Nenumaldomai artėjant vasarai, žmonės ruošiasi ir ilgai lauktomis atostogomis. Vieni pailsėti renkasi vietines poilsio vietas, visgi nemaža dalis gyventojų atostogas renkasi praleisti ir užsienio šalyse.
Kaip teigia kelionių organizatoriai, dažniausiai lietuviai renkasi keliauti į šiltus kraštus. Štai kelionių organizatoriaus „Novaturas“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė teigia, kad šį vasaros sezoną populiariausiomis poilsinėmis kryptimis ir toliau išlieka Turkija ir Graikijos salos. Gyventojai taip pat renkasi keliauti ir į Ispanijos kurortus, Juodkalniją ar Tunisą.
„Populiariausi yra 7 naktų trukmės kelionės paketai „viskas įskaičiuota“ tipo apgyvendinime. Dažniausiai jie organizuojami dviem arba trims asmenims, įskaitant du suaugusiuosius ir vaiką. Šiltojo sezono atostogoms keliautojai noriai renkasi ir Madeirą, Malagą, Kiprą“, – dalinasi M. Bielinytė.
Tam, kad lietuviai laikosi panašių keliavimo tradicijų pritaria ir kelionių organizatoriaus „Tez tour“ višųjų ryšių ir marketingo skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.
Jos teigimu, populiariausios kelionių krypčių tendencijos panašios, kaip ir praėjusiais metais, o žmonės renkasi daugiausiai ilsisi jau minėtose Turkijoje, Graikijoje, Ispanijos kurortuose bei Bulgarijoje, Italijoje ir Portugalijoje.
„Jau dabar matome aiškią tendenciją – Turkija ir toliau išlieka pačia populiariausia lietuvių atostogų kryptimi. Planuojama, kad 2025 metais šioje šalyje ilsėsis daugiau nei 230 tūkst. lietuvių, o tai yra apie 3 proc. daugiau nei prieš metus. Kasdien kils po 3-4 užsakomuosius lėktuvus į Turkiją“, – teigia I. Aukštuolytė.
„Tez tour“ atstovės teigimu, poilsiautojai Turkijoje yra skraidinami į tris regionus – Antaliją, Bodrumą ir Alaniją.
„80 proc. mūsų klientų įsigyja „viskas įskaičiuota“ paketus. Ir tokia statistika nestebina, nes lietuviai atostogų metu prioritetą teikia kokybiškam poilsiui, renkasi aukštesnės kategorijos viešbučius, ilgesnės trukmės atostogas. Jie vertina komfortą ir nori, kad viskuo būtų pasirūpinta už juos“
Tiesa, M. Bielinytė atkreipia dėmesį, kad atostogų metu pradėjo augti lietuvių žingeidumas labiau susipažinti su pasirinktos šalies gamta, istorija ir kultūra, todėl poilsiautojai renkasi ir pažintines keliones.
„Tokiems keliautojams svarbus turiningas laisvalaikis, todėl jie domisi profesionalių gidų vedamomis ekskursijomis ir vertina tai, kad pažintinėse kelionėse gauna rekomendacijų, ką verta aplankyti, ko paragauti ar ieškoti lauktuvėms.
Atsižvelgdami į tai, tiek žiemos, tiek vasaros sezonams siūlome gausų ne tik poilsinių, bet ir pažintinių kelionių lėktuvu bei autobusu asortimentą – nuo ilgųjų savaitgalių kelionių populiarumo neprarandančiose Europos sostinėse Paryžiuje, Romoje, Berlyne, Vienoje, artimesnių išvykų į Krokuvą, Gdanską, Varšuvą iki išskirtinių patirčių tolimuosiuose ir mažiau atrastuose kraštuose“, – sako „Novaturas“ atstovė.
Kainos priklauso nuo skirtingų veiksnių
I. Aukštuolytės teigimu, vidutiniškai savaitės atostogoms vienam žmogui lietuviai skiria nuo 800 iki 900 eurų.
O M. Bielinytė pastebi, kad kelionės išlaidos priklauso nuo daugelio skirtingų veiksnių – kelionės laiko ar individualių poreikių, kaip kelionės kryptis, trukmė, apgyvendinimo, maitinimo tipas bei poreikiai skrydžiams.
„Dauguma keliautojų atostogas planuojasi gerokai anksčiau prieš kelionę, o įsigydami kelionių paketus iš anksto renkasi iš plataus skrydžių, viešbučių asortimento.
Be to, jie gauna palankių kainų pasiūlymus ir pasinaudoja kitomis išankstinio planavimo naudomis. Verta pastebėti, kad keliautojai linkę ieškoti ne tik prieinamų kainų, bet ir kuo didesnės vertės. Prioritetais neretai tampa kokybiškos paslaugos, galimybė rinktis bei lankstumas keičiantis kelionės planams“, – sako M. Bielinytė.
I. Aukštuolytė pabrėžia, kad planuotis keliones vasaros sezono metu reikėtų bent 3-6 mėnesius prieš kelionę. Pasak jos, tokiu būdu gyventojai gali ne tik sutaupyti, bet ir įsigyti kelionę pageidaujama kryptimi ir data, rinktis iš plataus viešbučių ir kambarių asortimento bei rasti labiausiai poreikius atliepiantį pasiūlymą.
„Geriausia atostogas susiplanuoti vos startuoja išankstiniai kelionių pardavimai, tuomet siūlomos pačios palankiausios kainos. Taip pat – sausio mėnesį vykstančios virtualios kelionių mugės „Vivattur“ metu, kai galima įsigyti kelionę neišėjus iš namų“, – sako I. Aukštuolytė.
Tam pritaria ir M. Bielinytė, kuri priduria, kad pradėjus planuotis keliones anksčiau, galima suderinti visų kartu keliaujančių lūkesčius. O prasidėjus aktyviems vasaros ir žiemos turizmo sezonams, dauguma populiariausių viešbučių kambarių jau būna užimti, tad lieka rinktis iš to, kas lieka.
„Jau ilgesnį laiką lyderiaujančių kelionių krypčių populiarumas natūraliai riboja tiek skrydžių, tiek viešbučių pasirinkimo galimybes tiems, kurie atostogas planuoja iki jų likus mažai laiko.
Paskutinės minutės išvykos neretai tampa puikių atostogų scenarijumi, tačiau verta nepamiršti, kad vėlyvesnis rezervavimas neabejotinai reiškia ir gerokai mažesnį lankstumą, ribotą pasiūlą. Populiariausi viešbučiai įprastai būna užimti dar iki prasidedant aktyviam sezonui, taip pat mažėja galimybių lanksčiai planuotis populiarių objektų lankymo, ekskursijų laikus, rezervacijas patraukliuose restoranuose ir kitur“, – primena M. Bielinytė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!