena, kad rudenį, ypač tamsiuoju paros laiku, svarbu pasirinkti saugų važiavimo greitį, kad, atsiradus kliūčiai, vairuotojas galėtų suvaldyti, prireikus – ir sustabdyti automobilį.
Vietovėse, paženklintose kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, elgtis labai atidžiai,o, pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną, važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai – nemirksėti šviesomis, nenaudoti garsinio signalo, nes apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti visiškai nenuspėjamas ir labai pavojingas.
Susidūrus su laukiniu gyvūnu, jei buvo sužeisti arba žuvo žmonės, nukentėjo gyvūnas, buvo apgadintos transporto priemonės arba kitas turtas – vairuotojas privalo apie tai pranešti skubios pagalbos telefonu 112.