„Nežinai, kada atsikels naktį rėkdama. Po to karto, taip nutiko gal keturias naktis, pradėjome miegoti vėl kartu, grįžtame į kūdikystę. Birželį jai bus aštuoneri metai, miega tik su mama arba tėčiu, nes viena negali, – apie siaubingą savo dukros patirtį ir to pasekmes pasakojo jos motina Aušrinė. – Ji bijo, nes ją nori papjauti. Arba, kai reikia eiti į mokyklą, ji sėdi namie ant batų dėžės ir verkia. Sako, kad neis šiandien į mokyklą, nes ją žadėjo papjauti, ji nenori mirti“.
Kai Aušrinė ir kitos mamos neapsikentusios išpuolių prieš savo vaikus ėmė kviesti tarnybų pagalbos, pačios sulaukė Vaiko teisių apsaugos specialistų vizito. Moteris teigia, kad policija patikrino visas šeimas, kurios parašė pareiškimą, esą pačios jos neprižiūri vaikų.
„Ką, mums reikia sėdėti ir laukti, kol mūsų vaikus invalidais padarys?“, – piktinasi jauna mama.
Dar vieno vaiko mama Rosita pasakoja, kad nuo neklaužados nukentėjo ir jos sūnus, o jį išgelbėjo ta pati Aušrinė, kuri tuo metu grįžinėjo iš parduotuvės.
„Mano vaikas gulėjo ant žemės, o tas berniukas buvo užsilipęs ant viršaus ir su kojomis rankas prispaudęs. Aušrinė tai pamatė ir puolė jį gelbėti pametusi visus krepšius. Jo pasakymas buvo, kad mes čia tik žaidžiame, – prieš televizijos kameras teigė Rosita. – Kai sužinojau, man buvo šokas. Šiais laikais visko būna, vaikai susipyksta, bet visada būdavo taip, kad išsiaiškini, ateini su tėvais, vaikas atsiprašo… Bet čia jeigu iki to, kad vaikas mėlynuoja, tai čia man yra siaubas...“.
Neramumai name prasidėjo tuomet, kai už biudžeto pinigus miestelio valdžia šiame daugiabutyje nupirko butą ir įkėlė vieną socialiai remtiną šeimą su vaikais.
Daugiabutyje gyvenančios mamos spėlioja, kad valstybės išlaikoma šeima ne tik kaimynus, bet ir tarnybas šokdina, kaip nori. Gelgaudiškio specialiosios mokyklos socialinė pedagogė Asta Meškutė tikina, kad pačios vaikų motinos turėtų labiau rūpintis savo vaikais.
„Niekada nebūna vieno kalto. Vistiek, žinokit, yra du vaikai kalti. Vienas pasakė, kitas galbūt sudavė ir vėliau taip šitas konfliktas ir išsirutuliojo. Jeigu tokia situacija yra, tai vistiek kažkiek turi prižiūrėti, ar kartu eiti į lauką“, – įsitikinusi socialinė pedagogė.
Visą reportažą žiūrėkite